niedziela, 2 listopada 2014

Bo to nie tak miało być

Moja krew

Przełom lat 80-tych/90-tych.
Zryw wolności we wschodniej Europie.
Rozpad ZSRR.
Marzenia o wyśnionym zachodzie.
Wolność, tolerancja, pełne półki, godne życie i demokracja.
.............. czy to się zdarzyło? ............ czy tylko nam się śniło?

Układy astrologiczne z tamtych lat mówią :
- Został stworzony układ w Europie, oparty na iluzorycznych wyobrażeniach, pustosłowiu
- Państwa zachodniej Europy dzięki zmianom geopolitycznym /rozpad ZSRR/ mogły przejąć w orbitę swoich wpływów państwa postsowieckie /nowe rynki zbytu, intensywny przepływ kapitału, siła robocza/.
W tym czasie zachodnia Europa stawała się już "trupem" - potrzebowała świeżej krwi. Dostała ją.
- Układ komunistyczny nie odleciał w przestrzeń kosmiczną tylko........... odrobinę się przeistoczył

5.10.2014 r. w poście "Czas Strzelca, cz.3 - Wybrańcy", przywołuję datę 20-28.10.2014 jako kres pewnego rodzaju wizji. Post dotyczył A.Merkel i W.Putina ............. i co nam przyniosły te dni?
W Soczi odbywa się sesja międzynarodowego klubu dyskusyjnego "Wałdaj" a prezydent Rosji wygłasza przemówienie podsumowujące - "Ład międzynarodowy-nowe reguły czy gra bez zasad".
Warto zapoznać się z tym przemówieniem, ponieważ jest tam przedstawiona bardzo krystaliczna wizja geopolityczna W.Putina /pisząc o kresie formowania się jego wizji, nic bardziej trafnego nie mogłabym wymyślić/.
W tym samym czasie trwają przygotowania do wyborów w Doniecku i Ługańsku /Bałkany przechodziły tę drogę/. Wybory odbyły się wczoraj i nawet uczestniczyli w nich międzynarodowi obserwatorzy /być może ślepi i głusi ale to przecież nie jest istotne/. Wizja Putina nabiera kształtu wedle jego życzeń. Jeśli będzie wytrwały pełne spełnienie przyjdzie w 2017-18 r.
........................ nie, wcale nie musi być wytrwały ................ wizja i tak się wypełni !!!
W tym samym czasie mamy szczyt klimatyczny UE, dotyczący porozumienia ws.paktu klimatycznego.
To już "ogródek" pani Merkel. Toczy się gra o dominację technologiczną i energetyczną a kartą przetargową w tej grze będzie papier z pieczęcią, który dopuści do emisji CO2. Za papier trzeba będzie zapłacić czyli "oskubać" obywateli lub wziąć kredyt i .......... też "oskubać" obywateli.
Najpierw zorganizowano wojenkę w ościennym kraju i kazano nam kupić wojenny złom, teraz będziemy musieli kupować przestarzałe energetyczne technologie.

Podsumowując:
Nowy, geopolityczny podział Europy stał się faktem. Oparty jest na pozyskiwaniu surowców /szczególnie energetycznych/ oraz dystrybucji i wykorzystaniu energii.
Zgodnie z wielowiekową tradycją, Niemcy i Rosja wprowadziły nowy porządek.
Czy można to zmienić lub przeciwstawić się?
Zmienić nie można. Przeciwstawiać można się do woli ......... jednak to nic nie zmieni.
Państwo Polskie weszło w okres rozbiorowy. Możemy jedynie liczyć na przychylność cara Rosji i kanclerza Niemiec /nieistotne kto to będzie/.
Polskie władze są i będą takimi tylko z nazwy - tak naprawdę to namiestnicy.
Uczestniczenie w tzw. wyborach jest absurdem. Pseudodemokratyczna władza bardzo lubi pochwalić się słupkami popularności - to daje jej poczucie bezkarności. Władza z małym poparciem w wyborach /niska frekwencja/ pozostaje niepewna, czujna, mniej pazerna.
To bardzo ważna sprawa ! Głos w wyborach to "twoja krew" - nie oddawaj jej byle komu.
Wolny człowiek może uczestniczyć w wyborach lub nie. Nieuczestniczenie w wyborach jest bardzo ważną formą demonstracji  swoich przekonań w stosunku do sytuacji politycznej.
A może najbliższe /samorządowe, prezydenckie i parlamentarne/ wybory przyniosą odrodzenie, wyzwolenie, itp.? Może wybierzemy jakiegoś "zbawcę" ?
Nic z tego. Wszystko jest już "pozamiatane" i ustalone. Musimy nauczyć się żyć w takim świecie jaki jest. Pozbyć się mitomanii i romantycznych porywów.
Łatwo rządzi się skłóconym narodem, który nie wie czego chce i zajmuje się śledzeniem medialnych politycznych pojedynków. Łatwo rządzi się narodem, który fascynuje się każdym "zastępczym" medialnym tematem.
To jest działanie znane w naszej historii - w 1720 r. w Poczdamie, Rosja i Prusy podpisały porozumienie o podjęciu działań mających na celu utrzymanie w Polsce liberum veto i wolną elekcję - cel : utrzymanie słabej sytuacji w Polsce.
Prawdopodobnie z podobnym paktem mieliśmy do czynienia w 2008 r. /pomiędzy sierpniem a listopadem/.
Myślę, że będę mogła zweryfikować ten fakt w marcu 2016 r.


0 komentarze:

Prześlij komentarz