niedziela, 29 kwietnia 2018

Rok 2020 czyli wspomnienia z przeszłości


Żeby prognozować, w kwestii tak zasadniczej jak koniunkcja Jowisz-Saturn, trzeba mieć nie lada wyobraźnię lub dar jasnowidzenia.
Jasnowidzenie jest dosyć kontrowersyjne bo przecież nasz mózg przetwarza  tylko to, co już mamy w nim zapisane - jak opisać coś co jest zupełnie obce, nieznane, co jeszcze nigdy nie miało miejsca w znanym nam świecie ? Być może właśnie z tych powodów "Centurie" Nostradamusa są pełne przenośni, porównań a tym samym tak trudno je zrozumieć. W jaki sposób genialny astrolog, żyjący w XVI wieku,  mógł opisywać wojny powietrzne, bombardowania, loty w kosmos, rozmowy przez telefon czy połączenia internetowe ?
Szalenie pomocna w prognozowaniu jest wyobraźnia. Jednak prognozowanie na temat globalnych zmian na świecie wymaga wielkiego talentu i wyobraźni na miarę wielkich pisarzy science fiction /S. Lem, P. Dick/.

Tym, którzy posiadają dar jasnowidzenia lub talenty kreowania science fiction życzę dobrej zabawy - można poszaleć i wykazać się swoją kreatywnością.

Ja pozostanę przy analizie przeszłości i próbie odziania jej w całkiem współczesne szatki.
Jak to wyglądało dawno temu, za górami, za lasami :
- ostatnie koniunkcje Jowisz-Saturn w znakach powietrza /Bliźnięta, Waga, Wodnik/ występowały w latach 1186-1405
- czas 1186-1225 był czasem przestawiania się "na nowe tory" ze znaków ziemskich na powietrzne - można ten czas porównać z czasami współczesnymi 1981-2019. Nawet szkolna znajomość historii pozwala dostrzec podobieństwa tych dwu okresów w dziejach świata. W przypadku Polski jest to czas podziałów i całkowitego uzależnienia od wpływów mocarstw. Zaznacza się także w obu przypadkach mocne wyniesienie stanu duchownego i nadanie mu niezasłużonych przywilejów.
Na świecie w obu okresach zaznaczają się bardzo mocne walki w rejonie Bliskiego Wschodu /dawno temu był to Saladyn a teraz jest Asad, Erdogan/. W obu przypadkach zaznacza się ekspansja tzw. państw środka /kiedyś były to podboje Czyngis-chana a obecnie nagły rozwój Chin/.
Wspólnym motywem jest także wielka aktywizacja i rozrost różnej maści organizacji, zakonów, bractw itp. /kiedyś byli to Templariusze, Maltańczycy czy Krzyżacy a obecnie ISIS, CIA, Mosad, GRU, masoni, Opus dei, Trwam, wszelkie organizacje syjonistyczne i inni/.
- 2020 r. będzie czasem, kiedy to koniunkcja Jowisz-Saturn wejdzie na tory "czystej" ścieżki znaków powietrza. Koniunkcje te będą występowały /oczywiście w rytmie 20 letnim/ do 2140 r. aby ponownie wejść w rytm przestawiania się na nowe tory tym razem znaków wody /okres koniunkcji naprzemiennych/, który potrwa do 2199 r.
Ostatnio koniunkcje "czystej" ścieżki znaków powietrza zaczęły się w 1226 r. i trwały do 1345 r. a okres przestawiania się na znaki wodne trwał od 1345 r. do 1425 r.
Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wydarzenia 2020 r. będą wykazywały podobieństwo do tych z 1226 r.

Aby mieć szersze pole widzenia popatrzmy na wydarzenia z lat 1224-1230.
- zaznacza się bardzo mocna ekspansja cesarza rzymsko-niemieckiego Fryderyka II na wschód. W 1224 r. cesarz wydaje manifest i obiecuje narodom bałtyckim "opiekę" /zwierzchnictwo/ w zamian za nawrócenie się na chrześcijaństwo.
- w tym samym czasie zakon krzyżacki jest już gotów ruszyć z orężem na Bałtów i "pomóc" niepokornym stać się "lepszymi w wierze".
- w 1226 r. cesarz Fryderyk II wydaje Złotą Bullę w Rimini, w której nadaje Krzyżakom prawo do wszystkich ziem, jakie zdobędą podczas misji w Prusach.
- nie można pominąć faktu, że w owym czasie władza kościelna szarogęsi się w zatrważający sposób a szczyt swoich chorych wpływów osiąga tworząc w 1230 r. inkwizycję.
- w 1225 r. Konrad I Mazowiecki rozpoczyna układy z zakonem krzyżackim a rok później formalnie zwraca się do nich o pomoc w walce z Prusami. W 1228 r. przyznaje Krzyżakom ziemię chełmińską w ramach rekompensaty za pomoc.
- na terenach Polski w owych czasach cały czas mamy rozbicie dzielnicowe a tzw. zjazd w Gąsowie w 1227 r. i zabicie Leszka Białego pogłębi jeszcze mocniej ten stan.
- w 1230 r. zaznacza się już bardzo silna ekspansja zakonu krzyżackiego na coraz to nowe tereny i Polskę ogarnia pożoga wojenna.

Pamiętajmy! że koronacja W. Jagiełły miała miejsce w 1386 r. a bitwa pod Grunwaldem, która zakończyła smutny czas krzyżackich najazdów w 1410 r.
Jest to czas, kiedy koniunkcja Jowisz-Saturn weszła na ścieżkę znaków wodnych.
Najbliższe wejście tej koniunkcji w znaki wodne nastąpi około 2220 r.
Być może dopiero wtedy Polskę czeka "dobry czas".

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

autorze, tekst wybitnie ciekawy, dlatego dziękuje serdecznie za uświadomienie. Jednak jako słoneczna w wodniku osoba apeluje o pewną dawnkę optymizmu! Po pierwsze wszelcy jasnowidzowie widzieli przyszłosc polski bardzo pozytywnie, po drugie wspolczesna nowa duchowość opiera sie na szukaniu boga w sobie (ludzie juz nie są głupi by dać się skolonizować) ludzie są swiadomi jak są oszukiwani przez powietrznych ściemniaczy, po trzecie kto mieczem wojuje ten od miecza ginie- mysle ze cała machina propagandowa jaka dała sukces niemcom na ziemiach polski obraca sie przeciwko nim na ich terenie w postaci raczkującego kolonizatora islamskiego (i tu myśle ze nową powietrzną rewolucją moze byc islamizacja zachodu) ale największe wykrwawienia są za nami w polsce, myśle... myśle że idziemy drogą prawdy i złe doświadczenia ukształtowały w nas mądrość...heh onet swoje a lud swoje ; )

Prześlij komentarz