niedziela, 6 września 2015

Arabska rewolucja w Europie


Od momentu powstania mojego bloga, wiele razy poruszałam kwestie dotyczące zagrożeń pojawiających się na Bliskim Wschodzie oraz wiecznie żywych animozji między cywilizacyjnym "wschodem" a "zachodem".

16.08.2013 w poście "Okiem astrologa-Wiatr od piramid" po raz pierwszy sygnalizowałam zbliżające się niebezpieczeństwo.
24.08.2013 w poście "Być dobrym jak .... chrześcijanin" przedstawiłam krótki historyczny "obrazek", pokazujący w jaki sposób rodził się konflikt kulturowy.
28.08.2013 w poście "Okiem astrologa-Amerykański teatr wojenny" przypomniałam początki "arabskiej wiosny" i operację militarną wojsk sprzymierzonych NATO, którą rozpoczęto 19.03.2011 w Libii pod nazwą "Świt Odysei". Pisałam, że akcja ta zapoczątkowała "coś" bardzo długotrwałego, że "świt" był w Libii a teraz dopiero nastąpi Odyseja. W tym właśnie poście zaznaczyłam, że przełom czerwiec/lipiec 2014 pokaże pełny dramatyzm sytuacji. Czas pokazał, że 29.06.2014 powstało ISIS.
1.09.2013 w poście "Bliski Wschód czyli Lew w natarciu" pisałam o niebezpiecznym 3 stp.Lwa i o jego znaczeniu dla takich krajów jak Iran, Irak, Libia, Syria, Egipt, Pakistan i innych sąsiadujących. W tym czasie przechodziła tam planeta Mars i porównałam ten tranzyt z załadowaniem broni.
Zwracałam także uwagę na historyczną zbieżność występowania zjawiska konfliktu mocarstw Rosja-USA a wzrostem znaczenia krajów Bliskiego Wschodu.
Od tamtej pory sporo się zmieniło ponieważ przez znak Lwa przeszedł Jowisz i po tym tranzycie można powiedzieć, że arabska broń jest i załadowana i wycelowana. To właśnie w tym czasie zaostrzyła się sytuacja w tamtym rejonie a Państwo Islamskie zaczęło pokazywać swoją siłę i bezwzględność.
Sytuację zaostrzył także Saturn w Skorpionie, który przebywając w tym znaku przynosi wojny, rewolucje, zamachy stanu, rozwój zbrojnych i fanatycznych ugrupowań, wojny religijne /pisałam o tym 27.01.2014 w poście "Czas Skorpiona czyli gry wojenne"/.
W tym momencie przypomnę także mój post o handlu bronią, z 21.07.2014 "Panowie życia i śmierci" - jest to bardzo istotny element w całej tej cywilizacyjnej wojnie.
29.07.2014 w poście "Mapa nieba, cz.3" piszę o prawdopodobieństwie zaistnienia nowej "wiosny ludów" dla Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki w 2024-25 r. Należy zadać sobie jednak pytanie - w jakiej części świata będą rozgrywały się te wydarzenia ?
10.08.2014 w poście "Mapa nieba, cz.5" zwracam uwagę na konfigurację planet /koniunkcja Mars-Saturn w dn. 25/26.08.2014/, która może zapoczątkować zjednoczenie świata muzułmańskiego i rozpoczęcie "świętej wojny". Obecnie jestem przekonana, że takie decyzje zapadły i z tego względu "kasandryczne" prognozy zawarte w poście z 23.08.2014 "Fortuna kołem się toczy" / w 2031 r islam staje się podstawową religią w Europie/ stają się jeszcze bardziej prawdopodobne.
26.12.2014 w poście "Czas Strzelca-Wydarzenia na najbliższy czas" piszę o prawdopodobieństwie pojawienia się w Polsce nowej intensywnej fali emigracyjnej a jednocześnie intensywnym napływie imigrantów.
I tak właśnie przebiegały moje rozważania .......a początek 2015 r. przyniósł zamach w Paryżu /można to nazwać egzekucją/ i nastroje anty-muzułmańskie ............ a przez Morze Śródziemne płynęło coraz więcej imigrantów.
2.02.2015 w poście "Początek roku i ..... dżihad" pokazałam w jaki sposób może "realizować się" przeznaczenie, które zawiera horoskop Państwa Islamskiego a 4.07.2015 w poście "Bardzo gorące lato, cz.2" pisałam, że zagrożone mogą być miejsca, które symbolizują dostatek i amerykański styl życia.

Obecnie mamy nienotowany wcześniej napływ imigrantów z Bliskiego Wschodu.
Czy rzeczywiście jest to sytuacja zupełnie nieznana ?
Świat się trochę zmienił, nawet muzułmanie i chrześcijańska Europa już nieco inna a jednak ...... coś się powtarza.
Myślę, że warto przywołać historię Imperium Osmańskiego / XV-XVII wiek/.
Państwo to u szczytu rozwoju terytorialnego znajdowało się na trzech kontynentach, w Afryce, Europie i w Azji - rozciągało się od Węgier na północy, aż do wybrzeży Oceanu Indyjskiego na południu, do Basry na wschodzie i do Maroko na zachodzie.
Osmańska ekspansja na Europę była niezwykle skuteczna, można ją uznać za wybitne osiągnięcie w dziedzinie sztuki wojennej oraz politycznej.
Obecna "ekspansja imigracyjna" bardzo przypomina tą z XV - XVII wieku. Jeśli są tak duże podobieństwa to należy brać pod uwagę fakt, że nie mamy do czynienia z uchodźcami wojennymi a jest to bardzo przemyślana polityka.
Horoskop ISIS nie pozostawia złudzeń /pisałam już o tym "Początek roku i ..... dżihad"/, że ideą powstającego państwa jest wnikanie w istniejące społeczności i przejmowanie wpływów nad nimi.
Jeśli rozważania poprowadzimy właśnie taką historyczną ścieżką to należy zauważyć, że:
- Polska nie miała większych problemów w stosunkach z Imperium Osmańskim ...... więc może i teraz będzie podobnie
- główne polskie problemy terytorialne z muzułmanami dotyczyły Chanatu Krymskiego /dzisiejsza Ukraina/...... i obecnie należy zachować dużą ostrożność w stosunkach z Ukrainą i kontrolować granice
* w obliczu kryzysu imigracyjnego, warto inaczej popatrzeć na działania Rosji na Krymie i na wschodniej Ukrainie - te działania nabierają w obecnej sytuacji trochę innego znaczenia - Krym to także wielkie wrota dla imigrantów.
- odsiecz wiedeńska króla Sobieskiego i jego spektakularny sukces mogą sugerować, że ........ i w dzisiejszych czasach Polska będzie poproszona o pomoc lub ........ nakłoniona
* zwycięstwo Sobieskiego oprócz sławy i chwały nie przyniosło Polsce jakichkolwiek korzyści politycznych, więc i w dzisiejszych czasach taka sytuacja może mieć miejsce /pokazują to przecież polskie kontyngenty wojskowe na Bliskim Wschodzie/

Czy rzeczywiście fala imigrantów, którzy przyjeżdżają do Europy, może wynikać z przemyślanej polityki prowadzonej przez ISIS ?
Jest to bardzo prawdopodobne.
Zobaczymy z jakimi wydarzeniami będziemy mięli do czynienia i kiedy.
Należy zwrócić uwagę na daty :
8-10.09.2015, 14-18.09.2015,  11.10.2015,  19-21.11.2015,  11-16.12.2015,  pierwsze półrocze 2016 r.

Cały czas zastanawiam się jednak, czym tak naprawdę jest Państwo Islamskie i dlaczego jego horoskop jest tak mocno związany z horoskopem Stanów Zjednoczonych - i z pewnością nie chodzi tu o obraz przeciwników.
A może jest to jeszcze bardziej abstrakcyjna "gra" niż się wszystkim wydaje.

Hitler antyrasista

0 komentarze:

Prześlij komentarz