środa, 6 lutego 2019

Skruszały fundament państwa czyli kamieni kupaSaturn przetacza się przez znak Koziorożca i jak przystało na władcę ziemskiego przeznaczenia pokazuje nieuchronności losu.
Przez cały styczeń Saturn tranzytował bardzo ważne miejsce w horoskopie Polski, koniunkcję Wenus i Neptuna w 13-14 stp. Koziorożca. Koniunkcja ta, położona na szczycie horoskopu, to symbol fundamentów państwa - położenie, granice, wspólnota, pozycja i siła, osiągnięcia, autorytet, itp.
Koniunkcja Wenus-Neptun to symbol naszego wspólnego domu.
Zobaczyliśmy jak niestabilny i podzielony jest ten dom i jak niewiele trzeba aby nastąpił rozpad.
Nasze państwo wygląda niczym dom zbudowany przez byle jakich murarzy, według wadliwego projektu, przy użyciu kiepskiej jakości materiałów i jeszcze w atmosferze wszechobecnego złodziejstwa. W takich warunkach nie powstanie trwały, estetyczny i funkcjonalny budynek.
W takich warunkach nie może powstać stabilne państwo.


Horoskop Polski /22.12.1990, godz. 12:00, Warszawa/ nie pozostawia złudzeń, koniunkcja Wenus-Neptun poddawana jest przecież wielu negatywnym aspektom :
- Księżyc tworzy 1/2 kwadratury czyli 45 stp. …. społeczeństwo niechętne do doświadczania zmian i przywiązane do przeszłości, jednocześnie podatne na manipulacje i zanurzone w romantycznych marzeniach o sławie i chwale.
- Mars tworzy 3/4 kwadratury czyli 135 stp. … dziki kapitalizm, pseudodemokracja, niesprawiedliwy podział dóbr i usług, uwłaszczenie się na majątku narodowym określonych grup społecznych, tworzenie podziałów i napięć społecznych.
- Jowisz tworzy kwinkunks czyli 150 stp. …. wykorzystywanie potencjałów państwa przez tzw. władzę /bankierów, kler, prawników, wysokich urzędników państwowych/, zdegenerowane pseudoelity, niewłaściwe zarządzanie majątkiem narodowym, zawłaszczanie majątku narodowego przez pseudoelity.
Od 2010 r., kiedy to dyrekcyjny Pluton stworzył z koniunkcją Wenus-Neptun półkwadraturę zaznacza się intensyfikacja działań obcych służb specjalnych mających na celu rozkład państwa.
Natomiast w okresie wiosna 2014 - zima 2015., kiedy tranzytujący Pluton przechodził nad koniunkcją Wenus-Neptun nastąpiło ostateczne przejęcie państwa pod obce wpływy.
Saturn, który obecnie tranzytuje nad symboliczną koniunkcją, pokazuje jedynie efekty wcześniejszych wpływów.


Obraz rozkładu państwa, który objawił się dzięki tranzytowi Saturna, jeszcze się pojawi. Planeta w pierwszym dniu maja wchodzi w retrogradację i we wrześniu osiągnie ponownie 14 stp. Koziorożca.
Bardzo istotny może być także tranzyt Wenus przez 13-14 stp. Koziorożca - nastąpi to 14-16 lutego.
Zwracam uwagę, że Merkury ostatnio tranzytował te stopnie 13 i 14 stycznia tego roku więc nie można wykluczyć jakiś spektakularnych wydarzeń.
Ponadto w tym czasie, wystąpią jeszcze inne dosyć istotne aspekty planetarne - koniunkcja Urana i Marsa w ostatnim stopniu Barana oraz półkwadratura Marsa z Neptunem. Tego typu konfiguracje planetarne często zwiastują prowokacje, pucze, zamachy, przewroty, wojny, zamieszki lub ewentualnie nieszczęśliwe wydarzenia losowe czy katastrofy naturalne.
Szczególnie istotna jest koniunkcja Uran-Mars, która przynosi mentalne więzienie, niemożność zrozumienia zaistniałych zdarzeń, ograniczenie wolnej woli - energia objawia się często jako panika.
Pamiętajmy, że obydwie planety za chwilę znajdą się w znaku Byka i można je potraktować jako energię promującą nową wizję świata.

0 komentarze:

Prześlij komentarz