poniedziałek, 12 października 2015

Koncert mocarstw


Położenie w zodiaku Jowisza, Saturna oraz planet transsaturnicznych /Urana, Neptuna i Plutona/ wskazuje, jak będzie wyglądał społeczno-polityczny układ sił na naszym globie.
Wymienione planety, tranzytując "wrażliwe" punkty zodiaku, objawiają nam wydarzenia, które już kiedyś rozgrywały się na Ziemi.
Oczywiście, wszystko wygląda trochę inaczej /świat się zmienia/ jednak sedno tych rozgrywek powtarza się na przełomie dziejów, idea jest podobna.
Jowisz będzie nam przypominał lata 20-te i 30-te XX wieku a także czas 1943-52 oraz 1965-69.
Saturn odwoła się do lat 1971-74 /zimna wojna/ oraz do lat 80-tych /zmiany geopolityczne w Europie/, ale także do 1809-12 r. /wojny napoleońskie/.
Uran "odeśle" nas aż do połowy XIV wieku /okres dżumy w Europie/.
Neptun przypomni o czasach odkrywców nowych lądów i budowaniu kolonialnych mocarstw /lata 20-te XVI wieku/.
Pluton odświeży wspomnienia o czasach, kiedy budowały swoją państwowość Stany Zjednoczone /lata 70-te XVIII wieku/ oraz czasach industrializacji z początków XX wieku.

Jaki jest wspólny mianownik tych wszystkich dat i związanych z nimi wydarzeń ?
Jeden jest jasny i niepodważalny - zmiany.
Zmiany i nowy układ sił to jest temat, który stanie się kluczowy na najbliższe 4-5 lat.
W grudniu 2020 r., kiedy to nastąpi "wielka koniunkcja" Jowisza i Saturna w 1 stopniu Wodnika, świat będzie już zupełnie inny niż ten, który znamy.

Dzisiaj oddaję głos Panu Jackowi Bartosiakowi, który w niezwykle ciekawy sposób opowiada o meandrach geopolityki - fachowiec, więc wie co mówi.
Przedstawiam dwa najbardziej aktualne wykłady - jest wiele wcześniejszych.
Jacek Bartosiak
Jacek Bartosiak

0 komentarze:

Prześlij komentarz