czwartek, 23 listopada 2017

Jowisz z Neptunem - rewolucja


W momencie odkrycia /1846 r./, planeta Neptun znajdowała się w końcu znaku Wodnika - Neptun wyszedł z "domu niewoli" i już w następnym roku był w Rybach.
Ryby symbolizują wewnętrzną wolność, natomiast Neptun to wspólnota i .....
Czy może dziwić, że w 1848 r. wybuchła Wiosna Ludów ? Zaznaczę, że Jowisz był wtedy w Pannie i w opozycji do Neptuna. Wiosna Ludów była niespotykanym w tamtych czasach zrywem rewolucyjnym i objęła swoim wpływem prawie całą Europę. Rewolucja miała jednocześnie charakter społeczny, ustrojowy, narodowy i przyniosła bardzo duże zmiany w różnych obszarach życia.
Do głosu doszła wspólnota ludzi, którzy chcieli poszanowania dla swojego życia i swojej pracy.
Już nic nie było w stanie zatrzymać myśli rewolucyjnej i nic nie było w stanie zatrzymać postępujących zmian. To na tej właśnie fali powstały Międzynarodówki Komunistyczne /1864 r./, powstała filozofia Marsa i Engelsa i dzieło "Kapitał" /1867 r./, powstały ruchy robotnicze i pierwsze związki zawodowe.

Przez ponad 14 lat Neptun przemieszcza się przez znak Ryb i jednocześnie tworzy wiele aspektów z Jowiszem. Aspekty harmonijne przynoszą napięcia, umacniają poczucie indywidualności w jednostkach i jednocześnie wzmacniają siły we wspólnotach. Obydwie strony gry rosną w siłę.
Jednak wystarczy, żeby pomiędzy Neptunem a Jowiszem wystąpił aspekt nieharmonijny /także 0,5 kwadratury i 1,5 kwadratury/ i wspólnoty /Neptun/ wznosiły larum i zwracały się o pomoc do indywidualności /Jowisz/ - powstań, rusz się .... ojczyzna cię wzywa ! jesteś potrzebny .... rodzina tego potrzebuje ! ratunku ... nasza partia umiera ! ratuj naszą wiarę .... ojcze przenajświętszy !
Cóż biedny Jowisz ma robić ?
Napełnia swoim duchem wspólnoty .... a te zwracają się przeciwko sobie.
Rozniecały się wojny /jeśli chodzi o wspólnoty narodowe/ ale częściej były to rewolucje /wspólnoty o innym podłożu/. Indywidualność-duch rozpadał się zasilając wspólnoty .... umierał.
Nie należy się jednak martwić o Jowisza ....on jest niezniszczalny.
Jednak w przypadku, kiedy w horoskopie np. natalnym zaznaczony jest negatywny aspekt Jowisza z Neptunem możemy odczuwać głębokie duchowe cierpienie spowodowane nieustannym podporządkowaniem wspólnocie.

A jak wyglądały wcześniejsze przejścia Neptuna przez znak Ryb.
- Lata 1683-1697 zaznaczyły się w Europie jako nieustająca wojna z Turcją oraz okres prześladowania przez kościół katolicki innych religii i światopoglądów
- Lata 1519-1535 to czas po odkryciach Kolumba a więc czas dalszych odkryć geograficznych i jednoczesne podboje odległych lądów i kultur. To także ruch reformatorski w kościele rzymskokatolickim.

A jak wygląda obecny tranzyt Neptuna przez znak Ryb ?
Tranzyt obejmuje lata 2011-2025 i do tej pory przyniósł "arabską wiosnę", eksodus ludności z krajów muzułmańskich /przypomina biblijne wyjście z "domu niewoli" w poszukiwaniu "ziemi obiecanej",
kościół katolicki wykazuje sporą dozę niestabilności oraz reaktywowały się nastroje nacjonalistyczne.
Czas trygonu Jowisz-Neptun będzie wykazywał dosyć duże napięcie ale z tendencją do tzw. okopania się po przeciwnych stronach barykady.
To trudne napięcie może być krótkotrwale rozładowywane, kiedy Słońce, Merkury, Wenus lub Mars ustawią się nieharmonijnie do Neptuna. Szczególnie Mars może wprowadzać niebezpieczne sytuacje.
Może mieć to miejsce w połowie lutego, w połowie maja, na początku sierpnia i ok. połowy września 2018.
Gwałtowna fala zmian o charakterze rewolucyjnym przyjdzie w 2019 r. kiedy Jowisz wejdzie w kwadraturę z Neptunem. Przewiduję, że problemem stanie się jakość życia, prawa obywatelskie, prawa do własnych przekonań i zasad funkcjonowania.

0 komentarze:

Prześlij komentarz