sobota, 18 października 2014

Bo to co nas podnieca, to się nazywa kasa*


"Kasa i sex", M.Rodowicz

Odkładam, na chwilę, znak Strzelca.
Powodem są informacje z ostatnich dwóch dni, dotyczące fali wyprzedaży akcji, która przetoczyła się przez światowe giełdy.
Powracam więc do skorpionicznej nuty oraz układu Lew-Skorpion /"Mapa nieba, cz.1" z 17.07.2014/.
Układ Lew-Skorpion jest bardzo charakterystyczny dla spraw związanych z rynkiem kapitałowym a ten obecny układ jest bardzo mocno rozciągnięty w czasie. Zaczął się na przełomie lipca i sierpnia tego roku a zakończy się pod koniec listopada 2016 r.
Zaznaczam, że nie jestem specem od rynków finansowych, a moje prognozy oparte są na układach planetarnych i cyklicznym, powtarzalnym występowaniu pewnych zjawisk w czasie tworzenia się określonych układów planet.
Wiedza ekonomiczna i ta z zakresu operacji giełdowych w tym przypadku okaże się całkowicie nieprzydatna.
Osoby działające w tej branży będą mogły liczyć jedynie na wyjątkową intuicję lub bardzo, ale to bardzo poufne informacje /co tylko "wybrańcom" jest dane/.
Dlaczego rynki finansowe są tak nieprzewidywalne ?
- powstają bardzo szeroko zakrojone strategie wojenne i plany działań zbrojnych /te informacje raczej nie są udostępniane opinii publicznej/ a one są często powodem tzw.ręcznego sterowania światową giełdą
- rozchwiany został rynek surowców energetycznych
- już od pewnego czasu widać ruchy na rynkach kruszców
- mocarstwa bardzo mocno ingerują w politykę i gospodarkę innych krajów, co może skutkować nieprzewidzianymi prywatyzacjami bądź nacjonalizacjami
- propagowana jest szeroko tzw.ideologia strachu /ebola, terroryzm, separatyzm/ co przynosi reakcję : zabieraj co twoje i uciekaj
- widać bardzo intensywną walkę o przejmowanie złóż surowców energetycznych oraz rynków energetycznych
- zakres występowania tych zjawisk jest bardzo szeroki a plany i strategie polityczne zakrojone są na bardzo wiele lat

Zachowania na rynkach finansowych mogą być przeróżne - praktycznie wszystkie instrumenty finansowe mogą podlegać destabilizacji. Należy uwzględniać także ataki hakerskie, upadki i przejmowanie banków oraz celowe działania polityczne rządów, mające na celu ograniczenie zasobów kapitałowych społeczeństwa.
Ludzie mają mieć tylko tyle pieniędzy aby móc kupować "śmieci" /proste, małowartościowe, powszechne rzeczy i usługi/. Towary i usługi wartościowe jak nieruchomości, dobra luksusowe, usługi zdrowotne, zabezpieczenia emerytalno-opiekuńcze, właściwa edukacja będą prawdopodobnie dostępne poprzez sieć jeszcze bardziej rozbudowanych systemów kredytowo-ubezpieczeniowych.
Można powiedzieć, że rozwój społeczeństwa oparty jest na długu. Jeśli nawet nie jesteśmy bezpośrednio uwikłani w bankowe kredyty pozostaje jeszcze dług publiczny /to te nasze nowoczesne drogi, szpitale, szkoły itp./.
Proszę zwrócić uwagę na tzw.restrykcje, które stosuje się wobec tzw.opornych krajów i rządów - to są głównie restrykcje finansowe w postaci zatrzymania strumieni pieniędzy pochodzących z banków.

Początków tej bankowej machiny należy niewątpliwie poszukiwać w czasach działalności Zakonu Templariuszy /to oni byli prekursorami nowoczesnego systemu bankowego/ jednak jeśli weźmiemy pod uwagę czasy nam bliższe to tak naprawdę wszystkie systemy wspólnotowe /Benelux, EWG, UE/ rozpędziły tę maszynę do granic absurdu.

Jednak popatrzmy na "tu i teraz". Przedstawione daty i wydarzenia są prawdopodobnie kluczowe dla sytuacji, którą oglądamy.
- połowa grudnia 2013 r. - zawiązuje się koalicja po wrześniowych wyborach do Bundestagu, w tym samym czasie zaczyna się "zadyma" na Ukrainie
- 25.05.2014 r. - wybory do Europarlamentu, wybory na Ukrainie
- 23-25.08.2014 r. - apel Ukrainy o dozbrojenie, A.Merkel i B.Obama negatywnie wypowiadają się o bazach wojskowych na wschodniej granicy NATO, wycieka informacja o tajnych rozmowach Rosja-USA w sprawie Ukrainy, D.Tusk zostaje mianowany na przewodniczącego RE
- cały ten okres to także bardzo mocne zaostrzenie sytuacji w krajach muzułmańskich oraz wirus ebola
........ należy przypuszczać, że stworzono "dobry klimat" do finansowych perturbacji.
Okresy, które mogą znacząco wpływać na rynki finansowe :
10-14.11.2013,   9-15.12.2014,   29.12.2014 ???,   przełom styczeń/luty 2015,   później powinna być chwila spokoju,   sytuacja zaczyna się komplikować w czerwcu 2015 /szczególnie połowa miesiąca/,  
20-25.07.2015,   pierwsza połowa sierpnia to sytuacja bardzo groźna /w tym czasie przewiduję bardzo duże zmiany - będę jeszcze o tym pisała/,    pierwsze 10 dni września jest swoistą konsekwencją wydarzeń sierpniowych,   później znowu trochę spokoju ale już od stycznia 2016 r. wchodzimy w wyjątkowy czas /niezwykle napięty i prawdopodobnie nie tylko w dziedzinie finansów/ - tu nie ma sensu podawać poszczególnych dat - trudna sytuacja będzie trwała do końca sierpnia 2016 r. a następnie powróci jeszcze w listopadzie. O okresie styczeń-sierpień 2016 będę pisała dosyć szeroko w późniejszym czasie.


*Przypomnę także, że 22.10 zeszłego roku napisałam dosyć szyderczy post "Obamacare" /chodziło o politykę zdrowotną wprowadzoną przez prezydenta USA/.
Przytoczę moje własne słowa: "Mam pomysł-wrogiem będzie arabski terrorysta roznoszący choroby. Cudnie !!!". Po roku mam wrażenie, że pomysł realizuje się /przynajmniej w pewnym sensie/.

0 komentarze:

Prześlij komentarz