czwartek, 7 grudnia 2017

Czas Koziorożca czyli jak słowo ciałem się staje, cz. 2


W podstawowym ujęciu horoskopu, znak Koziorożca, prezentowany jest na jego szczycie /10-ty dom horoskopowy/. Kiedy znajdziemy się w tym miejscu to już tylko niebo nad nami a głos "najwyższego" dobiega gdzieś z chmur.
Tzw. "rasowy" Koziorożec /pozytywnie aspektowany/ podświadomie rozumie potęgę Wszechświata. Wie, że jego życiowa droga jest ściśle i bezwzględnie wytyczona, rozumie i docenia znaczenie życiowych doświadczeń i potrafi uchwycić to co nazywamy życiowym celem. Jego życiowa droga nie jest prosta i często przypomina żeglowanie po wzburzonym oceanie ale .... gdzieś, kiedyś /często dopiero w trzeciej części życia/ wykrzyknie, Eureka ! Już wtedy wie i rozumie czego poszukiwał przez całe życie - to jest jego cel, to jest sukces. I oczywiście, może się zdarzyć, że wraz z oświeceniem przyjdzie sława, majątek, czerwone dywany i brawa .... ale to tak zupełnie przy okazji.
Strapiony Koziorożec wpadnie wtedy w zadumę, pokiwa swoją często już siwą głową i powie .... ale dlaczego tak późno.
Znak Koziorożca potrafi swojego podopiecznego wystawić na wielką próbę cierpliwości a wtedy zdany jest jedynie na głos z nieba i swoją wiarę. A wiarę Koziorożec musi mieć wielką bo jak inaczej mógłby realizować swoje życie mając do dyspozycji często mętne i niedookreślone impulsy pochodzące od "najwyższego".
Zdarza się dosyć często, że dopiero następne pokolenia docenią i uhonorują życiową drogę Koziorożca..... powiedzą, że miał rację .... że, taki na czasie .... że, jak to możliwe .... że, może jakiś pomnik albo chociaż zdjęcie w ramkach .... że, szkoda zapomnianej pracy bo teraz majątek można by było na tym zbić.

*Jeśli więc, drogi czytelniku, dostałeś od Koziorożca chociażby odrobinę "jego tchnienia" to nie pozbywaj się tego - wrzuć w przepastną szufladę i niech czeka .... bo kto wie, kto wie .....
Być może jakaś sukienka, która była własnością prababci-Koziorożec zrobi z ciebie gwiazdę wieczoru i ten fakt powiedzie cię na wielkie salony. A może wspaniałe listy, które otrzymywałeś od swojej przyjaciółki-Koziorożec stanął się bezcenne gdy ich autorka otrzyma nagrodę Nobla.

Słońce w znaku Koziorożca tworzy kanał, którym przepływają impulsy "prosto z nieba" natomiast Wenus jest miejscem, które tworzy te impulsy.
Jakie są te impulsy i jakie jest ich znaczenie to zależy od położenia planety Wenus i od jej aspektów.
Ta kompilacja Słońca w Koziorożcu i planety Wenus tworzy bardzo charakterystyczną cechę dla osób z tego znaku - zawziętość w dążeniu do celu.
Jeśli Koziorożec otrzyma impuls z Wenus /która jest jeszcze do tego dobrze aspektowana/ to nic nie jest go w stanie zatrzymać. Koziorożec swoje wyzwanie pokocha całym sercem i odda mu całą energię - nie jest istotne czy będzie to miłość do matematyki, astrologii, gry na fortepianie, służba społeczeństwu, strategia wojskowa czy miłość do pieczenia tortów lub hodowla kwiatów.
Koziorożec będzie wytrwale realizował swoją miłość i pozostanie wierny boskiemu wskazaniu.
Pamiętaj ! nie przeszkadzaj osobie, która jest namaszczona przez energię Koziorożca - jesteś już na starcie przegrany. Niebo zrobi wszystko aby zadanie powierzone Koziorożcowi zrealizowało się i stworzy ku temu jak najlepsze warunki.
W tym miejscu można zauważyć inną ważną cechę Koziorożca a mianowicie wycofanie i bycie "sam ze sobą na sam". Koziorożcowi ta koncentracja potrzebna jest jak powietrze i podświadomie wie, że świat, który będzie ten stan ograniczał zostanie zdmuchnięty. Świadomy Koziorożec profilaktycznie wycofuje się wiedząc, że jest to jedyny sposób chronienia tego zewnętrznego świata.
Jeśli w wyniku twojego działania Koziorożec zniechęci się, straci siły i czas, załamie się i straci wiarę w możliwość realizacji swojego celu to .... współczuję ci /to nie Koziorożec się zemści .... zrobi to Wszechświat /.

* Koziorożcu !
Jeśli coś robisz i chcesz sięgnąć gwiazd to rób to w sposób zaangażowany i z miłością.
Jeśli nie potrafisz działać w ten sposób to odpuść sobie .... to nie jest twoja droga do gwiazd.


0 komentarze:

Prześlij komentarz