piątek, 21 grudnia 2018

Solariusz 2018 dla Polski

Horoskop natalny dla Polski : 22.12.1990, godz. 12:00, Warszawa - tzw. horoskop przysięgowy.
Solariusz 2018 czyli tzw. horoskop urodzinowy obejmuje okres prognostyczny 22.12.2018 - 21.12.2019. Dane do solariusza 2018 : 22.12.2018, godz. 7:25, Warszawa.- Ascendent solariusza położony jest w 25/26 stp. Strzelca a to wskazuje, że istotną kwestią w zbliżającym się roku będą kwestie prawne. Prawdopodobnie dotyczyć będą naszego podstawowego funkcjonowania - zmiany prawne dotyczące pracy, korzystania z wody, energii elektrycznej, ziemi, lasów, ochrony zdrowia, możliwości godnego życia, itp.
- Jowisz w koniunkcji z Merkurym /w znaku Strzelca, w 12 domu/ ściśle koresponduje z Asc. i wskazuje, że zmiany prawne tworzone będą lub są tworzone w tajemnicy, prawdopodobnie poza granicami naszego kraju a uczestniczą w nim tzw. grupy interesów w porozumieniu z rządem. Zaznaczenie 12-tego domu może wskazywać na poważne zmiany prawne dla Polaków znajdujących się poza granicami naszego kraju.
Koniunkcja Jowisz-Merkury przez ok. 4 miesiące rozwija aspekt kwadratury z Neptunem w Rybach a to może sprawić, że wyraźnie odczujemy ograniczenie suwerenności naszego kraju i arogancję władzy. Należy pamiętać, że mamy do czynienia z aspektem oszustwa. Tu także mogą wchodzić w grę ograniczenia związane z przebywaniem na terenie obcego państwa a nawet wyjazdy wakacyjne /Ryby symbolicznie związane są z 12-tym domem/.
- Uszkodzony Neptun /poczucie uwięzienia, ograniczenia, okradzenia/ w ciągu około 10 miesięcy stworzy koniunkcję z Marsem w Rybach. Mars znajduje się na szczycie 4-tego domu - to bardzo niebezpieczny prognostyk bo może wywoływać dużo agresji, bunt, nienawiść. Taki Mars często powoduje ucieczkę z domu/kraju lub izolację kraju /stawianie murów, zasieki/. Należy brać pod uwagę prowokację, mającą doprowadzić do niepokojów.
- Bardzo ważnym układem astrologicznym jest ścisła kwadratura Marsa w Rybach z Księżycem w Bliźniętach, na szczycie 7-go domu. Jest to ważny układ ponieważ występuje także w horoskopie natalnym /taki układ realizuje się ze szczególną siłą i jest uważany za przeznaczenie/. Typowy układ konfrontacji : społeczeństwo-siłowe/restrykcyjne instytucje państwa. Układ może przynieść zarówno ucieczkę z kraju jak i do kraju.
Księżyc w Bliźniętach, w 7-mym domu wskazuje, że społeczny bunt będzie widoczny na świecie.
Oby nie było jak w 1970 r. - "świat się dowiedział, nic nie powiedział …".
I w tym przypadku należy wziąć pod uwagę restrykcyjne i oszukańcze traktowanie polskich emigrantów /Ryby i Bliźnięta to znaki zewnętrzne, pokazujące otaczający nasze państwo świat/.
- W intrygujący sposób zaznaczone jest Słońce. Znajduje się w 1-szym domu, blisko Asc. i pozostaje w trygonie do Urana /aspekt uściśla się w ciągu 2-4 miesiące/. Ten układ może wskazywać na nowe przywództwo /prezydent/ lub nowy system przywództwa. Ten aspekt jest pokrzepiający, wnosi nową energię i nadzieję. Pojawia się przywódcza charyzma, umiejętność konsolidacji władzy, niezachwiane poczucie kierunku działania ale także rozbuchane ego. Jest to także prognostyk zmiany jakości sprawowania urzędu.
Jednak Słońce doświadcza także kwadratury ze strony Marsa /aspekt rozwija się pomiędzy styczniem a październikiem/. Taki układ także zapowiada zmiany na poziomie przywództwa ale ich przebieg jest często dramatyczny - choroby, wypadki, zamachy, przewroty, pucze.
Dodatkowo w układ opozycji do Słońca zmierza Księżyc - ten aspekt sugeruje, że społeczeństwo w kraju oczekuje silnego przywódcy, zdecydowanych działań i konsolidacji społeczeństwa.
- Wenus, symbolizująca autorytet i wizerunek państwa, znajduje się w znaku Skorpiona, w 11-tym domu. Pozostaje ona w ścisłym trygonie do Neptuna w Rybach - to dobry prognostyk. Idealnym określeniem tego aspektu są słowa towarzysza Gierka "Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej". Jednak pojawia się problem, ponieważ Wenus tworzy trygon z mocno uszkodzonym Neptunem /iluzja wolności i niezależności/. Można więc powiedzieć, że dostatek ludzi będzie równie realny jak niezależność i siła Polski.
- Do pełnego obrazu Solariusza brakuje jeszcze tylko Saturna i Plutona. Obydwie planety znajdują się w 1-szym domu więc należy przypuszczać, że ich rola będzie istotna. Jednak Saturn i Pluton nie tworzy mocnych i znaczących aspektów z innymi planetami, tworzą natomiast wiele drobnych aspektów. Ich działanie może być "podskórne", modelujące ale w ogólnym rozrachunku bardzo znaczące. Saturn to opozycja /ta część mocno wspierana kapitałowo/, natomiast Pluton określa korporacje medialne i służby specjalne oraz jednostki militarne i paramilitarne obcego pochodzenia /. Saturn i Pluton zajmują wyjątkowo mocną pozycję w horoskopie a współdziałając ze sobą tworzą organizację nagłego reagowania. Współdziałanie nastąpi około kwietnia 2019 r. Energia skieruje się kwadraturą w kierunku 20 stp. Barana … a jedyne wydarzenie, które przychodzi mi do głowy w związku z tym stopniem to katastrofa w Smoleńsku.
Jednak podchodzę do tej zbieżności planetarnej z lekkim przymrużeniem oka … ze względu na swoje upodobania do spiskowej teorii dziejów.
- Solariusz wskazuje, że najistotniejsze miejsca tzw. przepalenia energii wystąpią w 24 stp. Panny i w 1 stp. Wagi. Stopnie te zostały zaznaczone przez wielkie koniunkcje Jowisz-Uran i Jowisz-Pluton w 1968 i 1969 r. i istnieje duże prawdopodobieństwo, że możemy doświadczyć wydarzeń, które będą przypominały /w pewnym względzie/ tamte czasy. Nawet zamysły polityczne mogą być bardzo podobne.
Warto zwrócić uwagę na czas pomiędzy 9 września a 9 października 2019 r.


Ciekawostka !
W obraz Solariusza, ze względu na układ domów horoskopowych i znaków bardzo zgrabnie wpisuje się natalny horoskop Donalda Tuska. Solariusz Polski 2018 wręcz zaprasza Pana Tuska … popluskaj się człowieku w moich energiach, to twoje środowisko, twój świat.

0 komentarze:

Prześlij komentarz