piątek, 26 października 2018

Jowisz w znaku Strzelca, cz.1

8 listopada 2018 r. Jowisz wchodzi w znak Strzelca. Pozostanie w tym znaku do 2 grudnia 2019 r.
W czasie przesuwania się planety przez znak Strzelca wystąpi szereg aspektów z innymi planetami:
- 19-21.11.2018 r. wystąpi kwadratura z Marsem /w Rybach/. Kwadratura ta wnosi tzw. arogancję władzy, spięcia i walkę na poziomie osobistych praw i wolności.
- na początku grudnia 2018 r. wystąpi półkwadratura z Plutonem /w Koziorożcu/. Ten aspekt może objawić się ograniczaniem wypowiedzi, cenzurą, wykluczaniem pewnych środowisk opiniotwórczych, nakładaniem ograniczeń na twórców ale także propagowaniem nieprawdziwych informacji
- połowa stycznia 2019 r. to czas kwadratury z Neptunem /w Rybach/. W tym przypadku należy spodziewać się zaostrzenia problemu migracyjnego. Aspekt może także dotyczyć tzw. wojny celnej, blokowaniu granic państwowych itp.
Ponownie aspekt kwadratury Jowisz-Neptun wystąpi w połowie czerwca 2019 r. oraz w drugiej połowie września 2019 r. W tym przypadku mocniej zaznaczony jest problem wielokulturowości, przynależności państwowej/obywatelstwa, międzynarodowej wymiany dóbr i usług itp.
- w drugiej dekadzie września 2019 r. Mars /w Pannie/ ponownie wchodzi w kwadraturę z Jowiszem /tym razem zbieżną/. Także ponownie może objawić się arogancja władzy. W tym jednak przypadku arogancja może spotkać się z oporem ponieważ Mars w Pannie bardzo lubi wyprowadzać "lud miast i wsi" na ulice.


Jeszcze w grudniu 2019 r., ale już po wejściu Jowisza w znak Koziorożca, nastąpi bardzo istotny aspekt - trygon Jowisza z Uranem. W tym czasie zaobserwujemy następną bardzo istotną fazę w tzw. porządkowaniu świata /Nowy Porządek Świata/.
Przypominam, że od około 2-3 miesięcy mamy do czynienia z trygonem Saturn-Uran i jest to
także faza "porządkująca" świat. Jej obraz jest trochę zmącony ponieważ w tym samym czasie retrogradujący Mars snuje się pomiędzy kluczowymi planetami, tworząc z nimi naprzemiennie pozytywne i negatywne aspekty.
___________________________


Jowisz kończy swoją wędrówkę przez znak Skorpiona jednak przyjdzie nam trochę poczekać aż wyciszą się energie tego znaku. Wędrówki Słońca, Merkurego, Wenus i Księżyca przez ten znak mogą rozniecać te niespokojne energie.
Wraz z wejściem Słońca w znak Skorpiona, w USA odnotowano niebezpieczną sytuację, którą nazwano "wewnętrznym terroryzmem" - urządzenia wybuchowe wysłano do biur Obamy i Clinton, do siedziby CNN, do domu Sorosa i do Roberta de Niro.
Retrogradująca Wenus znajdzie się 30/31.10 oraz 2-3.12 także w 1 stp. Skorpiona.
Przypominam, że po drugiej stronie zodiaku, w 1 stp. Byka, znajduje się Uran. Ta kompilacja energii nie należy do spokojnych.
31.10. Księżyc tranzytując znak Lwa stworzy z Wenus w Skorpionie i z Uranem w Byku półkrzyż. Tzw. wyładowanie energii wypada w 1 stp. Wodnika … a stopień ten jest kluczowy dla powstawania nowego światowego porządku /Wielka Koniunkcja Jowisz-Saturn w grudniu 2020 r. ma miejsce w 1 stp. Wodnika/.
Można więc przewidywać, że wydarzenia i decyzje z ostatnich dni października mogą mieć istotne znaczenie dla przyszłości.
Ważne jest także położenie na 31.10.2018 r. Ziemi w Zodiaku /przeciwne położenie do Słońca, a więc 8-9 stp. Byka/ - kumulacja energii w tym punkcie pokaże przyszłość naszej planety.
Pierwsza kumulacja będzie następowała już w listopadzie i grudniu, kiedy to Saturn /w Koziorożcu/ będzie tworzył trygon z 8-9 stp. Byka.
Terroryzm, nuklearne groźby, zrywanie militarnych porozumień lub zawiązywanie przemocowych sojuszy bardzo negatywnie rokują o przyszłości świata.
Tego typu aspekty planetarne  bardzo często wskazują na różnego typu katastrofy lub niszczycielskie żywioły.
Warto zwrócić uwagę na daty : 31.10  -  2/3.11  -  11/12.11  -  21/22.11


… i tak przy okazji powyższych rozważań pojawiło się pytanie : Dlaczego w nagłym trybie, rząd chce wprowadzić 12 listopada jako dzień wolny od pracy ?
Odnoszę wrażenie, że jest to związane z jakimiś decyzjami, dyspozycjami wydanymi poza naszym krajem.
Słońce 12.11 znajdzie się w 20 stp. Skorpiona czyli na pozycji Plutona w horoskopie Polski.
Pluton pozostaje w półkwadraturze do Merkurego reprezentującego władzę. Dodatkowo Saturn tranzytuje Merkurego.
Puszczając nieco wodze fantazji … czyżby szykowała się jakaś noc generałów a w poniedziałkowy poranek nie obejrzymy w TV "Jacka i Agatki" ? A może na 11.11 planowane są jakieś nadzwyczajne atrakcje ? A może zostaną zaprezentowane specjalne obwieszczenia np. o powstaniu czegoś na kształt "ocalenia narodowego" ? Nie należy także wykluczyć zmian dotyczących rządu lub sposobu rządzenia państwem?

0 komentarze:

Prześlij komentarz