piątek, 19 września 2014

Obyś żył w ciekawych czasach, cz.2


Dzięki wielomiesięcznej wędrówce planety Mars przez znak Wagi i planety Saturn przez Skorpiona mogliśmy przyjrzeć się w jaki sposób sprawowana jest władza, jak zawiązywane są sojusze, jakie znaczenie ma kapitał i energetyka oraz czemu służy konflikt zbrojny. Jeśli ktoś nie poczynił takich obserwacji to już więcej nie zobaczy /dosyć długo trzeba czekać na następną taką okazję/.
Poczynione obserwacje mogą być bardzo potrzebne w obliczu nowych, zbliżających się wydarzeń.

W Polsce świętowano 25-lecie demokracji .......... tylko ta demokracja trochę dziwna.
"Władza" stosuje podobne triki marketingowe jak sieci handlowe - "demokracja nie dla idiotów" czyli jeśli jesteś inteligentnym, światłym Europejczykiem i polskim patriotą będziesz szanował władzę wybraną w demokratycznych wyborach. To, że ta demokratycznie wybrana władza to koterie, grupy interesów, polityczne gierki, oszustwa wyborcze, układy mafijne to już nieistotny szczegół. Ale to przecież elita, serce narodu. Jaka to jest elita mogliśmy się przekonać choćby słuchając podsłuchanych rozmów.
Bardzo ciekawe są określenia jakich używają dziennikarze w stosunku do polityków : sprytny, dobrze rozgrywający, umiejętnie niszczący rywali, robiący dobre wrażenie wśród społeczeństwa. To określenia wprost wyjęte z korporacyjnego słownika. Cwany polityk .......
Lepiej gdyby polityk był mądry, pracowity i uczciwy. Ale to bajki.

Władza /szczególnie ta prymitywna/ bardzo zabiega o tzw. atrybuty władzy - czerwony dywan, limuzyna, kierowca, wielkie biurko, ekskluzywny gabinet, niekiedy pałac, drogi zegarek, armia asystentek itp. Obywatel ma poczuć się mały, malutki, maluteńki ........... po prostu paproszek.

Niestety nic się nie zmieni. Nawet nie wiadomo kogo za to winić. Mamy do czynienia z rządami marionetek, którzy być może sami nie wiedzą na czyich są usługach.To są najemnicy - zleceniodawca nie jest istotny, istotne są tantiemy. W PRL-u decyzje pochodziły z Moskwy i to było dosyć przejrzyste. Obecnie trudno określić czy to jest Berlin, Londyn, Moskwa, Waszyngton, Jerozolima czy może Dubaj. Sieci powiązań kapitałowych, wirtualny pieniądz i nieustanna manipulacja informacyjna stworzyła dziwny .............. surrealistyczny świat.
W tym dziwnym świecie należy się "odnaleźć".
O tym jak można sobie z tym radzić napiszę w postach "Czas Strzelca" - już niedługo planeta Saturn wejdzie do znaku Strzelca i otworzy się przed nami nowy rozdział życiowych doświadczeń.

A póki co .........

w Polsce
- pilot-premier katapultował się / ale to nie jest istotne on i tak latał bez uprawnień /-post z 12.08.2013 i z   30.04.2014. No ale cóż, trzeba się pożegnać z ukochaną władzą, konsekwentnie budowanym dworem, światłem kamer. Mocodawcy pana premiera tupnęli nogą i przywołali go do porządku /tak to jest, coś się dostaje więc trzeba być dyspozycyjnym / - teraz trzeba wypełnić obowiązki w europejskich grupach interesu.
Układy planet wskazują, że tzw.taśmy prawdy miały zdyscyplinować pana Tuska i "zachęcić" go do             złożenia urzędu premiera.
- jesteśmy w trakcie tworzenia nowej grupy kabaretowej pod wodzą pani Kopacz.
Nowa pani premier jest wytrwała, trzyma się zasad /nawet jeśli się okaże, że zasady już nie istnieją, ona dalej będzie się ich trzymała /. Bardzo dobrze realizuje się w roli "kozła ofiarnego".
Niestety nie radzi sobie   z wyrażaniem emocji / tłumi je-można zauważyć nienaturalne załamywanie głosu / - mogą pojawić się kłopoty ze zdrowiem.

Bardzo jestem ciekawa nowego rządu /może to cyrk straceńców?/.
Ciekawa jestem pierwszego wystąpienia pani premier.
Obstawiam takie oto wątki : kontynuowanie wytyczonych wcześniej zadań, małe kroczki prowadzą do wielkich rzeczy, pomoc ze strony autorytetów, otwartość na wsparcie i radę, umiem się uczyć, otwarty umysł i serce, wspólny wysiłek ....... no to co pomożecie !!!! liczę na was !!!!

c.d.n.

0 komentarze:

Prześlij komentarz