piątek, 12 lutego 2016

Ryby*


19 lutego Słońce wejdzie do znaku Ryb.
Zaczyna się czas poszukiwania wolności.

W znakach Skorpiona, Strzelca, Koziorożca i Wodnika, symbolem boskości i potęgi, był niewzruszony i bezwzględny Bóg-ojciec. Znakowi Ryb patronuje Syn Boży. Nie na darmo "ryby" symbolizują Chrystusa.
Mamy więc dobrego Boga, pełnego miłości, który ofiarowuje wolną wolę. Co rodzaj ludzki zrobi z tą wolną wolą ...... a ..... to już inna sprawa.
Należy pamiętać, że znak Ryb jest w kwadraturze ze Strzelcem, więc należy przypuszczać, że wolna wola będzie konfrontowana z zasadami Boga-ojca /ukazuje nam się idealny wprost obraz sądu ostatecznego/.
Ze znakiem Ryb utożsamiam słowa "jam cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli" - człowiek zaczyna podejmować decyzje i bierze za te decyzje odpowiedzialność.
W horoskopie, znak Ryb symbolizuje tą przestrzeń życiową, w której poszukujemy wolności.
Pokazuje stany odosobnienia, alienacji, uwięzienia, wykluczenia, niewoli, pobyty w szpitalach i więzieniach, stany depresyjne i lękowe - bo tylko przez takie stany możemy pojąć istotę wolności.
Pokazuje miejsca, sytuacje, ludzi, zdarzenia, które wnoszą powiew wolności /np. autsajderzy, rewolucjoniści, dzikie zwierzęta, nieskażone cywilizacją tereny itp./.
W znaku Ryb znajdziemy walczących na barykadach o wolność "naszą i waszą", znajdziemy szalonych odkrywców, którzy demontują wcześniejszy obraz świata, znajdziemy przywódców duchowych, którzy pokazują, że prawdziwa wolność jest w nas a także wielkich entuzjastów dalekich podróży i przemierzania rozległych stepów lub oceanów.

Planety w znaku Ryb oraz planeta Mars w układach harmonijnych przynosi głębokie zrozumienie wolności. Człowiek wykazuje siłę charakteru ale zarazem rozumie swoje ograniczenia. Działa zdecydowanie ale nie jest szaleńcem, szanuje swoją wolność ale jednocześnie nie ogranicza tej wolności innym.
W przypadku nieharmonijnych układów mamy frustrata, któremu wiecznie coś przeszkadza i coś go ogranicza - a to prawo jest złe, a to współmałżonek paskudny, a to dzieci przeszkadzają, a to pociąg się spóźnia, a to rodzice wymagający, a to nauczyciele głupi. Zawsze znajdzie okazję żeby ponarzekać na paskudny, ograniczający go świat.
Ryby to największa "wylęgarnia" karmy. To z tego poziomu nasza wola będzie skutkowała na przyszłość.
To tu wykażemy się wolną wolą, która zmaterializuje się a następnie zostanie poddana ocenie w znaku Strzelca.
Np. Jesteśmy wolni i nieograniczeni /Ryby/ - zgodnie ze swoją wolą wsiadamy za kierownicę w stanie upojenia alkoholowego - powodujemy wypadek - trafiamy na salę sądową /Strzelec/ - trafiamy do więzienia i kontemplujemy swoją utraconą wolność /Ryby/.
Położenie znaku Ryb w domach horoskopowych pokazuje jak wyobrażamy sobie wolność i gdzie możemy szukać zasobów tej wolności. Położenie planety Mars w horoskopie pokaże w jaki sposób i gdzie będziemy realizować swoje wolnościowe cechy.

W sensie energetycznym Ryby można utożsamić z czakrą splotu słonecznego.
W duchowej naturze tej czakry leży tworzenie tożsamości, która jest niezależna od świadomości grupowej.
Mamy więc: zaufanie do siebie, poczucie własnej godności, wewnętrzną dyscyplinę, ambicje, zdolność do działania i radzenia sobie z trudnościami, gotowość do podejmowania ryzyka i siłę charakteru.
To tu generują się lęki przed odrzuceniem, krytyką, kompromitacją i niemożnością wywiązania się ze swoich zobowiązań, kompleksy i obawa, że inni odkryją nasze tajemnice.
Znak Ryb łączy się z falą świetlną o długości ok. 580-620 nm. Fala ta daje światło w kolorze żółtym /zaczyna się od zimnego i lekko zielonkawego żółtego poprzez jasny żółty, żółty, ciemny-ciepły żółty aż do jasnych odcieni oranżu/.
Wolność

0 komentarze:

Prześlij komentarz