poniedziałek, 23 września 2013

Okiem astrologa-co przyniosą najbliższe lata (cz.3 USA)

Prognozując wydarzenia na najbliższe 2,5 roku dla USA należy wziąć pod uwagę wydarzenia z lat :

  • 1625 - założenie Nowego Amsterdamu /później Nowy Jork/ przez holenderskich osadników
  • 1779 - najważniejsze potyczki w amerykańskiej wojnie o niepodległość
  • 1792 - wmurowano kamień węgielny pod budowę Białego Domu
  • 1886 - odsłonięto Statuę Wolności w Nowym Jorku
  • 1945 - Amerykanie zrzucają bombę atomową na Hiroszimę /6.08/ i Nagasaki /9.08/; w lipcu bombowiec B-25 uderzył we mgle w nowojorski wieżowiec Empair State Building
  • 1952 - próbna eksplozja pierwszej amerykańskiej bomby wodorowej
  • 1969 - 21.07. amerykański astronauta Neil Armstrong, jako pierwszy człowiek, stanął na Księżycu; natomiast 27.06 w Nowym Jorku wybuchły zamieszki na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych, uznawane za początek ruchu na rzecz praw LGBT
  • 1981 - w USA, podano do publicznej wiadomości informację o zanotowaniu pierwszych zachorowań na nieznaną chorobę / później nazwaną AIDS /

Jak widać, istotna część wydarzeń dotyczy tego co można nazwać symbolami narodowymi USA./ Nowy Jork, Statua Wolności, Biały Dom, Empair State Building, wojna o niepodległość /. Można przypuszczać, że w najbliższym czasie zajdzie konieczność ochrony tych symboli lub ich wyeksponowaniu. Pewien przykład, który pokazuje jak takie zajścia mogą przebiegać to przejście huraganu Sandy, 30.10.2012 r. i uszkodzenie Statuy Wolności.
Różnego rodzaju zajścia mogą odnosić się także do tzw ."pozycji USA na arenie światowej" - nadszarpnięcie wizerunku, upadek kluczowej pozycji a nawet chęć wejścia Stanów Zjednoczonych w "izolacjonizm" /te tendencje już występowały w polityce USA /. Wydaje mi się, że kumulacja zdarzeń może przyjść w drugiej połowie października 2014 r.Natomiast konsekwencje zaistniałych wydarzeń będą widoczne do początku 2016 r.

Inną "grupą zdarzeń" jest eksperymentowanie z nową bronią / broń to chyba złe słowo, tu nikt nikogo nie broni / to raczej eksperymenty ze środkami masowego rażenia. Od niedawna wiadomo, że armia amerykańska sprawdza  możliwości zastosowania dronów /bezzałogowe statki latające/ w walce. Jeżeli będą one jednocześnie niewidoczne / niewykrywalne / to mamy ""armię duchów".
Zupełnie nowe możliwości mogą także zaproponować sztuczne satelity, krążące wokół naszego globu.
Ich rola sprowadza się do obserwacji i komunikacji ale przecież może okazać się zupełnie inna........
I w ten sposób nawiązałam do tematu "podboju kosmosu", który też się zaznaczy bardzo intensywnie.
Być może USA wejdzie na poziom pozyskiwania bogactw naturalnych na Księżycu, a może wyśle załogowy statek na Marsa albo .......... to zbyt duża abstrakcja nawet jak na mnie. Często filmy i powieści science-fiction są bardzo pomocne, bo potrafią "rozbujać " naszą wyobraźnię, a jak czas pokazuje wiele z tych "idiotycznych"  pomysłów zaczyna żyć prawdziwym życiem.

Temat ruchu LGBT także może być absorbujący społecznie. Już w grudniu tego roku może zaiskrzyć. Czy będzie to dotyczyło "anty" czy "pro" to już szczegół. Nie warto się na tym zbyt mocno skupiać i nadawać niepotrzebnego znaczenia tej kwestii. Im większe skupienie tym więcej nienawiści. Nic dobrego.

Przewiduję także nowe spojrzenie na kwestie dotyczące AIDS / nowe badania, nowe leki, może Nobel, odkrycie o pochodzeniu wirusa lub nawet odkrycie nowej podobnej choroby, /.
Przypomną o sobie giganci rocka. 15,16 i 17 sierpnia 1969 r. koło Nowego Jorku odbył się muzyczny festiwal Woodstock. Jego hasłem było:"Pokój, miłość i szczęście". Stał się przełomowym wydarzeniem muzyki rockowej i symbolem pokolenia "dzieci kwiatów". To tam zaprezentowali się światu: Jenis Joplin i Jimi Hendrix.
W 1969 r. ukazał się także debiutancki album grupy Led Zeppelin /moi ulubieńcy/ i o nich też usłyszymy - może jakiś koncert / znowu mam nadzieję/, bo jak na razie to jest szansa, że znajdą się na liście muzyków zakazanych.
Wpływy 1969 r. mogą przełożyć się także na upodobania w dziedzinie mody. Boho,  hippi i etno pojawią się na naszych ulicach w pełnym rozkwicie / piękna i inspirująca moda, pozwalająca na dużą dozę własnej kreatywności/.

cdn

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pani Jolu co Pani sadzi o dzisiejszych informacjach zwiazanych z brakiem uchwalenia nowej ustawy budzetowej przez kongres w USA, jakie to bedzie mialo przelozenie na polske?

Anonimowy pisze...

Mam pytanie czy widac mój komentarz?

Prześlij komentarz