wtorek, 19 grudnia 2017

Czas Koziorożca czyli jak słowo ciałem się staje, cz. 4


Ostatni tranzyt Saturna przez znak Koziorożca miał miejsce blisko 30-ci lat temu, luty 1988-luty 1991. W tamtym czasie, wędrówce Saturna przez znak, wiernie towarzyszył Uran i Neptun.
Był to czas zaznaczony głębokimi przemianami społeczno-politycznymi w Europie, na świecie i oczywiście w Polsce.
Obecnie tranzytowi Saturna będzie towarzyszył Pluton.
Planeta Pluton znajduje się w znaku Koziorożca od 2008 r. i przebywać tam będzie do 2024 r.
Działanie tej planety, w znaku Koziorożca, jest niezwykle znaczące w przemianach społeczno-politycznych. Pluton powiązany jest z wolnością materialną, można wręcz powiedzieć cielesną - on się rozpycha łokciami i żąda swoich praw, swojej przestrzeni do działania. Koziorożec wiązany jest z władzą i przestrzenią, w której ta władza może być sprawowana /to mój kawałek podłogi i chcę nim zarządzać/. Połączenie takich energii wskazuje na mocarstwowość, pokazy siły, domaganie się zaszczytów, przejmowanie terytoriów, podporządkowywanie sobie słabszych.
Wcześniejsze tranzyty Plutona przez znak Koziorożca pokazały bezwzględność działania tej planety :
- początek XVI wieku był czasem wielkich odkryć geograficznych i rozrastania się monarchii europejskich
- lata 1760-1780 przyniosły także zasadnicze zmiany geopolityczne - okres budowy Stanów Zjednoczonych, czas panowania w Rosji Katarzyny II, w Europie wojny o supremację.
Pluton w Koziorożcu to nie jest zabawa dla słabych i niezdecydowanych.
Wydarzenia z ostatnich kilku lat pokazują, że podobne tendencje występują obecnie na całym świecie. Odbywają się pokazy siły i walka o supremację. Silni i wielcy zwyciężą. Im większa bezwzględność tym większe możliwości dominacji.
W 2018 r., planeta Pluton będzie tranzytowała 19-22 stp. Koziorożca.
Pluton krocząc po tych stopniach będzie wyzwalał skrajnie negatywne energie, z którymi mieliśmy do czynienia w historii państwa polskiego. Przypomniane zostaną lata 1666-1670 /koniec dynastii Wazów i tragiczny czas rządów Michała Korybuta Wiśniowieckiego/, lata 1770-75 /pierwsze rozbiory w Polsce/, lata 1829-1833 /powstanie listopadowe i jego upadek/, lata 1993-95 /Wałęsa rozwiązuje Sejm i ogłasza przedterminowe wybory, ustawa lustracyjna, powszechny program prywatyzacji, denominacja złotego, czarny poniedziałek na warszawskiej giełdzie, tzw. obiad drawski/.
Jako ciekawostkę przytaczam zdarzenie z 1832 r. : po upadku powstania listopadowego w Krakowie ogłoszono oświadczenie rezydentów mocarstw opiekuńczych o podjęciu "bezpośredniego i skutecznego czuwania nad utrzymaniem porządku i spokojności" - nie zdziwię się jeśli podobne oświadczenie zostanie i w obecnych czasach wygłoszone.
Wszystkie te wydarzenia łączy jeden podstawowy element : kłótnie, brak porozumienia, fatalne decyzje polityczne.
Nomen omen, w 1832 r. Adam Mickiewicz publikuje "Dziady".
W 2018 r. z całą pewnością będziemy dalej obserwować rozkład państwa, jednak najbardziej niebezpieczne wydarzenia przyjdą, kiedy w pozycję 19-22 stp. Koziorożca wejdzie Saturn /marzec-październik 2019 r./.

Saturn przemierzający znak Koziorożca będzie nadawał mocy temu co już wcześniej umocnił Pluton a niszczył to co jest tylko pozorną mocą.
"Ja mistrz !
Ja mistrz wyciągam dłonie !
Wyciągam aż w niebiosa i kładę me dłonie
Na gwiazdach jak na szklanych  harmoniki kręgach
To nagłym, to wolnym ruchem,
Kręcę gwiazdy moim duchem."

W 2018 r. Saturn przejdzie 11 stopni znaku Koziorożca.
Jak będzie wyglądała droga Saturna przez znak Koziorożca ?
- 20.12.2017 r. Saturn wchodzi w znak Koziorożca.
- 21.12.2017 r. w znak Koziorożca wkracza Słońce i tworzy koniunkcję z Saturnem /jest okazja aby doświadczyć w sposób namacalny istoty znaku Koziorożca/.
- 25.12.2017 r. w znak Koziorożca wkracza Wenus i tworzy koniunkcję z Saturnem 25-26.12 /być może doświadczymy "boskiego" przekazu ale należy być czujnym bo jednocześnie Księżyc utworzy z nimi kwadraturę co może oznaczać "zobacz, ktoś podszywa się pod głos z samej góry"/.
- od momentu ingresu w znak Koziorożca, Saturn będzie pozostawał w 1/2 kwadratury z Jowiszem aż do pierwszych dni kwietnia 2018 r. i nie jest to dobra wiadomość.
- w pierwszym tygodniu stycznia 2018 r. Saturn będzie w 1/2 kwadratury z Marsem.
- 1-3 kwietnia 2018 r. Mars wejdzie w koniunkcję z Saturnem /9-10 stp. Koziorożca/.
- 19 kwietnia 2018 r. Saturn wchodzi w ruch retrogradacyjny i będzie w nim pozostawał do 6.09.2018 r.
- w maju 2018 r. w znak Byka wchodzi Uran i w połowie sierpnia wejdzie w układ trygonu z Saturnem /będzie pozostawał w tym układzie przez miesiąc/.
- koniec sierpnia i początek września to ponownie układ 1/2 kwadratury Saturna i Jowisza.
- ostatni tydzień września 2018 r. to bardzo mocny układ 1/2 kwadratury Marsa z Saturnem.
- 31.12 2018 r. Saturn znajdzie się w 12 stp. znaku Koziorożca w koniunkcji ze Słońcem.

0 komentarze:

Prześlij komentarz