wtorek, 17 listopada 2020

Stany Zjednoczone z patentem heksagramu

 

Znaczenie heksagramu jest znane i opisywane szeroko, więc nie będę powtarzała tych informacji.

Część z tych informacji ma oczywiście charakter magiczno-bajkowy, część czysto komercyjny, ale odsiewając ziarno od plew, uda nam się zobaczyć istotę tej geometrycznej konstrukcji.

Na heksagram warto popatrzeć z poziomu matematyki, geometrii /także przestrzennej/, optyki, budowy kryształów, jubilerstwa.

W ujęciu czysto astrologicznym jest to konstrukcja gwiezdna, występująca w horoskopie, która /po połączeniu planet odcinkami/ da nam postać sześciokąta foremnego - jest to punkt wyjścia.

Na podstawie sześciokąta foremnego możemy wyodrębnić dwa identyczne /aczkolwiek odwrócone względem siebie/ trójkąty równoboczne. Możemy także, niczym kwiat, "rozłożyć" go do formy równobocznych trójkątów - zobaczymy wtedy coś co potocznie nazywane jest "gwiazdą Dawida" lub "pieczęcią Salomona". Należy jednak pamiętać, że symbol ten pochodzi z dużo wcześniejszych czasów i ma związki z różnymi cywilizacjami rozrzuconymi po całym świecie. Pewne grupy, sekty itp. zawłaszczył sobie ten znak.

Heksagram to konstrukcja niezwykle trwała /stabilna/ ale zarazem ma siłę rozprzestrzeniania - kwadrat lub sześcian to także konstrukcje trwałe, niemniej bez siły rozprzestrzeniania /matrix/. 

Heksagram  działa niczym "niezatapialna boja" wskazująca i wytyczająca kierunek - to światło na oceanie, które pozwala statkom odnaleźć drogę. Trudno się dziwić, że wiązana jest symbolicznie z wiedzą, mocą i władzą.

W horoskopie, heksagram pokazuje moc istnienia i rękę "siły wyższej", która realizuje pewien plan dotyczący człowieka, państwa lub jakiejś idei czy projektu.

W horoskopie wyjściowym /natalnym/ bardzo trudno znaleźć układ heksagramu, chociaż jest to oczywiście możliwe. Niekiedy heksagram pojawia się dopiero w wyniku dyrekcyjnych przesunięć.

Heksagram stosowany w celach magicznych /rysowany na ścianach, zawieszany na szyi czy umieszczony na fladze narodowej/ nie ma większego sensu - być może działa w krótkim okresie czasu /nie sprawdzałam, nie potrafię precyzyjnie ocenić/.

Heksagram działa, kiedy zaistnieje z tzw. woli nieba i objawi się np. w horoskopie lub np. ktoś urodzi się ze znamieniem w takim kształcie itp.


Strażnikami "naturalnego" heksagramu" jest Jowisz i Uran. Koniunkcja tych planet występuje co około 14 lat - punkty koniunkcji zaznaczone na zodiaku /koniunkcja po koniunkcji/ stworzą nam sześciokąt foremny. Żeby zobaczyć tę zależność należy uwzględnić okres minimum 500 lat.

Punkty koniunkcji oczywiście nie pozostają w jednym miejscu - przesuwają się bardzo powoli w kierunku przeciwnym do biegu planet po zodiaku /podobnie jak węzły księżycowe/ - wrażenie jak gdyby heksagram przetaczał się wolniutko po zodiaku /około 20 stp. przez 500 lat/.

Jowisz to plan, koncepcja, projekt.

Uran to znak jakości, certyfikat i zasady stosowania na planie ziemskim.

Koniunkcja Jowisz-Uran to plany i koncepcje, które staną się obowiązujące i społecznie akceptowane lub wręcz pożądane. 

Energetycznym archetypem tej koniunkcji jest energia Barana i Bliźniąt - kondensacja "ja" i "świat, który kreuję" czyli ... to ja jestem kreatorem otaczającego mnie świata.

!!! Przypominam, że doświadczamy opozycji Merkury-Uran. Jest ona bardzo pomocna aby zrozumieć działanie energii heksagramu. Opozycja Merkury-Uran to obraz przenoszenia energii zasad i wytycznych ze "sfer wyższych" na "sfery niższe" /niekiedy odwrotnie ale nie przy obecnej opozycji/.

_______________________________________________________

W poprzednim poście pokazałam, jak przez 240 lat istnienia Stanów Zjednoczonych rozbudowywał się wielki trygon wodny Rak-Skorpion-Ryby.

Warto jeszcze dodać, że konstrukcja trygonu wody jest już rozbudowywana w 1789 r., kiedy w życie wchodzi konstytucja /Słońce w koniunkcji z Saturnem w 14 stp. Ryb/. 

Żeby jednak powstał heksagram w horoskopie USA, niezbędne jest mocne zaznaczenie wielkiego trygonu ziemskiego. Jeśli popatrzymy na okres z czasów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych i na pierwszą władzę ustawodawczą czyli Kongres Kontynentalny /5.09.1774/ to tam właśnie znajdziemy pełny ziemski trygon  /ze Słońcem w 14 stp. Panny/.

Po 240 latach także ten trygon przeformatowuje się i nabiera siły a najważniejsze dyrekcyjne Słońce zaznaczy swoją obecność we wszystkich 14-tych stopniach znaków ziemskich.

Mamy więc trygon wody i zaznaczony przez Słońce /najistotniejsze dla struktury państwa/ i jego dyrekcyjny "ślad" 14 stp. Raka, Skorpiona i Ryb.

Mamy także trygon ziemi i zaznaczony przez Słońce /z horoskopu Kongresu/  14 stp. Panny. Koziorożca i Byka. 

Heksagram rozbudował się i ostatecznie sformatował. Jego obszar oddziaływania jest bardzo duży.

Można się zastanawiać, czy USA to dominujący kraj na kontynencie północnoamerykańskim czy może już bardziej poza nim? A także, czy USA to jeszcze USA ?

*Przyjęłam heksagram oparty na natalnych i dyrekcyjnych pozycjach Słońca, jeśli uwzględnimy inne planety biorące udział w konstrukcji tej figury to można przyjąć, że USA funkcjonuje z patentem heksagramu już od przełomu XIX i XX wieku.

*Heksagram to konstrukcja bardzo stabilna ale jednocześnie "uciążliwa" - zmusza do pewnych zachowań, zobowiązuje do działań, może być traktowana jako nieuchronność i przeznaczenie, może także zmuszać do nieustannej ekspansywności w jakiejś dziedzinie /lub w wielu/.1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czy heksagram w horoskopie mogą tworzyć również osie horoskopu, czy tylko planety?

Prześlij komentarz