sobota, 21 czerwca 2014

Wprost do upadku****


W ostatnim poście wymieniłam szereg zdarzeń, które występowały, kiedy 14/15 stp.Wagi był intensywnie "pobudzany"przez tzw.ciężkie planety /Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton/. Widać wyraźnie, że znowu przyszedł czas wolności słowa, wolnych mediów itp.
Zasadne jest przytoczenie słów Winstona Churchilla: "Historia to po prostu jedyna diabelna rzecz po drugiej".
Już teraz wyraźnie widać, że znaleźliśmy się w potoku tych samych energii jak przed laty.
Sprawa nie kończy się oczywiście na 14 stp., Mars wędruje dalej.
Jest to okres, w którym jeszcze nie raz przypomnimy sobie lata 1981-1997. /stan wojenny, presja administracji państwowej, ograniczanie wolności słowa, zgromadzeń, bezprawne aresztowania/. Możemy także wrócić do wspomnień o "okrągłym stole"  i Sejmie kontraktowym /ubijanie politycznych  interesów już się objawiło/,
Być może uświadomimy sobie czym była powszechna prywatyzacja, uwłaszczenie nomenklatury. Poznamy z innej strony polskich oligarchów i ich kontakty z polityką i "służbami" różnej maści. Może być smutno, ponieważ rozwieją się wyobrażenia wielu ludzi o wolnej Polsce. Okaże się, że to był tylko sen. A niestety ze snami tak to jest, że trzeba się kiedyś obudzić - i właśnie dzwoni budzik - otwórz oczy, koniec spania.

Jeżeli wolność Polski została oparta na targach politycznych i układach zawieranych przy "okrągłym stole", to nie możemy spodziewać się, że będzie to prawdziwa wolność. Nie oceniam tych wydarzeń, ponieważ być może nie było innej drogi, niemniej w takich okolicznościach nie można mówić o wolności.
III RP jest produktem manipulacji i dlatego jest skazana na ciągłą manipulację. Na wysypisku śmieci nie rosną róże.

A może właśnie nadszedł czas aby porzucić przeszłość i przygotować się do robienia nowych planów.
Z przeszłością nic się już nie zrobi, ponieważ "pora żniw" minęła. Nadchodzi zima, a z nią potrzeba regeneracji i odnowienia energii. Należy wyciągnąć właściwe lekcje z naszych wspólnych doświadczeń, jest ku temu okazja. Przecież wreszcie przyjdzie wiosna  a wraz z nią atmosfera zmiany.
Prawdziwą wolność można odnaleźć jedynie w swoim wnętrzu. Być może przyjdzie konieczność obrony swoich racji i podtrzymaniu swoich wartości. Być może przyjdzie konieczność wyboru pomiędzy lojalnością wobec grup społecznych bądź struktur państwowych a własnymi wewnętrznymi przekonaniami, prawdami, celami i ambicjami. Być może to czas sprzeciwu wobec status quo.
Decyzje mogą być trudne ale pomoże nam intuicja i sumienie.

* Kątem oka oglądam film "V jak vendetta" /jakie to na czasie/.

-Takie instytucje jak Trybunał Konstytucyjny czy Trybunał Stanu powinny się uaktywnić. Jest spora szansa, żeby rozliczyć co niektórych osobników. Procesy mogą być prowadzone przez najbliższe 10 lat.
-Istnieje możliwość pojawienia się kogoś w rodzaju Stana Tymińskiego /to może być ten "królik z kapelusza"/.Należy zachować czujność.
-Instytucja komisji śledczych może się ponownie objawić
-Istotne daty w najbliższym czasie: 5-7.07, 21-23.07, 26/27.07
-Należy zwrócić uwagę na daty 11-14.08 oraz 29.10-7.11.2014 i 9-20.01.2015, 22-28.06.2015
/ludzie podatni na manipulacje, odurzenia, głupie pomysły, pijar, rozbuchany entuzjazm/ - polecana trzeźwość myślenia.

*"Kiedy człowiek odurzony jest alkoholem, może dojść do siebie, ale kiedy odurzony jest władzą, rzadko mu się to udaje". /James F. Byrnes/

0 komentarze:

Prześlij komentarz