czwartek, 2 września 2021

Niekończące się wakacje, cz.1

Wakacje czyli czas wypoczynku, uwolnienia się od obowiązków, hulanek, swawoli i tzw. byczenia się symbolicznie związane są ze znakiem Lwa a tym samym z 5-tym domem horoskopowym.

Intencją znaku Lwa i 5-tego domu jest niesienie radości i przyjemności. Jednak czy zawsze ten znak spełnia nasze wakacyjne oczekiwania ?


Pamiętajmy, że znak Lwa jest naturalnym 5-tym domem dla Barana i ten właśnie znak potrafi docenić lwie radości, on się potrafi "byczyć" a może raczej "baranić".

Jeśli ktoś, kiedyś wymyślił standardy wakacyjnego wypoczynku, to prawdopodobnie był to Baran. On nie tylko potrafi smakować radość życia ale potrafi nią zarażać innych. To prawdziwy wodzirej. W skrajnej formie niekiedy przymusza innych do zabawy i folgowaniu sobie /panie robią kółeczko a panowie klaszczą w rączki, a teraz mały toaścik itp./. 

Pozostałe znaki mają jednak zupełnie inne preferencje /bo przecież ich 5-ty dom zajmuje inny znak/.


Byk z 5-tym domem w znaku Panny największą przyjemność i smak życia doświadczy w pracy a jeśli już oderwie się od pracy zawodowej to chętnie odpocznie na działce lub w ogrodzie, gmerając w ziemi. Nad morzem będzie zbierał bursztyny a z gór przytaszczy worek ciekawych okazów kamieni. Chętnie skorzysta także ze SPA aby wzmocnić swoją nadwątloną fizyczność. 

Byk w rozkoszny niebyt zapada się w domu /oczywiście najlepiej wśród pięknych przedmiotów, dobrego papu i miłych i oddanych członków rodziny. 

Właśnie z tego powodu Byk lubi własność, nieruchomości, domy, siedliska /najlepiej z kucharzem, kamerdynerem i ogrodnikiem w pakiecie/.


Bliźniak z 5-tym domem w Wadze lubi poznawać ludzi /na wycieczkach, na spotkaniach, na manifestacjach, w internecie/.  Bardzo ważny w spędzaniu miłych chwil jest partner dający mu wiele radości. Bliźniak może spędzać wakacje gdziekolwiek i w dowolny sposób. Najważniejsza jest osoba z którą ten czas spędza. 

Przyjemności znaku Lwa nie są warte wakacyjnego czasu - wystarczą krótkie weekendowe wypady /szybka impreza, szybka wycieczka, szybki romansik, szybka wódeczka z kolegami/.


Rak z 5-tym domem w Skorpionie to bardzo skomplikowany przypadek. Z jednej strony przyjemność i radość daje mu wszystko to, co przynosi zysk - może tańczyć, opalać się, zwiedzać muzea ale pod warunkiem, że z tego wszystkiego będą jakieś profity /oczywiście niekoniecznie finansowe/.

Z drugiej strony tradycyjne wakacyjne wyjazdy i przyjemności stanowią wartość, z którą należy się obnosić, zamanifestować fakt doświadczania przyjemności i rozrywek.

Lew w 2-gim domu i Skorpion w 5-tym niestety często przynoszą tendencję do hazardu lub innych ryzykownych przedsięwzięć /bo to tak przyjemnie, kiedy możemy pospekulować z szansą na wielką wygraną/. 

Rak to znak, który miesza i plącze sprawy przyjemności i rozrywki z kwestiami finansowymi - często ma szczęście i pojawia się łatwość w zarabianiu pieniędzy ale niestety występuje także brak rozwagi i infantylność.


Lew z 5-tym domem w Strzelcu najchętniej urlopuje się w krajach o innej kulturze. Poznaje nowe zwyczaje, nowych ludzi, języki. Uczy się, doświadcza inności. Często urlopy związane są z pasją, hobby itp.

Lew jest esencją radości życia więc żyje w przekonaniu, że jego towarzystwo jest darem niebios dla innych osobników - często tak jest /np. w przypadku artystów/ ale niestety nie zawsze i wtedy mamy do czynienia z niedowartościowanym tyranem.


Panna z 5-tym domem w Koziorożcu doświadczy błogostanu i radości, kiedy za ciężką i wytrwałą pracę otrzyma nagrodę lub medal /najlepiej z owacjami na stojąco/. Uprzyjemni sobie życie przebywając wśród autorytetów, ludzi wysoko postawionych w społecznej hierarchii. Wakacje ... i owszem ale takie, które podniosą jej wiedzę, świadomość lub stworzą okazję wspięcia się na wyższy poziom kariery.

Tzw. wyjazdy integracyjne mogą być przez Pannę bardzo umiejętnie wykorzystane.

Wakacyjny i rozrywkowy Lew zajmuje dla niej 12-ty dom więc wszelkie przyjemnostki zrealizuje w tajemnicy w poczuciu wyzwolenia się od wszystkiego i wszystkich.


_______________________________________________________

Aktualności społeczno - polityczne :

Wydarzenia przebiegają zgodnie /z większą lub mniejszą dokładnością/ z prognozami, które wcześniej zamieściłam na blogu.

Problemy na granicy z Białorusią nie są niczym zaskakującym. Jest to prawdopodobnie wcześniej przemyślana i opracowana operacja.

Obecne wydarzenia są ściśle związane z retrogradacyjnym tranzytem Marsa przez znak Barana - opisany w poście "Długa podróż Marsa przez znak Barana" z 7.07.2020 r. i "Mars ekshibicjonista" z 23.07.2020 r. - Mars miesiąc temu stworzył trygon do swojego istotnego punktu w retrogradacyjnej ścieżce.

Polecam także post "Stan gotowości" z 27.05.2020 r. /wspominam tam o wycince w Puszczy Białowieskiej i dziwnym pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Przypominam także bardzo stary post z 30.06.2016 r. "Tomorrow belongs to me". 0 komentarze:

Prześlij komentarz