poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Wskazania Lucyfera

 

Przypominam, że zgodnie z symboliką astrologiczną, Lucyfer to "niosący światło" /inaczej - "niosący wiedzę"/. Obrazuje go koniunkcja Wenus /przekaz/ i Merkurego /wiedza/.

Wczoraj i dzisiaj zaznaczona jest mocna koniunkcja tych planet w znaku Byka /14-15 stp./. Koniunkcja wzmocniona  zostanie wpływem pełni Księżyca w 8 stp. Skorpiona /wtorek, 27.04/. 

Ponadto koniunkcja Wenus-Merkury tworzy kwadraturę z Saturnem w Wodniku a wraz z pełnią Księżyca tworzy astrologiczny półkrzyż z punktem "wrażliwym" w 14-15 stp. Lwa.


- Koniunkcja Wenus-Merkury /Lucyfer/ na ogół przekazuje bardzo istotne informacje i z tego względu należy mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Informacje związane będą ze znakiem Byka /znak/, Panny /dekanat/, Wagi /stopień/. Być może będą dotyczyły wartości jakie tworzy aktywność społeczna / tzw. kapitał społeczny, jego wykorzystanie lub zniszczenie/.

- Koniunkcja Wenus-Merkury występuje w mocno kontrowersyjnym stopniu zodiaku, który w 1940 r. został zaznaczony wielką koniunkcją Jowisz-Saturn.

Już w połowie czerwca nastąpi tranzyt Urana przez ten punkt, który przez długi czas będzie pozostawał w kwadraturze z Saturnem. Układ wysokiego napięcia.

Układ planetarny mocno koresponduje z 14-15 stp. Skorpiona i 14-15 stp. Lwa - tzw. uzupełnienie do astrologicznego krzyża.

Przypominam posty, które pisałam w czasie, kiedy Saturn tranzytował te stopnie Skorpiona : z 28.10.2013 r. "Totalna inwigilacja" i z 3.11.2013 r. "Astrologiczny plan perspektywiczny czyli wojna o kapitał". 

Przypominam także posty, które pisałam, kiedy Jowisz tranzytował 14-15 stp. Lwa : wszystkie posty z września 2014 r. ze szczególnym uwzględnieniem postu z 5.09.2014 "Przepowiednia czyli zmruż oczy".

Niezmiernie ważne są także wydarzenia, które występowały w drugiej połowie 2013 r. i w 2014 r.

- Zaistniały układ planetarny bardzo mocno koresponduje z horoskopem Polski.

Koniunkcja Wenus-Merkury i Saturn w kwadraturze tworzą układ półkrzyża z Jowiszem /w Lwie/ w horoskopie Polski - punkt wrażliwy to 14-15 stp. Skorpiona /w czasie okrągłostołowych knowań znajdował się tam Pluton/ a główne uderzenie nastąpi w pozycji Słońca /natalna lub dyrekcyjna - 1 stp. Koziorożca lub 2 stp. Wodnika/. Słońce to symbol głowy państwa, Jowisz to elity państwa sprawujące wysokie urzędy i reprezentujące państwo w różnych dziedzinach. Słońce i Jowisz to także symbole kondycji państwa, pozycji na świecie, dobrobytu, gwarancji konstytucyjnych, samostanowienia o sobie itp.

Podobny "lucyferyczny" układ w znaku Byka miał miejsce 4-5 kwietnia 2010 r.

Ponadto koniunkcja Wenus-Neptun /pozycja dyrekcyjna w 14 stp. Wodnika/ w horoskopie Polski także podlega tym skomplikowanym układom planetarnym a to tworzy atmosferę "trzęsienia ziemi".


"Lucyferyczna" koniunkcja Wenus-Merkury bardzo często dostarcza wiele cennych wskazówek na poziomie życia osobistego - oczywiście wtedy, kiedy tworzy aspekty z planetami horoskopu natalnego lub dyrekcyjnego.

W tym przypadku może ostrzegać przed nadmiernym lub niepotrzebnym folgowaniem swoim zachciankom a z drugiej strony może pokazywać optymalne możliwości i okazje dotyczące pracy. Co Lucyfer miał na myśli, okaże się w lipcu i sierpniu tego roku, kiedy to Merkury, Wenus i Mars  przejdą 14-15 stp. Lwa i Panny.
0 komentarze:

Prześlij komentarz