piątek, 1 marca 2019

Wenus wieszczy, cz. 1"I mam je, mam je, mam - tych skrzydeł dwoje;
Wystarczą : - od zachodu na wschód je rozszerzę,
Lewym o przeszłość, prawym o przyszłość uderzę.
I dojdę po promieniach uczucia - do Ciebie !
I zajrzę w uczucia Twoje,
O Ty ! o którym mówią, że czujesz na niebie.
Jam tu, jam przybył, widzisz, jaka ma potęga,
Aż tu moje skrzydło sięga."                              /Adam Mickiewicz, Dziady/
Wenus symbolizuje "głos Boga", intuicję, znaki płynące z nieznanych źródeł. To czucie, które potrafi połączyć skrzydło przeszłości i przyszłości i … zobaczyć, zrozumieć, pojąć. Wenus to taki planetarny wieszcz. Pamiętajmy także, że siła Wenus bierze swój początek w znaku Koziorożca i każde jej położenie /bez względu na miejsce w zodiaku/ zawsze należy powiązać z tym znakiem.
Wenus poprzez swoje tranzyty /szczególnie tryb retrogradacji/ potrafi bardzo precyzyjnie wskazać zagrożenia ale także okazje. Wenus wykazuje jeszcze jedną bardzo ważną cechę, dba o gospodarowanie życiową energią. Niekiedy powie "zatrzymaj się, odpuść, szkoda sił i czasu" a niekiedy wymusi szczególne zaangażowanie.
Specyfika działania Wenus /narzędzia jakimi się posługuje/ zależy od jej położenia w horoskopie i od relacji z innymi planetami.
Żeby obejrzeć jak materializują się przepowiednie Wenus potrzebny jest Saturn bo Wenus to "słowo Boga" a Saturn to "ciałem się staje".
Inne planety nie są obojętne ale one bardziej modelują zapowiedziane wydarzenia. Planeta Pluton zasługuje na specjalną uwagę - jest trzecim ogniwem w ziemskim trygonie /Koziorożec-Wenus, Byk-Saturn, Panna-Pluton/. Pluton nada powstającej materii szczególnego skupienia, wyostrzy postrzeganie a często wręcz w organiczny sposób umożliwi nam odczuwanie wpływów Wenus.
Bardzo polecam kontemplację retrogradującej Wenus i śledzenie okoliczności i czasu, kiedy jej przepowiednie stają się ciałem.


Jak zadziałały profetyczne przekazy Wenus w horoskopie Polski :
- w horoskopie Polski, 13 i 14 stp. Koziorożca obsadzony jest przez Wenus i Neptuna. Położenie Wenus wskazuje, że jako kraj powinniśmy patrzeć i słuchać, co dzieje się w pobliżu naszego kraju i jakim wpływom jesteśmy poddawani. Jednak Wenus jest uszkodzona i z tym słuchaniem i wyciąganiem wniosków mamy kłopot lub dostrzegamy nie to co trzeba. Nie dostrzegamy czegoś przed własnym nosem.
- na przełomie 2013 i 2014 roku Wenus znajduje się na retrogracyjnej ścieżce 13-29 stp. Koziorożca.
Retrogradacyjna ścieżka tworzy kwadraturę z 13-29 stp. Barana i trygon z 13-29 stp. Byka. Podczas tego tranzytu następuje rekonstrukcja rządu Donalda Tuska oraz Polskę niespodziewanie odwiedza Sekretarz Stanu USA, John Kerry. Jest to czas początków "zwijania się" partii PO. Na Ukrainie rozgrywa się tzw. Majdan.
- należy się spodziewać, że wymienione punkty zodiaku aktywizują się pod wpływem tzw. ciężkich planet /szczególnie pod wpływem Saturna i Plutona/. To wtedy dopiero zobaczymy co umknęło naszemu postrzeganiu.
- w 2014 i 2015 r. nad 13 i 14 stp. Koziorożca tranzytuje Pluton a nad 13-14 stp. Barana tranzytuje Uran. Polsce wypływają taśmy "Wprost" a następnie PiS wygrywa wybory i przejmuje władzę. PO jest w mocnej defensywie.
W polityce zagranicznej cały ten czas zdominowany jest przez wydarzenia na Ukrainie /tak naprawdę toczy się gra pomiędzy Rosją a USA/.
- w styczniu 2019 r. przez 13-14 stp. Koziorożca przemieszcza się Saturn i zaczynają się obecne zawirowania w polskiej polityce.
Kiedy Wenus tranzytuje nad wspomnianymi stopniami dochodzi do szczytu bliskowschodniego w Warszawie i dyplomatycznej konfrontacji Polski z USA i Izraelem. Już teraz wiemy, że staliśmy się zakładnikiem własnej beztroski i niedostrzegania wenusjańskich ostrzeżeń.
- retrogradacja Saturna sprawi, że 13-14 stp. Koziorożca będzie jeszcze pobudzany pomiędzy lipcem a listopadem 2019 r. Nie spodziewam się po tym tranzycie miłych zaskoczeń.


Należy pamiętać, że na retrogradacyjnej ścieżce Wenus /13-29 stp. Koziorożca/ znajduje się w horoskopie Polski planeta Saturn /25 stp./ a tranzytujący Saturn przetoczy się tam już w styczniu 2020 r. a Pluton w lutym 2020 r. W kwietniu 2020 r. znajdzie się tam Jowisz. 24 i 25 stp. Koziorożca zostanie jeszcze wielokrotnie zaznaczony koniunkcjami Pluton-Jowisz i Pluton-Saturn w 2020 r.
Co może się zdarzyć ?
Wenus już to powiedziała, konkretnie i dobitnie … .


Saturn w horoskopie Polski, w 25 stp. Koziorożca, symbolizuje przede wszystkim opozycję. Opozycja w wydaniu polskim zajmuje bardzo znaczącą pozycję /znak Koziorożca/ i służy tylko i wyłącznie do podgrzewania nastrojów społecznych, bazując na pobudkach finansowych. 25 stp. Koziorożca opisywany jest w symbolach sabiańskich jako handlarz, sprzedawca, ten, który targuje się, ten, który czeka na okazję. Saturn i Merkury czyli symbol opozycji i rządu w znaku Koziorożca sprawią, że rządzący przemawiają niczym opozycja a opozycja zachowuje się tak, jakby ona ponosiła odpowiedzialność za administrowanie krajem. Tak się dzieje od blisko 30-tu lat a opcje polityczne są zupełnie bez znaczenia.
Saturn tworzy z Marsem /w Byku/ trygon czyli obiecuje wolność dzięki posiadaniu oraz ochronę i gwarantowanie tego wszystkiego przez instytucje państwa.
23 lutego, dokładnie podczas tranzytu Wenus przez natalnego Saturna, Kaczyński i reszta jego bandy wygłosili bardzo zbliżone sentencje. Partia rządząca weszła w rolę opozycji i dzieli kiełbasę wyborczą zamiast zająć się administrowaniem kraju, który jest średnio wydolny. Należy wziąć także pod uwagę fakt, że to nie jest prawdziwy rząd a jedynie aktorzy odgrywający pewne role więc mogą wpadać w pułapkę odgrywania roli opozycji.
Horoskop Polski pokazuje jednak coś jeszcze - Mars wzmacniany przez Saturna tworzy kwadraturę z Księżycem. A to wszystko oznacza, że owszem wolność dzięki posiadaniu jest fajna i można się wtedy poczuć jak pełnoprawny Europejczyk tyle tylko, że ta wolność dotyczy rządzących i prawdopodobnie także opozycji czyli całej tej zgrai "milczących psów". Społeczeństwo /Księżyc w horoskopie/ jest skazane na utrzymywanie tych osobników i zapewnianie im dobrego samopoczucia w byciu wolnymi, zamożnymi Europejczykami.
Tranzytująca Wenus bardzo wyraźnie pokazuje, jakie będą konsekwencje poczynań "milczących psów". Za rok, kiedy przejdzie w tym miejscu Saturn i Pluton, słowo ciałem się stanie.


W marcu, na niebie rozbuduje się bardzo ciekawy układ gwiezdny.
Tranzytująca Wenus znajdzie się na pozycji Księżyca /społeczeństwo/ w horoskopie Polski. Dodatkowo tranzytujący Księżyc będzie wspierał Wenus a Mars będzie zbliżał się do swojej pozycji w horoskopie Polski.
Wenus będzie wieszczyła i podpowiadała. Warto słuchać, patrzeć i … czuć.
Czas obserwacji przypada na 22-25 marca 2019 r.
Mars natomiast będzie podążał do swojej pozycji w horoskopie Polski i osiągnie ją 30 marca.
0 komentarze:

Prześlij komentarz