poniedziałek, 29 września 2014

Czas Strzelca, cz.1 - Wielka Matryca


Przyszła jesień.
Słońce, przez najbliższy miesiąc, będzie przebywało w znaku Wagi. Trochę przypomnimy sobie o tzw. społecznych przepychankach, układach i układzikach, sojuszach, uniach, paktach i traktatach, korupcyjnych team-ach oraz niebezpiecznych i niemoralnych związkach.
Walka o popularność i znaczenie w społeczeństwie zdominuje najbliższy miesiąc. W Polsce kampania przedwyborcza - wprost idealnie wpisują się w energetykę Wagi.
Istotne daty to: 4-5.10, 7-8.10, - mogą powtórzyć się zamachy w Rosji /takie jak w grudniu 2013/, niepokojące informacje z Japonii /może coś z Fukushimą /, korupcja w polskiej armii, dalszy ciąg info-afery, spektakularne wydarzenia w Turcji, Egipcie, Bejrucie. Może coś zakłóci spokój Stanom Zjednoczonym? Być może powróci pytanie: co zrobić z plagą pijaństwa na polskich drogach?
17-19.10 /ciekawa data/ - układ planetarny wskazuje na powstanie sojuszu, koalicji /może nowa inicjatywa zbrojna USA?/

Następny miesiąc to okres kiedy Słońce będzie przebywało w znaku Skorpiona /23.10-22.11/.
Wojna, pieniądze, seks i religia stanął się dominującymi tematami /to będzie taka skoncentrowana dawka tego z czym mieliśmy do czynienia przez ostatnie 2-3 miesiące/.
W tym okresie mogą szczególnie zaznaczyć się daty: 27-28.10 /być może jeszcze intensywniej zaznaczą się tzw. grupy interesów w polityce międzynarodowej/, 10-18.11 /bardzo kontrowersyjny czas, bardzo niebezpieczny jeśli chodzi o bezpieczeństwo i pieniądze/.

Jednak ta wagowo-skorpioniczna energia będzie stopniowo odchodziła /powróci do nas jeszcze wraz ze "wstecznym" ruchem Saturna w okresie czerwiec-wrzesień 2015/.
Powolutku wkraczamy w znak Strzelca. Pierwsze oznaki już nastąpiły jednak dopiero wkroczenie planety Saturn w ten znak pokaże nam z czym mamy do czynienia. Saturn będzie przebywał w Strzelcu od 24.12.2014 r. do 20.12.2017 r. Wyjątkowa mocna ekspansja Strzelca nastąpi marzec-sierpień 2016 r.

Czym jest znak Strzelca ? Jakie cechy posiada ?
Tradycyjna astrologia łączy ten znak z filozofią, naukami wyższymi, duchowieństwem, bankierami oraz z prawem /przede wszystkim z wyrokiem sądu /. Mówi się także o zagranicznych podróżach, poznawaniu świata i innych kultur.

W moim przekonaniu znak Strzelca to przede wszystkim "wielka matryca", "boska inteligencja" czy wielki scenariusz na spektakl pod nazwą "życie". Jednocześnie jest Strzelec marzeniem o zgłębianiu tajemnic, poznawaniu nieznanego, ciągłym poszukiwaniu.
To właśnie w Strzelcu powstają wzory, formuły, zasady, które prowadzą do czegoś co my ludzie nazywamy materią, "prawdziwym istnieniem".
Strzelec jest bardzo niematerialny, jednak bez niego nasz materialny świat nigdy by nie powstał, podobnie jak nigdy byśmy nie poznali osiągnięć techniki bez znajomości praw fizyki, matematyki czy chemii.
Piękny to znak zodiaku, bardzo go lubię - patronuje mi.

"Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;
Łam, czego rozum nie złamie"
- pisał Adam Mickiewicz w "Odzie do młodości" i jest to zawołanie wprost z serca Strzelca.
A oto trzej panowie, którzy zaprezentowali się światu jako 100% Strzelcy /mimo, że żaden z nich nie urodził się w czasie gdy Słońce gościło w tym znaku - inne planety zdominowały właśnie tą drogę życia/.
- Mikołaj Kopernik / Księżyc w Strzelcu/
-Isaac Newton /Merkury i Neptun w Strzelcu / - to jest nawet 200% Strzelec - geniusz, który pierwszy wykazał, że te same prawa rządzą ruchem ciał na Ziemi, jak i ruchem ciał niebieskich. Po prostu spec w dziedzinie wyjaśniania zasad działania "boskiej matrycy".
Powiedział: "Nie wiem, kim wydaję się dla świata, dla siebie jestem małym chłopcem bawiącym się na plaży, podczas gdy ocean prawdy leży niezbadany przede mną".
Gdy ktoś w jego obecności wspomniał o Bogu, to Newton zdejmował kapelusz. Zapytany, dlaczego tak czyni, odpowiedział: "Korzę się głęboko przed Tym, który takie mądre prawa nadał wszechświatowi".
-Albert Einstein /Księżyc w Strzelcu/ - podobnie jak Kopernika, świat poznał go jako "szalonego" naukowca o wielkiej wyobraźni /nawet fryzurę mięli podobnie rozwianą/- Księżyc to bardzo często wizerunek, to na jakim polu jesteśmy popularni.
Wiele jego wypowiedzi obrazuje wolną, niepokorną duszę Strzelca.
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona".
"Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie".
"Nie mam żadnych talentów - oprócz namiętnej ciekawości".
"Pan Bóg nie gra w kości".
"Chcę wiedzieć, jak Bóg stworzył ten świat. Nie interesuje mnie to czy inne zjawisko. 
  Chcę znać jego myśli, reszta to szczegół".

Odkrywanie nieznanego to piękna podróż przez życie ale ................ pochłaniająca bez reszty, odrywająca od codziennego, "zwykłego" życia i często czyniąca z człowieka ............ "nawiedzonego szaleńca".
Na ogół nie jest to akceptowane społecznie i geniusz spod znaku Strzelca zostaje sam na sam ze swoimi tajemnicami i ............odległym horyzontem własnej wyobraźni.* sobotni wybuch wulkanu w Japonii może nie być jedynym ....... /muszę nad tym popracować/
dzisiejszy dzień i 12.10 wyglądają bardzo niepokojąco

0 komentarze:

Prześlij komentarz