środa, 9 lipca 2014

Pożegnanie ze znakiem Wagi


26.07.2014 r., po blisko ośmiomiesięcznej wędrówce przez znak Wagi, planeta Mars przejdzie do znaku Skorpiona. Aż do stycznia 2016 r., Mars będzie przemieszczał się po nieboskłonie ze swoją typową prędkością /około 1,5 miesiąca w jednym znaku/.
Nie znaczy to, że wszystkie sprawy związane ze znakiem Wagi pójdą w niepamięć. Coś nastąpiło, coś się rozpoczęło, więc trzeba to rozwiązać. Umowy społeczne, prawa jednostki, unie, układy, porozumienia, wybory będą jeszcze dawały o sobie znać, jednak będzie to już konsekwencja tego, co zostało podjęte i uzgodnione w ostatnich  ośmiu miesiącach. Karty zostały już rozdane. Jednak powoli sprawy te będą przechodziły na plan dalszy a nasze życie zacznie coraz bardziej zatapiać się w skorpionicznym żywiole. W 2016 r. doświadczymy apogeum tchnienia Skorpiona i ............ nie będzie to proste i przyjemne.

Jednak jeszcze w końcu znaku Wagi, planeta Mars może nam zademonstrować swoja siłę ............ tak na wszelki wypadek ...... ku pamięci.
20-26.07.2014 r. możemy być świadkami symbolicznej działalności planety Mars w znaku Wagi. Dotyczy to także 20-24.10.2014 r.
Przejście Waga-Skorpion jest dosyć kontrowersyjne. Umowy i porozumienia konfrontują się z wojną i bezwzględnością.
Mogą o sobie przypomnieć: Sudan, Syria, Libia, Egipt, Liban? Izrael też chyba poczuł się lekko zapomniany i usilnie pragnie zaistnieć. Jest to czas, kiedy konflikty w tamtym rejonie świata mogą przybierać bardzo groźne scenariusze. Mars przebywający w Skorpionie podnosi temperaturę w krajach muzułmańskich.
Rosja także powinna o sobie przypomnieć /i to w istotny sposób/. Wydarzenia w Rosji będą kluczowe dla układu geopolitycznego w Europie. Ukraina jest niezbyt istotnym aktorem na tej scenie /chociaż wydarzenia mogą "cofnąć" ten kraj do okresu luty-marzec tego roku/.
Cały czas będziemy mięli do czynienia z tzw.arogancją władzy. O ile obecnie rysuje się obraz władzy
walczącej o status quo, to przełom lipiec-sierpień przyniesie obraz walki o pieniądze, wielkie interesy /nie wykluczam zastosowania środków przymusu, wykorzystania służb wszelkiego rodzaju, wojska/. Jest także możliwość powoływania super służb.
Twarz władzy może zmienić się, niestety będzie to jeszcze gorszy obraz /zwracam uwagę na pierwsze dni sierpnia/.
Uwagi dotyczą nie tylko władzy w Polsce.
Może w ostatnich dniach lipca wyjdzie jakieś "szydło z worka"??

Mniejsze znaczenie Wagi to także mniejsza ilość tzw.celebrytów pojawiających się w mediach /to jest akurat bardzo pozytywna zmiana/.

Dosyć zastanawiająco  wygląda także obraz krajów Benelux-u na drugą połowę lipca i pierwsze dni sierpnia. Wydarzenia mogą dotyczyć wspólnych ruchów gospodarczych ale nie można wykluczyć katastrof różnego typu, ze szczególnym uwzględnieniem uszkodzeń elektrowni jądrowych.

Aby zobrazować przejście Marsa ze znaku Wagi do Skorpiona można je porównać do słonecznego wiatru lub burzy magnetycznej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz