wtorek, 17 października 2017

Jowisz w Skorpionie - transformacja pragnień


Znak Skorpiona symbolizuje przede wszystkim nasz życiowy kapitał. To w tym znaku znajdują się zasoby, którymi musimy dysponować przez całe życie - to wszystko co mamy a jednocześnie to wszystko co będzie nam potrzebne /nic za dużo i nic za mało/.
To tu jest magazyn, z którego możemy korzystać aby funkcjonować na wszystkich poziomach życia, tych duchowych i tych materialnych.
Jowisz, który tranzytuje znak Skorpiona prowokuje do rozważań nad naszymi zasobami - czy duch nie stracił sił ? na jak długo wystarczy nam energii życiowej ? w jakiej kondycji jest nasze ciało ? czy mamy możliwości aby dbać o nasze ciało ? czy wewnętrzna wolność nie jest naruszona ? czy poczucie godności ma się dobrze ? czy mamy prawo do miłości i szczęścia ? czy nasze zasady moralne nie są łamane ? czy nasza praca nie zamienia się w niewolnictwo i czy nam służy ? czy szanowane jest nasze prawo do dysponowania zasobami Ziemi ? czy możemy gromadzić dobra materialne i dysponować nimi ? czy możemy się uczyć i rozwijać ? czy mamy możliwości aby marzyć ? czy szanowane jest nasze prawo do życia w społeczeństwie ? czy mamy możliwość wypoczywania i rozwijania naszych pasji ? czy mamy możliwość do wypowiadania swojego zdania ? czy mamy prawo do reprodukcji ? czy mamy prawo do życia i śmierci ? itp.
Dużo tego, ale nie należy się temu dziwić. Znak Skorpiona jest skoncentrowaniem całego horoskopu.
Znak Skorpiona można porównać do narodzin gwiazdy - silnie skoncentrowana energia rozpręża się i "rozrzuca" po całym zodiaku swoje cząstki. Każda planeta i gwiazda, którą widzimy w swoim horoskopie jest kawałkiem energii, która pochodzi z zasobów Skorpiona.
Jak mocne są to energie i czy pozostają ze sobą w harmonii czy nie ..... to zależy od konstrukcji horoskopu.

<<< Jowisz wszedł do znaku Skorpiona i jak na zamówienie otrzymaliśmy informacje o zderzeniu gwiazd neutronowych. Jest to wyśmienita ilustracja do moich, dzisiejszych rozważań *** .>>>

Potężne energie znaku Skorpiona są obecnie pobudzane przez Jowisza i prowokują nas do przemyśleń. Przemyślenia będą dotyczyły wszelkich dziedzin życia jednak podstawowe pytanie to : co mam i czym dysponuję ? oraz jak mogę wykorzystać moje zasoby ?
Już od pierwszych dni tego tranzytu pojawiło się pytanie : czy kapitał jakim dysponujemy wystarczy do utrzymania naszego ciała przy życiu i jeszcze do tego, w jako takim zdrowiu ?
Następny problem będzie prawdopodobnie dotyczył naszych możliwości w dbaniu o nasze poglądy, zasady i filozofię życia, rozwój i uczenie się na poziomie wyższym oraz korzystanie z dóbr innych kultur. Możemy także rozważać, czy mamy szanse na sprawiedliwe wyroki sądowe i czy mamy jeszcze jakiekolwiek prawa. Itd., itd. Przez najbliższy rok będziemy oceniać nasze zasoby kapitałowe i ich przydatność we wszystkich dziedzinach życia.
Znak Skorpiona tworzy kwadraturę ze znakiem Wodnika.
Znak Wodnika pokazuje nasz wyidealizowany świat, nasze marzenia i pragnienia, nasze potrzeby a często zwykłe "chciejstwa".
Jowisz przemieszczając się przez znak Skorpiona i prowadząc przegląd zasobów kapitałowych, będzie jednocześnie wysyłał do znaku Wodnika impuls "sprawdzam".
Impulsy te będą transformowały nasze pragnienia i oczekiwania.
Np. Jowisz oceni, że mamy zbyt mały kapitał /energetyczny, intelektualny czy finansowy/ aby dbać o swoje zdrowie to w kierunku Wodnika popłynie impuls "chcę być zdrowy i posiadać możliwości aby o to zadbać". Być może to pragnienie stanie się najistotniejsze na najbliższe kilka lat.
Po roku nasz wodnikowy świat oczekiwań może się całkowicie zmienić. Przejdziemy bardzo głęboką transformację. Nasze pragnienia z ostatnich kilku lub nawet kilkunastu lat rozproszą się niczym mgła w promieniach słońca a w ich miejsce wpłyną zupełnie nowe ... takie na miarę nowych czasów i naszych możliwości kapitałowych /Skorpion/.Pozostanie tylko oczekiwanie aby te energetyczne zmiany zmaterializowały się. Proces materializacji rozpocznie się wraz z pojawieniem się wielkiej koniunkcji Jowisza i Saturna w 1 stp. znaku Wodnika /19.12.2020/.

<<< W związku z tak ważnymi układami astrologicznymi, warto rozsądnie dysponować swoją energią-kapitałem i nie roztrwonić jej na bezsensowne chciejstwa - pamiętajmy jest ona ograniczona i przypisana dla każdego z nas oddzielnie ale jednocześnie dysponujemy nią jako ludzka wspólnota oraz jako planeta Ziemia. Zachowanie szczególnej ostrożności w formułowaniu pragnień polecam osobom, które mają posadowione planety w znaku Wodnika /te natalne ale także te dyrekcyjne/. >>>

Balans pomiędzy Skorpionem a Wodnikiem jest bardzo ważny w sensie społecznym.
Potrzeby, które objawi znak Skorpiona, i które staną się podwalinami dla oczekiwań w znaku Wodnika są początkiem tworzenia się nowych zasad współistnienia w społeczeństwie.
Wodnik pokazuje wymyślony, idealny świat w jakim chcemy funkcjonować - Bliźnięta pokazują związki międzyludzkie i sposoby porozumiewania się - Waga sankcjonuje układy społeczne i tworzy mechanizmy społecznych zachowań w szerokim zakresie. Jedno wynika z drugiego więc należy przynajmniej zadbać o tzw. dobre początki. Dalsza droga nie będzie usłana różami - niedługo Uran wejdzie w znak Byka i będzie tworzył układy kwadratury ze znakiem Wodnika.
Każdy z nas powinien stworzyć sobie swój własny świat pragnień i oczekiwań .... taki na miarę własnych potrzeb i możliwości. Nie pozwólmy aby ktoś próbował zmienić lub zdominować nasze zasadnicze przekonania, wywołując ograniczenia fizyczne i emocjonalne.
Przede wszystkim nie pozwólmy politycznym  karłom na wmuszanie swych przekonań i idei innym ludziom.

<<< Przypominam, że tzw. czub "włóczni przeznaczenia" w horoskopie Kaczyńskiego znajduje się w 2 stp. Wodnika. Nadarza się więc niebywała okazja aby utrącić ten czub albo przynajmniej stępić.
Im więcej społecznego niezadowolenia i im więcej społecznych oczekiwań .... przekonania i idee Kaczyńskiego słabną. Niemoc fizyczna także może utrącić skrzydła władzy .... a jak lekarz będzie złośliwy to obetnie nie tylko skrzydła.
Mogą pojawić się osoby, które nagle i niepostrzeżenie zamienią sny o potędze w pył i popiół /np. dyrekcyjny Pluton w horoskopie A. Merkel i W. Putina już za chwilkę znajdzie się w kwadraturze do 2 stp.Wodnika.
Ponadto stanie na katafalku jest zdecydowanie bardziej niebezpieczne niż leżenie na nim .... może czas zmienić pozycję ***
Warto zwrócić uwagę na daty : 18, 20 i 24/25 października, 8/9 listopada, 10-12 grudnia !!! >>>

I może na zakończenie .... jeszcze coś bardzo skorpionicznego ***

0 komentarze:

Prześlij komentarz