czwartek, 13 kwietnia 2017

Psychiczna kondycja narodu, cz.3


Horoskop Polski jest horoskopem trudnym. Negatywne konfiguracje Marsa pokazują naród, którym łatwo manipulować, który kieruje się negatywnymi emocjami, w którym, w łatwy sposób można wzniecić wielkie pokłady nienawiści, któremu brak jest rozsądku i pragmatycznego spojrzenia na świat. Zachowania psychopatyczne są na porządku dziennym i nikogo specjalnie nie szokują a wymuszenia, manipulacje, kłamstwa, szyderstwa cieszą się pełnym zrozumieniem nawet w środowisku rodzinnym /patrz : rozkoszny serial "Rodzinka", który jest instrukcją psychopatycznych zachowań w rytm piosenki z prośbą o większe dawki "miłości"/.

Jeśli społeczeństwo wykazuje zachwiania emocjonalne lub wręcz tendencje psychopatyczne to przecież nie wybierze na swojego przywódcę, człowieka rozsądnego, mądrego, otwartego na świat, kierującego się przyzwoitością i wewnętrzną moralnością.
Takie społeczeństwo wybierze najbardziej nikczemnego osobnika jakiego znajdzie w swoim grajdołku. To może być nawet inteligentny osobnik, nawet sprytny i cwany ale oprócz tego ......
"Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;"

Mamy więc hordy polityków mniej lub bardziej psychicznie zaburzonych i naprawdę trudno znaleźć kogoś, komu człowiek byłby gotów powierzyć zwierzątko pod opiekę.
A przecież ci osobnicy dostają pod opiekę cały potencjał państwa i narodu.
-----------------------------
Przypomnienie :
- Mars uszkodzony przez Plutona ...... osobnik jest zdolny poświęcić życie, zdrowie innych dla osiągnięcia swojego celu lub dla chorej przyjemności. Niekiedy taki osobnik wykazuje daleko idącą autodestrukcję /oczywiście nie zdając sobie z tego sprawy/.
- Mars uszkodzony przez Urana ...... osobnik z upodobaniem "łamie kręgosłupy", w bezwzględny sposób narzuca swoje zasady /chore, zniekształcone/.
- Mars uszkodzony przez Neptuna ...... osobnik kłamie, manipuluje, zwodzi, wyklucza, piętnuje.
- Mars uszkodzony przez Saturna ...... osobnik zakłamuje rzeczywistość, szczególne zaburzenie powodujące brak zrozumienia dla otaczającej rzeczywistości lub oderwanie od rzeczywistości, chęć tworzenia swoich chorych wizji na siłę /mocny aspekt wzniecania wojny np. obecny u Hitlera/.
- Mars uszkodzony przez Jowisza ...... cynik, arogant, cwaniak, narcyz. Osobnik pusty intelektualnie, emocjonalnie i moralnie, dbający wyłącznie o pozory.

Uwaga!
Z moich obserwacji wynika, że występuje istotna różnica w oddziaływaniu Marsa na kondycję psychiczną kiedy :
- Mars jest planetą, która tworzy ścisły aspekt z ciężką planetą, np. Mars w 10 stp. Koziorożca będzie tworzył ścisły aspekt kwadratury do Saturna w 12 stp. Barana ..... taki aktywny Mars daje także aktywność i agresywność emocjonalną i mentalną. W skrajnie negatywnych układach możemy mówić o "diabelskich" skłonnościach.
- Mars jest planetą, z którą ciężka planeta robi ścisły aspekt, np. z Marsem w 10 stp. Koziorożca ścisły aspekt kwadratury tworzy Saturn w 8 stp. Barana ....... można wtedy podejrzewać, że zła kondycja emocjonalna wypływa z podatności na czynniki zewnętrzne.
--------------------------------
Jaki naród tacy politycy.
Znany i uwielbiany polski polityk, J. Piłsudski, jest wręcz idealnym przedstawicielem narodowych tendencji. Mars w kwadraturze z Księżycem, który jest obecny w jego horoskopie, pokazuje tendencje do skłócania, manipulowania i dzielenia narodu.
U L. Wałęsy kontrowersyjne zachowania emocjonalne są widoczne i wszystkim dobrze znane. On przynajmniej nie ukrywa swoich intencji. Mars, Saturn i Uran są w jednym znaku - można przyjąć potencjalną koniunkcję.
Trudno znaleźć polskiego polityka /z pierwszego szeregu/, w horoskopie którego Mars jest harmonijnie posadowiony. Do tych wyjątkowych osób należy np. L. Balcerowicz /ale on nie jest typowym politykiem/ i M. Kidawa-Błońska.
No cóż ...... widocznie polska polityka to profesja dla psychopatów.
Należy pamiętać, że tzw. tendencje psychopatyczne objawią się kiedy zaistnieje okazja.
Złoczyńca wyrządzi krzywdę kiedy znajdzie ofiarę a polityk-psychopata niszczy ludzi, kiedy dostanie władzę.

A teraz przykłady "trudnych" aspektów Marsa w polskiej polityce lub w bliskich relacjach z polityką:
- najcięższa waga; tym lepiej nie wchodzić w drogę, przeciwstawienie się takim osobom może skończyć się bardzo źle :
H. Gronkiewicz-Waltz ..... Mars w kwadraturze z Saturnem i Neptunem i opozycji do Urana.
T. Rydzyk ..... Mars w kwadraturze z Saturnem i w opozycji z Neptunem.
G. Bierecki /SKOK/ ....... Mars w koniunkcji z Neptunem i w kwadraturze z Saturnem. Pewna doza szaleństwa widoczna przy pierwszym kontakcie.
Z. Ziobro .....Mars w kwadraturze z Saturnem i Neptunem.
W. Pawlak ...... Mars w kwadraturze do Saturna i półkwadraturze do Urana.
B. Szydło ....... Mars w opozycji z Saturnem i w kwadraturze z Neptunem.
G. Schetyna ...... Mars w kwadraturze do Neptuna i opozycji do Saturna.
J. Rostowski .... Mars w kwadraturze do Plutona i półkwadraturze z Jowiszem.
R. Sikorski ...... Mars w kwadraturze do Neptuna i opozycji do Saturna.
B. Kempa ..... Mars w koniunkcji z Saturnem i w opozycji z Uranem i Plutonem.
A. Maciarewicz ..... Mars w koniunkcji z Neptunem, w kwadraturze z Księżycem i półkwadraturze z Saturnem. Zachowania "kontrowersyjne" widoczne. Manipulant.
- zdecydowanie niższa liga to :
A. Duda ..... Mars w opozycji do Jowisza i w kwadraturze do Plutonu - tendencja do autodestrukcji.
J. Kaczyński ..... Mars w kwadraturze do Saturna.
A. Kwaśniewski ...... Mars w kwadraturze do Saturna.
L. Miller ....... Mars w kwadraturze do Saturna.
J. Sasin ........ Mars w kwadraturze do Saturna.
D. Tusk ....... Mars w opozycji do Saturna, w półkwadraturze do Urana i kwadraturze do Jowisza - wysoka arogancja i cynizm, narcyz.
M. Morawiecki ....... Mars w kwadraturze z Plutonem i Uranem - tendencja do autodestrukcji.
M. Kamiński ....... Mars w koniunkcji z Neptunem i w półkwadraturze z Księżycem - manipulant. Pewna doza szaleństwa widoczna.
- "gadzia" drobnica to :
S. Niesiołowski ....... Mars w koniunkcji z Uranem i Plutonem - kontrowersyjne zachowania widoczne i znane, nic nie da się ukryć.
K. Pawłowicz ...... Mars w kwadraturze z Plutonem - tendencja do niszczenia ludzi miłych i pomocnych.
J. Kurski .....Mars w opozycji do Urana i Plutona oraz w kwadraturze do Jowisza - narcyzm, cynizm, wykorzystywanie innych, arogant.
E. Bieńkowska ...... Mars w kwadraturze z Neptunem - skłócanie społeczności
E. Kopacz ....... Mars w opozycji do Jowisza - cynizm, arogancja.
S. Nowak ...... Mars w koniunkcji z Neptunem i w kwadraturze z Jowiszem - nieznośna lekkość bytu, narcyzm.

0 komentarze:

Prześlij komentarz