środa, 29 listopada 2017

Czas Koziorożca czyli jak słowo ciałem się staje, cz. 1


Przed nami bardzo ważny tranzyt Saturna przez znak Koziorożca.
Tranzyt rozpocznie się 20.12.2017 r. a zakończy 18.12.2020 r.
Znak Koziorożca w klasycznej astrologii symbolicznie wiązany jest z władzą i sukcesem - jest to jednak zaledwie ćwierć-prawda.
Znak Koziorożca symbolizuje przede wszystkim "głos Boga" - objawienie.
Na półkuli północnej wraz z zakończeniem wędrówki Słońca przez znak Strzelca następuje tzw. przesilenie zimowe - oznacza to najkrótszy dzień w roku. Słońce wkraczając w znak Koziorożca "objawia się" na nowo. Przesilenie zimowe, w większości kultur półkuli północnej, było okazją do świętowania "odradzania się Słońca". W Rzymie obchodzono Saturnalia, w Persji - narodziny Mitry, wśród ludów germańskich - Juli, u Słowian - Święto Godowe itp. W czasie obowiązywania kalendarza juliańskiego, przesilenie zimowe wypadało 25 grudnia i stąd wyznaczenie daty święta Bożego Narodzenia.
Jeśli przyjmiemy, że znak Skorpiona jest początkiem bóstwa to znak Koziorożca jest trzecim domem astrologicznym liczonym od Skorpiona. Trzeci dom jest miejscem gdzie bóstwo wypowiada się - głosi swoją prawdę.
Nie widzę żadnych podstaw aby znak Koziorożca utożsamiać z Saturnem. Saturn to materia a "głos Boga" jest subtelny, intuicyjny, to głos miłości. Moje obserwacje wskazują, że ze znakiem Koziorożca związana jest planeta Wenus.

_________
W tym miejscu mała dygresja - jestem astrologicznym Koziorożcem i prawdopodobnie z tego powodu mottem mojego bloga są słowa Adama Mickiewicza "Głośniej niźli w rozmowach Bóg przemawia w ciszy. I kto w sercu ucichł, zaraz go usłyszy".


Wenus, w każdym znaku zodiaku odgrywa bardzo ważną rolę /zupełnie nie zwracam uwagi na tzw. wywyższenia czy upadki planet/. Rola Wenus w znaku Byka jest niewątpliwie bardzo duża ponieważ związana jest z axis mundi - trudno sobie wyobrazić akt stwarzania materii bez obecności "głosu Boga". Podobnie znak Wagi odgrywa niebagatelne znaczenie - jest to dziesiąty dom licząc od znaku Koziorożca i dla Wenus jest niewątpliwym sukcesem fakt, że "głos Boga" dociera do wszystkich ludzi, którzy pozostają ze sobą w różnorakich relacjach /to nic innego jak współodczuwanie, intuicyjna forma komunikacji/.

__________
Ponownie dygresja : w naszej kulturze znak Koziorożca łączony jest symbolicznie z matką /to jej głos słyszy noworodek ... albo nie/. Jak pokazuje życie, matki są różne i w związku z tym utożsamianie ich z energiami Wenus bardzo często /zupełnie podświadomie/ ogranicza nasze możliwości. Jeśli więc masz negatywny układ planety Wenus z ciężką planetą to pozbądź się wyobrażenia, że nikt i nic ci nie pomoże a twoja intuicja nie jest wiele warta. To tylko egoistyczna mamusia usilnie cię ograniczała i stawiała się w roli groźnego Demiurga, kiedy maleńkie dziecko było zdane tylko na nią. Wenus zawsze daje intuicyjne wglądy i zawsze służy pomocą. Szczególną uwagę zwróć na czas, kiedy występuje retrogradacja tej planety i oczywiście kiedy tworzy ciekawe aspekty z planetami w twoim horoskopie.
Zaznaczam, że proces "nowego" postrzegania tej planety jest bardzo trudny a niekiedy i bolesny.


Ale dlaczego znak Koziorożca tak często związany jest z władzą i sukcesem ?
Odpowiedź jest banalnie prosta - przez wieki i tysiąclecia głosem boga dla tzw. szarego człowieka był głos szamanów, cesarzy, królów, prezydentów i innych "bożych pomazańców". To oni zawłaszczyli dar Wenus i Koziorożca. Precz z władcami - powierzam ich opiece Neptuna i Raka.
Nie pytaj więc tzw. wielkich tego świata, jak żyć .... panie premierze ? Zapytaj o to Wenus i Koziorożca.
Wiem, wiem .... to nie będzie takie proste - i w tym wypadku mamy wręcz wdrukowany w naszą podświadomość stary schemat symboli.
Ale spróbować zawsze warto ..... Koziorożec to sukces, ale sukces oświecenia, kiedy zaczynasz rozumieć jak Wszechświat przemawia.
A co zrobi w Koziorożcu planeta Saturn ?
Saturn to siła tworzenia materii /pochodzi z Byka/. Koziorożec powita go z wielką radością ale i z pewną dozą krytycyzmu - oceni jak boski plan tworzenia powiódł się i czy Saturn wysłuchał wszystkich instrukcji płynących ze strony innych planet.
Jednak zgodnie z zasadą "jak na górze tak na dole" Saturn wie, że jest pełnoprawnym partnerem dla tego, który stwarza wszystko. Saturn jest materialnym wyrazem boskości i właśnie w czasie tranzytu przez znak Koziorożca zaprezentuje to nowe i zmaterializowane oblicze "Boga".
W ten sposób "byt-niebyt" oceni sam siebie .... zupełnie jak my oceniamy samych siebie patrząc w lustro.


0 komentarze:

Prześlij komentarz