czwartek, 18 grudnia 2014

Pożegnanie ze znakiem Skorpiona


Planeta Saturn kończy swoją wędrówkę przez znak Skorpiona. 24.12.2014 przejdzie do Strzelca.
Nie będzie to totalne pożegnanie ze Skorpionem ponieważ 16.06-19.09.2015 powróci tam, w wyniku pozornego ruchu wstecznego.

Saturn przechodzący przez ostatnie stopnie Skorpiona przypomina wydarzenia z lat 1993-95.
W Polsce był to szczególny czas, ponieważ właśnie wtedy powstawał fundament naszej "nowej" państwowości. Mieliśmy wysyp wszelkich aktów prawnych /łącznie z Konstytucją RP/, to także czas nowych umów międzynarodowych. To wtedy nastąpiła denominacja złotego. To czas powstawania różnego rodzaju układów politycznych /tych oficjalnych i tych niedostępnych dla wiadomości publicznej/. W tym okresie wyrastały wielkie fortuny /bardzo często w niejasnych okolicznościach, otoczonych atmosferą skandali/. To czas dużej aktywności ludzi, którzy obecnie piastują istotne funkcje publiczne i społeczne.
To także początek naszej wędrówki do NATO /zakończony 12.03.1999/.
Europa także zmieniała swoje oblicze. Państwa dawnego bloku wschodniego musiały się na nowo określić /szczególnie trudny okres dla krajów bałkańskich/.
Niemcy przechodziły fazę łączenia się z byłym NRD. Największe zmiany dotyczyły Rosji i nowo powstałych państw po rozpadzie ZSRR /zmiany na szczytach władzy, przewroty, stan wyjątkowy w Rosji, separatyzm obszarów zakaukaskich, itp/.
To wreszcie czas kiedy powstała Unia Europejska /1.11.1993/
Saturn, który kończy wędrówkę przez Skorpiona pokazuje jak niestabilna jest ta "nowa" Europa.
Rozpad Związku Radzieckiego i załamanie bloku wschodniego stworzyło okazję do szybkiego wzbogacenia się grup posiadających kapitał. Każdy zainwestowany dolar przynosił zyski, trudne do osiągnięcia w "starej" Europie. W ten sposób na gruncie dawnych krajów RWPG w końcu XX wieku objawił się "dziki" kapitalizm /bardzo podobny do tego z początku XX wieku/.
Ostatnie miesiące dosyć dobitnie pokazały na czym polegały przemiany lat 90-tych.
Jedno niewątpliwie można stwierdzić - na przemianach ustrojowych  we wschodniej Europie zyskał:
- finansjera wszelkiej maści, pochodzenia i namaszczenia
- kapitał korporacyjny pochodzący z tzw. "zachodu"
- dawna komunistyczna władza, która uczestniczyła w tzw. pokojowych przemianach /tylko nieliczni stracili życie lub wolność/ i występowała jako główny gracz w czasie podziału majątku narodowego
- ludzie tzw. służb /tym to obojętne są systemy społeczne/
- "elity", które wyłoniły się z ruchów wolnościowych i uczestniczyły w tworzeniu nowych układów
- kościół katolicki /to dotyczy prawdopodobnie tylko sytuacji polskiej/, który od samego początku przemian aktywnie uczestniczył w tworzeniu układów i podziale majątku narodowego

Kiedy planeta "dotyka" ostatnich stopni Skorpiona to należy zakładać, że w Europie będzie się coś działo.
"Stara" Europa będzie konfrontowała się z "nową" Europą.
Przejście Saturna to trudny czas. Pomysły i działania, dotyczące zmian, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów - brak ochoty, brak wytrwałości, "ściana nie do pokonania", nic się nie udaje.
Rzeczywistość wydaje się zła jednak zmiana nie może zaistnieć.

Po krótkim okresie przerwy planeta Saturn ponownie zagości w Skorpionie /16.06-19.09.2015/ i przypomni o wydarzeniach z lat 1993-95 oraz tych, z którymi mamy do czynienia przez ostatnie pół roku
Tzw.ostre spięcie może nastąpić w sierpniu /cały sierpień jest bardzo "burzowy"/ oraz we wrześniu /nawet 21-25.09/.
Jednak dopiero 2016 r. przyniesie nam podsumowanie tych wszystkich wydarzeń, które obserwowaliśmy przez ostatnie lata 2014-15. Planeta Mars w swoim retrogradacyjnym ruchu będzie przemierzała obszar zodiaku pomiędzy 24 stp. Skorpiona a 9 stp. Strzelca w dniach 18.02-22.08.2016.
To co Saturn trzymał w żelaznym uścisku, Mars może uwolnić i zacznie się dziać. Niestety nie można wykluczyć, że efekt będzie podobny do otwarcia puszki Pandory.


1 komentarze:

Anonimowy pisze...

ciekawe;)

Prześlij komentarz