piątek, 28 listopada 2014

Europo ! ............


Niezwykle rozbawiło mnie przemówienie Papieża Franciszka w Parlamencie Europejskim.
Przyrównał Europę do starej, bezpłodnej kobiety. Bardzo ........... bardzo trafne.
Abstrahując od faktu, że zgromadzenia najwyższych urzędników Kościoła wyglądają jak spotkania pacjentów szpitala geriatrycznego, to nic dodać nic ująć.
Można jedynie zakrzyknąć: Watykanie ! ................ gdzie twoje "jaja"!

Ale wracając do starej, bezpłodnej Europy to zupełnie niechcący przypomniał mi się dialog: Franz Maurer - Angela /"Psy" Pasikowskiego/. Można więc stwierdzić : Europo!......... ty stara d....a jesteś !

2.11.2014 w poście "Bo to nie tak miało być" pisałam, że na przełomie lat 80-tych/90-tych, zachodnia Europa stawała się trupem i potrzebowała nowej krwi. Przeobrażenia w ZSRR i krajach bloku wschodniego pozwoliły stworzyć nowe strefy wpływów dla państw zachodnich. Zachodni trup-wampir zakosztował świeżej krwi i odzyskał swoją moc /ale należy pamiętać co dzieje się z ofiarą wampira - sama staje się martwa i wampiryczna /.
Fakt, że Polska i inne kraje wschodniej Europy były mielone przez komunistyczne tryby to nic takiego,
Polska i tak jawiła się niczym Dziewica Orleańska.
W bardzo podobnej sytuacji jest obecnie Ukraina.
Co takiego "dziewiczego" było w tych "demoludach" ?
Marzenia ! Nadzieja! Chęci ! Pragnienie wolności ! Entuzjazm !
A za tym szły ręce do pracy, ziemia do zagospodarowania, rynki zbytu i nieustanny przepływ kapitału.
Co zostało po 25 latach ? Ch....j, d.....a i kamieni kupa. Dołączyliśmy do umarłych /no ....... może jeszcze nie do końca/.
"Stara" Europa, od bardzo wielu lat, irytuje się napływem imigrantów. To trudne wyzwanie. Jednak gdyby nie imigranci byłaby już dawno martwa.
Być może, że duży napływ ludności muzułmańskiej okaże się zbawienny dla Europy /taka ironia losu, operacja bez znieczulenia/.
Europa umarła, no to może ktoś ją zmusi aby zmartwychwstała.
I tu bardzo dobry będzie cytat z "Pana Wołodyjowskiego" H. Sienkiewicza :
"Dlaboga, panie Wołodyjowski! larum grają! wojna! nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz? szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu?" /apel poległych/.

0 komentarze:

Prześlij komentarz