wtorek, 20 października 2015

Wybory parlamentarne 2015, cz.1


Wczorajsza telewizyjna "debata" w sposób ostateczny zaprezentowała główne kandydatki na premiera RP.
Wystąpiła pani Beata Szydło i pani Ewa Kopacz.
Poziom debaty był żenująco niski. Kandydatki wygłaszały wyuczone slogany jednocześnie ukazując swoją intelektualną miałkość. Moda na kobiety w polityce niestety nie sprawdza się.
Polityka to raczej męska domena aczkolwiek zdarzają się kobiety, które posiadają dostateczną wiedzę oraz umiejętność abstrakcyjnego myślenia i analizy /np. Margaret Thatcher, Angela Merkel czy Janet Yellen-szefowa FED/. W polskiej polityce nie potrafię dopatrzeć się takich osobowości. Największą przeszkodą dla kobiet jest zbyt duże przywiązanie do szczegółów i jednoczesny brak szerokiego, nieskrępowanego oglądu świata. Dużą przeszkodą jest także brak wiedzy i zainteresowania sprawami związanymi z geopolityką. Strategia polityczna wymaga niezwykle "chłodnego" umysłu .......... i wiedzy historycznej oraz politycznej.
We wcześniejszych postach podałam linki odnoszące się do wykładów Jacka Bartosiaka a dotyczące geopolityki. Wystarczy popatrzeć na słuchaczy tych wykładów ......... są to przede wszystkim mężczyźni. A gdzie są kobiety ? Kobiety w tym czasie robią zakupy, malują pazury, niańczą dzieci, gotują obiadki i oglądają głupawe seriale. Oczywiście są i takie, które interesują się wielką polityką ale cały czas są to wyjątki. Brakuje w polskiej tradycji, kobiet-polityków, kobiet-rewolucjonistek ............. no chyba, że Emilia Plater.

Ewa Kopacz, ur.3.12.1956 r.
Posiada bardzo "trudny" horoskop. Wszystkie planety "uszkodzone" w dosyć dużym stopniu. Najmocniej zaznaczony jest tzw.kompleks władzy czyli powoływanie się na "autorytety", które posiadają władzę, pieniądze lub wpływy. To w tych grupach społecznych pani Kopacz lokuje swoje nadzieje i tam szuka swojego miejsca. Póki co całkiem dobrze "unosi" się na fali tych towarzystw wzajemnej adoracji.
Poziom intelektualny i umiejętność postrzegania świata zewnętrznego na bardzo niskim poziomie.
Uważam, że jest to poziom niewystarczający aby dobrze wykonywać zawód lekarza ........ a cóż dopiero premiera. Występuje intensywne skupianie się na nieistotnych szczegółach tzw. popierdułkach a w związku z tym umyka widzenie spraw zasadniczych. Predysponowana aby wykonywać zawody podległe, w których wykonuje się polecenia zwierzchnika /np. pielęgniarka podająca zapisane lekarstwa, instrumentariuszka na sali operacyjnej, pomoc socjalna, która realizuje zapisane procedury, itp./.
Bardzo mocno zaznaczony jest znak Strzelca więc powinno to przynieść szerokie horyzonty myślowe, chęć ciągłego uczenia się i poznawania nowego, autorytet moralny ............. niestety. Cały ten układ planet w Strzelcu jest mocno uszkodzony i w związku z tym mamy pusty dogmatyzm, propagandę, głupotę.
Horoskop wskazuje ponadto:
- powierzchowne osądy, propaganda, pozoranctwo
- brak poczucia własnej wartości - chęć bycia jak "królowa w haremie"
- ograniczenia poznawcze, niedotrzymywanie obietnic, fantazje i iluzje
- wrażenie, że zostało się wykorzystanym
- utrata zdrowego rozsądku i kontaktu z rzeczywistością
- działanie na pokaz, nademocjonalność
- panikowanie, wieczne szukanie pomocy /to jest sposób, aby wspinać się po szczeblach kariery/
- oczekiwanie, że inni poniosą odpowiedzialność /to też jest sposób na karierę/
- chęć bycia "kimś" /horoskop wskazuje, że pragnienie zostania autorytetem nie ziści się w tym życiu ...... może w następnej reinkarnacji ????/
- przyjmowanie, że ktoś ma rację tylko przez wzgląd na potęgę czy władzę lub dlatego, że krzyczy najgłośniej
- propaganda
- fałszywe prezentowanie szczęścia i zadowolenia
- utrata własnej tożsamości
- przesadne mniemanie o sobie
Ogólnie można powiedzieć : "Strzeż nas Boże, od takich polityków".

Beata Szydło, ur.15.04.1963 r.
Obraz horoskopu zdecydowanie bardziej zrównoważony.
Największymi atutami pani Szydło jest umiejętność pracowania i pomagania innej osobie, w osiągnięciu sukcesu. Właśnie dlatego tak dobrze sprawdziła się jako szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.
Jest to osoba pracowita, zwraca uwagę na szczegóły, posiada zdolność oglądu sytuacji z wielu stron.
Umie świetnie zadbać o swoich "podopiecznych".Charakter męczennicy.
Horoskop pokazuje ponadto :
- ślepe postrzeganie życiowych i urzędowych dogmatów
- niedostrzeganie prawdziwej istoty rzeczy
- szukanie dziury w całym
- oczekiwanie, że inni poniosą odpowiedzialność
- powierzchownie poświęcanie uwagi tylko w celu utrzymania pozorów
- ideały religijne, kozioł ofiarny, samotność
- bycie sterowanym
- brak radości, przesadna powaga /widoczna szczególnie w mimice i głosie/
- wygodne życie i związki z elitą rządzącą
- prawdopodobnie bardzo lubi celebrować posiłki, spotkania w gronie bliskich ludzi, przyjmować gości
- wyzwaniem życiowym jest zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy możliwościami a obietnicami /tak w życiu jak i na urzędzie/
"Nie wolno nam przyrzekać czegoś, czego nie powinniśmy, aby nie zażądano od nas zrobienia czegoś, czego nie możemy" Abraham Lincoln
Pani Szydło najlepiej sprawdzi się jako "pomocnik" dla osób które sięgają po najwyższe urzędy.
Scenariusz : premier - J. Kaczyński, szef gabinetu - B. Szydło byłby bardzo logiczny i naturalny. Ewentualnie można rozważać scenariusz : B. Szydło - premier , J. Kaczyński - Naczelnik Państwa.
Pani Szydło samodzielnym premierem nigdy nie będzie, powinna wiedzieć gdzie jest jej miejsce /i prawdopodobnie wie a kampania wyborcza jest jedynie spektaklem teatralnym/.


0 komentarze:

Prześlij komentarz