poniedziałek, 19 listopada 2018

Wenus prawdę ci powie

W tzw. ogólnodostępnym przekazie astrologicznym planeta Wenus łączona jest z romantycznymi porywami serca, partnerskimi ciągotami, zasobami finansowymi, brzękiem kamieni szlachetnych czy dziełami wielkich mistrzów /pod warunkiem, że będą wycenione na wystarczająco wysokim poziomie/. Wenus łączona jest ze znakiem Byka i Wagi.
Odnoszę wrażenie, że astrologowie nie prześledzili skrupulatnie i wnikliwie drogi tej planety przez Zodiak oraz nie zbadali charakteru wydarzeń, które występują pod jej wpływem.
Charakterystyka Wenus została spłaszczona do prymitywnych materialnych wpływów.


"Korzeni-esencji" tej planety należy poszukiwać w znaku Koziorożca.
Znak Koziorożca związany jest z sukcesem ale czymże jest życiowy sukces ?
Dla każdego z nas będzie oznaczał coś innego. Jednak szeroko rzecz ujmując znak Koziorożca jest wielkim rezerwuarem "boskich" przekazów i to on przemawia do nas głosem Wenus.
Czym jest nasze życie ? Jaki jest jego sens ? Co jest naszym przeznaczeniem ? Co musimy zrozumieć ? - odpowiedzi na te pytania niewątpliwie będą największym życiowym sukcesem bo jak inaczej można nazwać zrozumienie "Boga".
Położenie Wenus w znaku i domu horoskopowym pokazuje, w jakiej dziedzinie życia możemy liczyć na wskazówki płynące ze znaku Koziorożca. Przekaz Wenus jest podprogowy, intuicyjny i niejednoznaczny. W zależności od aspektów planetarnych wskazuje okazje /aspekty pozytywne/ lub wysyła ostrzeżenia /aspekty negatywne/. Jej energie zawsze się przydają i nigdy nie można ich oceniać negatywnie /podobnie jak energii Słońca i Merkurego/.
Żeby usłyszeć przekazy Wenus trzeba uwolnić się od intelektualnych dywagacji, od wyuczonego postrzegania dobra i zła, od sympatii i antypatii. Wiara w przeznaczenie i tzw. wyższą moc jest kluczem do pełnego wykorzystania potencjałów tej planety a tym samym do życiowego sukcesu czyli zrozumienia sensu swojego istnienia. Kiedy już całkowicie zawierzymy planecie Wenus to zauważymy jak umiejętnie podpowiada nam w całkiem zwykłych banalnych kwestiach, co studiować, jaką pracę wybrać, czy jechać na wycieczkę czy nie, kiedy zdecydować się na medyczną terapię itp.


Wenus porusza się po Zodiaku dosyć szybko i dlatego jej subtelne przekazy stają się jeszcze bardziej ulotne. Kiedy jednak Wenus wchodzi w tzw. retrogradację mamy okazję aby wyraźniej i dobitniej usłyszeć głos Wszechświata. Jeśli retrogradująca Wenus tworzy aspekty z wrażliwymi punktami naszego horoskopu to warto słuchać i patrzeć szczególnie uważnie.


3 września planeta Wenus weszła na tzw. retrogradacyjną ścieżkę /26 stp. Wagi-11 stp. Skorpiona/.
Nasza rozkoszna Wenus pokazuje, przypomina, zmusza do rozważań i zajęcia stanowiska.
Drogi czytelniku, zastanów się jakie tworzy aspekty z punktami wrażliwymi w twoim horoskopie. Być może jest to jedyna okazja aby coś zrozumieć.


W horoskopie Polski retrogradująca Wenus także odgrywa bardzo istotną rolę:
- tworzy trygon z natalnym Księżycem a tym samym wskazuje, że społeczeństwo powinno wybudzić się z chocholego tańca.
- tworzy kwadraturę z natalnym Saturnem i ostrzega przed konsekwencjami oszustw i nieumiejętnością tworzenia wspólnoty.
- tworzy półkwadraturę z dyrekcyjnym Słońcem, Merkurym i Uranem a tym samym ostrzega przed działaniami podejmowanymi przez obecną "władzę".
- tworzy półkwadraturę z dyrekcyjnym Jowiszem i ostrzega przed działaniami wszelkich "gadów" z pierwszego sortu.
- tworzy półkwadraturę z dyrekcyjnym Plutonem i ostrzega przed panoszącą się agenturą i jej obecnymi działaniami skierowanymi bezpośrednio w praworządność na terenie naszego kraju
Dużo tego się nazbierało, oj dużo. To są bardzo poważne ostrzeżenia.
Następny retrogradacyjny przebieg Wenus będzie miał miejsce w okresie kwiecień-lipiec 2020 r.
Wenus będzie wtedy tranzytowała pomiędzy 6 a 21 stp. Bliźniąt i tworzyła kwadraturę z dyrekcyjnym Jowiszem i opozycję z dyrekcyjnym Plutonem. Taki układ jest ostatecznym ostrzeżeniem przed bardzo poważnym zwarciem /działania militarne, wojskowe uszczelnianie granic, powszechna mobilizacja/.0 komentarze:

Prześlij komentarz