środa, 28 listopada 2018

Wenus palcem wskażeWenus trudno jest zrozumieć bo można polegać głównie na intuicji i czuciu.
Nawet z punktu widzenia astronomii Wenus jest trudna do obserwacji. Zaliczana jest do tzw. planet wewnętrznych /podobnie jak Merkury/ - jej orbita położona jest wewnątrz orbity Ziemi. Fakt ten powoduje, iż tarcza planety wykazuje fazy podobne do tych, które obserwujemy w przypadku Księżyca. Ponadto widoczność Wenus utrudniona jest z powodu jej bliskiego położenia w stosunku do Słońca / oddalenie maksymalne to 47 stp. a tym samym zostaje zdominowana przez światło Słońca/. To sprawia, że planetę możemy obserwować na niebie tuż przed wschodem lub tuż po zachodzie Słońca. Z kolei takie warunki sprawiają, że planeta jest widoczna relatywnie nisko nad horyzontem a tym samym jej obraz zostaje rozmyty przez atmosferę ziemską.
Jak widać, do oglądania i odczuwania planety Wenus potrzebna jest nie tylko intuicja ale także bardzo dobre … szkiełko i oko w postaci sprzętu obserwacyjnego.
Astrologia z całym swoim symbolicznym oprzyrządowaniem zastępuje /przynajmniej w pewnym stopniu/ tak intuicję jak i teleskop.
Jak już pisałam we wcześniejszym poście, z astrologicznego punktu widzenia, najlepszym momentem obserwacji Wenus jest czas jej retrogradacji.
Ważny jest obszar zodiaku, w którym następuje retrogradacja czyli obecnie dotyczy to 26 stp. Wagi - 11 stp. Skorpiona. Wenus krąży po tym obszarze niczym szpiegowski dron i analizuje wszystko co było, jest i będzie /ona wie co będzie, bo Wenus to taki planetarny Nostradamus/.
 Bardzo ważne są nadzieje wskazane przez Wenus czyli obszar 26 stp. Wodnika - 11 stp. Ryb /trygon do punktu retrogradacji/.
Najważniejsze są jednak ostrzeżenia lub przynajmniej zmuszenie do refleksji - Wenus wskazuje palcem a nawet pogrozi /chociaż to podobno brzydkie zachowanie/. W czasie obecnej retrogradacji obszar wskazany palcem to 26 stp. Koziorożca - 11 stp. Wodnika.
Kiedy spotykasz na swojej drodze taką Wenus to patrz, słuchaj i … nie dyskutuj. Wenus pokaże wszystko co trzeba a jedynym warunkiem zrozumienia jest odrobina inteligencji, spora porcja skupienia i pozbycie się mentalnych schematów i wszelkich "prawd wiary".


Każdy z nas dostaje coś dla siebie, coś zostaje obnażone, pokazane takim jakim jest naprawdę ... jeden szept, jeden gest, jedno słowo, przelotne spojrzenie, może grymas twarzy. To wszystko to tchnienie z samego nieba chociaż może dokonało się poprzez całkiem ziemską istotę. Niekiedy musi wystarczyć błyskawica, zawodzący wicher a może zwiędła róża w wazonie. Warto tę chwilę zapamiętać i przechować w "szkatułce rzeczy ważnych".
Może za miesiąc, rok lub dziesięć lat dojdziesz do wniosku, że była to bardzo ważna chwila a może … odpędzisz ja jak natrętną muchę bo kto ma cierpliwość w dzisiejszym, szalonym świecie zastanawiać się nad jakąś tam … Wenus /która być może żadnych pieniędzy nie przyniesie/.
W horoskopie społecznym dotyczącym państw, narodów, organizacji, firm itp. kwestia wenusjańskich wskazówek jest o wiele bardziej skomplikowana. W tym przypadku mamy na ogół do czynienia z dużą ilością wydarzeń /tak obecnych jak i tych przeszłych/. Wszystko to kumuluje się i wiąże ze sobą w dość abstrakcyjny sposób, przypominając kostkę Rubika. Palec Wenus pokaże jak taką kostkę ułożyć a tym samym … zrozumieć świat.
Jak wygląda taki proces można obserwować na przykładzie Ukrainy.
Horoskop Ukrainy konstruowany jest w oparciu o dane : 1.12.1991 godz. 18:00, Kijów.


- Wraz z nadejściem zimy 2013 r. planeta Wenus weszła w tryb retrogradacji pomiędzy 14 a 29 stp. Koziorożca. Rozpoczęły się protesty na Ukrainie tzw. Majdan. W lutym 2014 r. odwołano prezydenta Wiktora Janukowycza i wydano za nim list gończy.
Pamiętamy także jak chętnie przytulali się polscy politycy do ukraińskich oligarchów !
Wenus cierpliwie aczkolwiek z dystansem /bo przecież z poziomu Koziorożca/ ukazywała prawdziwe podłoże wydarzeń, które rozgrywały się w tym czasie.
- Już w lutym 2014 r. w tryb retrogradacji wchodzi Mars  pomiędzy 9 a 29 stp. Wagi i pozostaje na tej ścieżce do końca lipca 2014 r. Zwracam uwagę, że Mars tworzy kwadraturę z wcześniej zaznaczonym przez Wenus obszarem w Koziorożcu - powoduje to przekłamania w pojmowaniu rzeczy jakimi są naprawdę.
Na Ukrainie powstaje nowy rząd, prezydentem zostaje niejaki Poroszenko a UE podpisuje z Ukrainą w trybie przyspieszonym polityczną część umowy stowarzyszeniowej.
Jednocześnie eskaluje konflikt zbrojny we wschodniej Ukrainie a w lipcu zostaje zestrzelony nad jej terytorium pasażerski samolot linii Malaysia Airlines.
W tym samym czasie następuje aneksja Krymu przez Rosję ze szczególnym uwzględnieniem strategicznych punktów czyli Sewastopola i Cieśniny Kerczeńskiej /w obliczu postępujących zmian geostrategicznych zajęcie tych miejsc przez Rosję jest całkowicie racjonalne/.
-W tym czasie napisałam posty : "Okiem astrologa- ukraińska trauma" z 1.12.2013 r., "Okiem astrologa-powrót do przeszłości" z 2.12.2013 r., "Okiem astrologa-Ukraina" z 21.02.2014 r., "Czas rewolucji" z 25.02.2014 r., "Jak rozpętano wojnę światową" z 4.03.2014 r., "Ukraiński klincz" z 21.03.2014 r., "Lot MH17" z 18.07.2014 r.
- Między majem i sierpniem obecnego roku, retrogradujący Mars tranzytuje pomiędzy 28 stp. Koziorożca i 10 stp. Wodnika i mamy do czynienia z całą serią spotkań na szczycie USA-Rosja i nieustanne udeptywanie ścieżek wokół tych spotkań przez administrację Izraela. Mars wnosi dużo ekspresji i nie ułatwia skupionej obserwacji - po prostu, dzieje się, panuje zgiełk a tym samym coś istotnego umyka z pola widzenia.
- Od września retrogradująca Wenus /26 stp. Wagi-11 stp. Skorpiona/ tworzy kwadraturę z, wcześniej zarysowaną przez Marsa, retrogradacyjną ścieżką. Jednocześnie porusza swoją energią te punkty, na które już zwracała uwagę w 2013/14 r. i tzw. sprawa ukraińska zyskuje nowe, drugie życie.


Wenus ostrzega przed energiami skumulowanymi w obszarze 26 stp. Koziorożca - 11 stp. Wodnika bo przecież ona wie co będzie w przyszłości.
Przypominam, że cały 2020 rok upływa pod władaniem wielokrotnych koniunkcji Jowisz-Saturn-Pluton pomiędzy 24 a 27 stp. Koziorożca. Natomiast przełom 2020/21 to bardzo istotna koniunkcja Jowisz-Saturn w 1 stp. Wodnika. Żeby dodać dramaturgii należy dodać, że do 2033 r. planeta Pluton będzie tranzytowała obszar 20 stp. Koziorożca - 12 stp. Wodnika.


Pluton w znaku Koziorożca to symbol sieci panującej nad światem, sprawującej kontrolę. To tzw. grube ryby mające decydujący głos, to decyzje podejmowane za zamkniętymi drzwiami, to kliki i komisje ukrywające prawdę przed innymi, to podejrzane motywy działania. To także mafia medialna, której celem jest narzucenie społeczeństwu jedynie prawdziwej wizji świata. Pluton chce zastąpić planetę Wenus i jej poznawcze funkcje. Pluton symbolizujący korporacyjny układ chce stać się wyrocznią świata, który sam kreuje.
Państwo, w horoskopie którego zaznaczona jest planeta w ostatnich stopniach Koziorożca i pierwszym dekanacie Wodnika, może stać się kreatorem konfliktu lub punktem zapalnym konfliktu. Może być także miejscem teatru pozorów, który ma prowadzić do nowego światowego porządku.
Tak się niestety składa, że wszystkie państwa, które wyłoniły się w latach 1990-93, z tzw. bloku wschodniego w swoich horoskopach mają zaznaczonego w tym miejscu przynajmniej Saturna /a niekiedy i inne planety/. Saturn to w państwach symbol opozycji, symbol stanu posiadania ale przede wszystkim to wyznacznik przeznaczenia.
Nie trudno sobie wyobrazić jaka może być przyszłość regionu, kiedy nadciągający Pluton zdeformuje saturniczne energie lub przejmie nad nimi kontrolę.
Prawdopodobnie szykuje się wielka zmiana w tym regionie świata.
Podobnie jak w 2013/14 r. "konflikt ukraiński" jest teatrem politycznym a celem są rynki zbytu, pozyskiwanie surowców, szlaki handlowe i tworzenie wyższego stopnia światowych korporacji.
Podobnie jak w 2013/14 r. układ planetarny sprzyja różnego typu prowokacjom, które powinny absorbować światowe media - przebywanie na, obok i nad terytorium Ukrainy może przysporzyć kłopotów.
Wenus w swojej retrogradacyjnej wędrówce ustawiła się kwadraturowo do drogi, którą będzie pokonywał Pluton i wskazuje jakimi sposobami i przy użyciu jakich środków wszystkie te zmiany będą dokonane.
Polska w tych potyczkach jest na pozycji uprzywilejowanej czyli pierwsza w kolejce /tak jak zawsze/ - tu już prawie wszystko zostało odpowiednio zorganizowane i znowu zostaniemy liderem przemian Europy Wschodniej. Jednak nurtujące jest pytanie, co przyniosą te przemiany ?
W horoskopie Ukrainy, planeta Saturn znajduje się w 3 stp. Wodnika a ponadto obecnie odbywa się tranzyt Plutona przez dyrekcyjną pozycję Merkurego /w 20 stp. Koziorożca/ więc rządy i prawodawstwo musi się zmienić i dostosować do nowych zmieniających się warunków. Wprowadzenie stanu wojennego na terytorium kraju to wprost idealna okazja aby takich zmian dokonać … bo ojczyzna potrzebuje, bo racja stanu itp.
W horoskopie Ukrainy planeta Mars symbolizująca siły zbrojne /w 2 stp. Strzelca/ pozostaje w półkwadraturze  z Neptunem symbolizującym terytorium kraju /w 16 stp. Koziorożca/ - Jowisz i Słońce tranzytuje natalnego Marsa a Mars robi kwadraturę do siebie samego w horoskopie i … mamy stan wojenny.
Rosja ma w swoim horoskopie wmontowany tzw. system wczesnego ostrzegania : Wenus /w 3 stp. Skorpiona/ pozostaje w kwadraturze do Saturna /w 4 stp. Wodnika/. Układ ten pokrywa się z systemem wczesnego ostrzegania w horoskopie W. Putina. Układ taki sugeruje, że "Matuszka" Rosja jest ponad wszystko i nawet przeznaczeniu jest się gotowa przeciwstawić.
Działania wojskowe jednak nie spełnią swojego zadania, raczej działania agenturalne są bardziej prawdopodobne.
______________________________________________
W poście "Pluton w horoskopie Polski" z 15 listopada pisałam, że w 2010 r. dyrekcyjny Pluton, który wszedł w półkwadraturę z natalnym Saturnem, podporządkował sobie wszelką opozycję oraz przedstawicieli środowisk narodowych i tzw. wolnych mediów.
Czarodziejka Wenus ustawiając się w ścisłej kwadraturze do natalnego Saturna /25 stp. Koziorożca w horoskopie Polski/ pstryknęła w paluszki i dokonała prezentacji. W ostatnią sobotę i niedzielę doszło do "wydarzenia" - V Konferencji Wolnościowej … prelegentów warto zapamiętać. Organizatorem konferencji jest Fundacja Najwyższy Czas … też warto zapamiętać.
Ci panowie z własnej woli i dzięki … astrologicznym okolicznościom zaprezentowali się jako przykład zdeprawowanej pseudoopozycji.
Drogi czytelniku zapamiętaj te nazwiska i zapisz na czarnej liście - Wenus ostrzegła przed towarzystwem, które "na tysiączną modłę ojczyznę szarpie deklinacją i łudzi kolorowym godłem i judzi historyczną racją" bo wie, że ci panowie upomną się o władzę … oczywiście pod warunkiem, że otrzymają środki finansowe i obietnice "słodkiego, miłego życia" od swoich sponsorów. Jest spore prawdopodobieństwo, że na przełomie lutego i marca 2019 r. planeta Wenus potwierdzi swoje wskazania i np. dojdzie do stworzenia jakiejś partii czy organizacji przez wyżej wskazanych osobników. W 2020 r. panowie podpiszą lojalki a później to już tylko hyc ... i całkiem nowy i świeży agenturalny pomazaniec zostanie potencjalnym kandydatem na urząd prezydenta.


Więc jeszcze raz … ku pamięci … *** i *** i ***1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dziękuję za fantastycznego bloga. Co Pani sądzi o aktualnych protestach we Francji i krajach Beneluksu (ruch żółtych kamizelek), czy należy spodziewać się z tego jakichś poważniejszych skutków społecznych?

Prześlij komentarz