środa, 20 lipca 2022

Z popielnika na Wojtusia iskiereczka mruga cz.3

 

Mars to planeta wolności. Zawsze działa z pozycji emocji i uczuć.

W horoskopach mundalnych jest traktowany jako symbol wojny, jednak jest to przekłamanie. Mars w horoskopie państwa to oręże, które ma zapewnić wolność i suwerenność danego państwa.

Można więc przyjąć, że związany jest wyłącznie z systemami obronnymi. To współczesny świat przedstawia Marsa jako agresora, napastnika. To prawda, cham z niego i arogant ... ale taki już jest.

Dopiero uszkodzony Mars zatraca swoje cechy obronne i wolnościowe a następnie staje się agresorem.

Mars wcale nie jest związany z Baranem czy Skorpionem. Mars "rodzi się" w Rybach, w ukryciu, w więzieniu, w odosobnieniu. Nigdy by nie posiadł swojej natury, gdyby na początku nie doświadczył ograniczeń. Mars to nie jest wolność cielesna ale wolność duchowa /wolna wola/.

W horoskopie Polski /z 1990 r./ Mars znajduje się w 29 stp. Byka i jest dosyć mocno uszkodzony. Najistotniejsza jest kwadratura z Księżycem, która wskazuje, że armia stanowi bardzo duże obciążenie finansowe dla społeczeństwa oraz, że istnieje możliwość by armia stanęła przeciw swojemu społeczeństwu. Z kolei trygon z Saturnem wskazuje, że posiadanie armii to kwestia zasad i dobrego wizerunku państwa. Armia może się także uaktywnić wobec zorganizowanych ruchów opozycyjnych.


5 lipca Mars wkroczył do znaku Byka. Wszedł do znaku w stanie irytacji ponieważ jego duchowe poczucie wolności zostało mocno zaburzone kwadraturą ze strony Plutona.

To wygląda tak, że SYSTEM wprowadza ograniczenia lub nakazy, dotyczące fizyczności/materii, a człowiek odbiera to jako ograniczenia duchowe.

Podobny aspekt może mieć miejsce w przypadku, kiedy występuje niepełnosprawność, choroba i człowiek także to odczuwa jako ograniczanie wolnej woli.

To właśnie na tej energetycznej fali pojawiły się dziwne pomysły do wypowiadania/rozwiązywania jakiś jeszcze dziwniejszych umów z nieznanymi bliżej tworami energetycznymi.

Taki stan irytacji może szczególnie dotykać osoby, które w swoich horoskopach mają koniunkcję Marsa i Plutona lub taka koniunkcja pojawiła się w wyniku tranzytu planety bądź dyrekcyjnego przesunięcia.

Jest to stan, kiedy wolność cielesną utożsamia się z wolną wolą i jedno bez drugiego istnieć nie może.

Mars w Byku :

- 21.07 pojawia się koniunkcja Mars-Księżyc, 12 stp. Byka /stopień Panny/

Księżyc w Byku to kapitał społeczny czyli wszystko to co społeczeństwa wypracowały i co stało się pewnym punktem odniesienia dla naszych zachowań. Mogą to być ubezpieczenia społeczne, składki i podatki, z których później korzystamy. Mogą to być także pewne kanony zachowań, które przyjmujemy jako swoje własne wartości np. praca jest obowiązkiem, dbaj o czystość, nie jedz zwierząt, jeśli para to tylko różnopłciowa itp. Jesteśmy "wbudowani" w te społeczne wartości i traktujemy je jako normalność lub wręcz obowiązek.

Kiedy następuje spotkanie z Marsem słyszymy "głos z nieba"  ... uwolnij się od tych schematów bo ważna jest "wolność od znanego" - to bezpośrednio nawiązuje do mojego posta "Jak trwoga to do Boga".


- 30.07 - 2.08 pojawia się koniunkcja Mars-Uran-Węzeł księżycowy , 19 stp. Byka /stopień Strzelca/

Uran w Byku dokonuje podstępnych, zakulisowych zmian w obrębie naszych wartości /stan posiadania, pojęcie warto-nie warto, być-mieć itp./. Wszyscy doświadczyliśmy już uranicznych zmian. 

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos od dawna prezentuje idee działania Urana w Byku.

Mocne uaktywnienie się w ostatnim czasie grupy BRICS to także demonstracja Urana w Byku.

Połączenie Marsa z Uranem to obraz powstania dwu przeciwstawnych sił, gdzie każda ze stron uważa, że chce urządzać świat "po nowemu". 

Mars z Uranem pojawiają się w Byku, w stopniu Strzelca więc uwagę należy skierować na sprawy światopoglądowe, religijne /raczej wielkie instytucje np. Watykan/ oraz na instytucje finansowe /te o bardzo szerokim polu działania, które wytyczają zasady finansowej gry na świecie/.

W horoskopie politycznym Mars stojący obok Urana wskazuje także na pojawienie się w przestrzeni wojska /czyżby strażnicy każdej z koncepcji/.

Węzeł księżycowy może natomiast wskazywać na globalny zasięg tej rozgrywki.

Należy pamiętać, że ta wysokoenergetyczna koniunkcja pozostaje w septylu do Neptuna.

Uwaga więc na to, co ewentualnie zobaczymy lub usłyszymy. Jest więcej niż prawdopodobne, że będzie to następne rozdanie z cyklu "Truman show przedstawia ...".

Koniunkcja z Węzłem księżycowym wskazuje, że odsłoni się pełen obraz obecnej koniunkcji po zaćmieniu Księżyca, 8 listopada.

*Przypominam, że ostatnia koniunkcja Mars-Uran wystąpiła w styczniu 2021 r. w 7 stp. Byka /dokładnie w dniu zaprzysiężenia J. Bidena na prezydenta USA/. Pamiętamy jak mocne napięcie występowało w tamtym czasie. Wpływała na to także kwadratura Saturna i Jowisza do Marsa i Urana.

Szerzej o gwiezdnej konfiguracji ze stycznia 2021 r. pisałam w postach : z 14.01.2021 r. "Dzikość serca" oraz z 11.01.2021 r. "Ameryka na ostrym zakręcie". Take warto zerknąć na post z 9.12.2020 r. "Mapa nieba ... jak to Jowisz, Saturn i Uran grają w kulki"

Tym razem także cała ta rozbudowana koniunkcja jest w kwadraturze do Saturna /w Wodniku/ - nie jest to wprawdzie ścisła kwadratura ale już 7-8.08 Mars uściśli ją.

W czasie poprzedniej koniunkcji widzieliśmy jak upadają amerykańskie symbole, jak zdegradowana zostaje pozycja prezydenta i sam akt zaprzysiężenia.

Tym razem także mogą pojawić się podobne obrazki ale przypominam, raczej nawiązujące do religii lub/i wielkich instytucji finansowych.

Ponadto cały ten układ nasycony jest "wspomnieniami astralnymi", które przy ingerencji Saturna mogą zamieniać się w twardą rzeczywistość.

Z pozycji Byka mamy odwołanie do lat 1881-84 /zamach na cara Aleksandra II /to ten co sprzedał Alaskę Stanom Zjednoczonym/, zamach na królową Wiktorię, tzw. wojna o Pacyfik, pogrom żydów na Ukrainie/.

Ze strony Wodnika płynie energetyczne tchnienie ... drobnostka ... zamach na JFK.


- 14-15.08 Mars stworzy trygon do Plutona /z 27 stp. Byka/

To jest ten punkt dopominania się o gratyfikacje za pracę i trud /o tym pisałam w poprzednim poście/.

Mars w tej pozycji jest silny i może być skuteczny. Może pokazać czym jest "wolność od wartości" a tym bardziej od jakichkolwiek gratyfikacji. Bardzo brzydki Mars, niesprawiedliwy.

... i wtedy przychodzi myśl, że trzeba zadbać o gratyfikacje swoimi sposobami i ... zagarnąć to co jeszcze zostało niezagarnięte /może jakaś ziemia niczyja ?/.

W kolejnych dniach Mars wchodzi na swoją pozycję w horoskopie Polski i drenuje lub upokarza.


* ciekawostka : Pluton jeszcze niedawno tranzytował Jowisza w horoskopie Chin a niedługo Mars stworzy trygon do Jowisza - czyżby już powstało państwo całkowicie cyfrowo zintegrowane.


20 sierpnia Mars wejdzie w bardzo długi tranzyt przez znak Bliźniąt ... to będzie niezmiernie fascynujące.

0 komentarze:

Prześlij komentarz