czwartek, 12 października 2017

Jowisz w znaku Skorpiona


10 października 2017 r. Jowisz wszedł do znaku Skorpiona. Pozostanie tam do 8 listopada 2018 r.
Ingres Jowisza w znak Skorpiona odbywa się pod patronatem bardzo ciekawego układu numerologicznego, 10-10-1.
Jowisz sprawuje pieczę nad koncepcjami i inwencją twórczą, początkami, nowymi rozdaniami, rozrostami, rozszerzaniem, nieograniczonym apetytem czy po prostu .... "ruszeniem z kopyta".
Jowisz jest niczym dziki rumak na prerii ....
Jowisz w astrologii klasycznej nazywany jest "wielkim szczęściem", jednak ja odnoszę się do jego wpływów ze sporym krytycyzmem ..... chociaż nie przeczę, że będąc w potoku jego energii, fajnie jest.
Po pierwsze .... za "szaleństwa" Jowisza zawsze trzeba zapłacić /rachunek niekiedy przychodzi dosyć niespodziewanie i niekiedy po długim czasie/. Bez względu w jakim znaku znajduje się Jowisz i w jakich jest relacjach z innymi planetami zapłata musi nastąpić /większa lub mniejsza/ - to taki rodzaj kaca po nadmiernym upojeniu.
Po drugie .... Jowisz nie kwantyfikuje w naszym, ludzkim rozumieniu, można powiedzieć, że w arogancki sposób traktuje nasze miary, wagi i jakości. Z równym skupieniem pochyli się nad karierą naukowca i rozprzestrzeni jego myśl na cały świat jak i nad komórką rakową w ciele i pokaże, jak błyskawicznie będzie się rozrastać.
Po trzecie .... energie Jowisza są bardzo silne a zarazem krótkotrwałe - działania dokonywane pod ich wpływem mogą być nieprzemyślane i możemy ich szybko żałować /ale oczywiście nie zawsze, to zależy od zadań jakie spełnia Jowisz w horoskopie osobistym/.
Niewątpliwą zaletą Jowisza jest jego nieprzewidywalność - to co trudne i smutne potrafi zamienić w największy życiowy sukces a to wesołe, szczęśliwe w życiową porażkę. Jak mówił Forest Gump, "życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz na jaką trafisz".
Jowisz pożegnał znak Wagi tworząc opozycję z Uranem w znaku Barana. Ten układ planetarny bardzo dobrze pokazuje problem, który w ostatnim roku objawił się - w jaki sposób pogodzić silną potrzebę zaistnienia w społeczeństwie i wpływania na innych ludzi z koniecznością rezygnacji z części swojej tożsamości i podporządkowania się oczekiwaniom innych ?
Jest to układ hipokryzji, manipulacji i prostytucji społecznej i politycznej a poprawniej rzecz ujmując jest to układ marketingu politycznego, propagandy, socjotechniki, NLP, retuszu, fotomontażu, photoshopa  - zmień siebie lub swój wizerunek zgodnie z oczekiwaniami, podpowiedziami i sugestiami otoczenia /Uran w Baranie/ a będziesz mógł wykorzystać to aby zaistnieć w społeczeństwie a nawet zdominować je /Jowisz w Wadze/. Przez ostatni rok opozycja Uran - Jowisz występowała trzykrotnie i z całą pewnością doświadczyliśmy manipulacji, picu i fotomontażu. Pluton w Koziorożcu zatroszczył się o to aby każdy z nas mógł zobaczyć na czym te procesy polegają - ale czy ktoś słucha Plutona w Koziorożcu ? - nic straconego przypomni o tym wszystkim około 2022 r. i powie "a ... nie mówiłem ?".
Kto się złapał na ten manipulacyjny lep, może w ciągu najbliższych trzech/czterech lat zobaczyć te procesy i poczuć się jak ofiara losu.
Natomiast ci, którzy sami tworzyli manipulacje i fotomontaże mogą zostać zdemaskowani, obdarci ze sztucznej skórki, odciśnięci z silikonu a i korony z łebków mogą pospadać /niekiedy razem z łebkiem/. 
Niestety decyzje, zdarzenia z tego czasu pozostaną już na zawsze i prawdopodobnie staną się źródłem .... wstydu ... dla oszukanych i dla oszukujących.
Opuszczając znak, Jowisz tradycyjnie zademonstrował siły natury, które podlegają temu znakowi.
Energie, które "rozbujał" Jowisz w znaku Wagi, będą wyciszały się stopniowo - potrwa do około
10 grudnia /to za sprawą Marsa, który będzie niedługo tranzytował Wagę/.

Jowisz wchodząc do znaku Skorpiona objawi szerokie spektrum znaczenia tego znaku.
Jowisz w Skorpionie to jedno z najtrudniejszych położeń tej planety - dokonuje się tu swoisty proces "umierania" a może raczej transformacji. Jowiszowe koncepcje i plany będą w znaku Skorpiona stopniowo obumierać, rozkładać się i zapadać aby po pewnym czasie "buchnąć majem". Proces ten bardzo mocno przypomina przemianę nasiona, które zagrzebane w ziemi, musi obumrzeć, przekształcić się i następnie wykiełkować jako nowa jakość - niby podobna do poprzednika, ale jednak inna.
Jowisz w Skorpionie to okazja do głębokich przemian wewnętrznych - oczywiście nie pojawiają się same z siebie. Na ogół stoją za nimi wydarzenia o charakterze skorpionicznym - bóg, diabeł, śmierć, narodziny, wojna, przemoc, seks, pieniądze.
O wpływach energii Skorpiona pisałam w 1-szej połowie 2014, w postach "Czas Skorpiona ..."
W tamtym czasie to Saturn tranzytował znak Skorpiona - on bardziej przypominał stare wydarzenia, uzmysławiał ich znaczenie, prowokował do zrozumienia, pokazywał karmiczne konieczności.
Jowisz zagra na zupełnie innej strunie aczkolwiek tematy zainteresowania  będą te same.
Jednak wojna może być trochę inna, bóg także pokaże inne oblicze, pieniądze zawsze można wymienić lub pozbawić wartości. Określenie momentu narodzin i śmierci może być poddane weryfikacji a seks będzie dostępny wyłącznie na talony wydawane przez NBP lub wręcz przeciwnie będzie stosowany jako obowiązek podobny do obowiązku służby wojskowej.

Już na początku swojej wędrówki może być poddany zwiększonej dynamice oddziaływania :
- koniunkcja z Merkurym, 18.10.2017
- koniunkcja z Księżycem, 20.10.2017
- koniunkcja ze Słońcem, 26/27.10.2017
- koniunkcja z Wenus, 13/14.11.2017
- koniunkcja z Marsem, 6/7/01.2018
- Na początku grudnia 2017 r., Jowisz wejdzie w układ trygonu z Neptunem w Rybach - jest to układ, który wzmacnia różnorakie nacjonalizmy, tworzenie nowych struktur państwowych lub innych organizacji. Jest to układ wzajemnego wyrywania sobie .... wolności /takiej realnej ale także takiej symbolicznej/. Może wystąpić intensyfikacja dziwnych transakcji finansowych pomiędzy państwami /np. ucieczki podatkowe, wyprowadzanie kapitału itp./ - operacje mogą przynieść wyjątkowe zyski.
- W połowie stycznia 2018 r. Jowisz utworzy sekstyl z Plutonem w Koziorożcu - duże znaczenie mediów, przeznaczanie wielkich pieniędzy na propagandę, wielki kapitał medialny, ośrodki badania opinii publicznej opłacane i sztucznie sterowane.
Prawdopodobnie nastąpią zwyżki giełdowe spółek medialnych.


Już pierwsze miesiące tranzytu Jowisza mogą przynieść :
- atmosferę wojen krzyżowych .... prawdopodobnie będą one umiejętnie podsycanie
- zwiększony apetyt Kościoła Rzymskokatolickiego na pieniądze, kapitał, władzę
- zmiany na rynku kruszców, kamieni szlachetnych i walut
- intensyfikację działań /czyli sianie niepokoju/ wśród państw :Syria, Egipt, Jemen oraz prawdopodobnie w Libii i w Iraku
- powstanie nowych struktur wyrastających na gruncie państw arabskich /lub być może ISIS w nowej odsłonie/
- zmiany dotyczące administracyjnych struktur Unii Europejskiej
- konflikty, niepokój na Pacyfiku / Japonia, Korea, Chiny/
- Korea Północna zaprezentuje jeszcze kilka swoich odkrywczych pomysłów
- dalsze niepokoje w Turcji i w Wenezueli /dalszy etap przekształcania państwa/
- zmiany polityczne na Kubie
- konflikty dotyczące Cypru
- prawdopodobne są rozmowy na najwyższym szczeblu USA-Rosja
- eskalacja lub próba unormowania sytuacji na Ukrainie /obwód Ługański i doniecki oraz Krym/ a może następny "Majdan".
- prawdopodobne ponowne niepokoje w Mali i być może w Algierii
- Chiny zaprezentują swoją potęgę


0 komentarze:

Prześlij komentarz