wtorek, 12 kwietnia 2016

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej**


USA, jak na mocarstwo przystało, ma horoskop bardzo mocny i wskazujący na konsekwentne i bezwzględne działania. Energie są równomiernie rozłożone ale największym atutem jest układ domów horoskopowych.
Gdyby nie moje głębokie przekonanie, że "duch tchnie kędy chce", to skłaniałabym się ku twierdzeniu, że moment podpisania Deklaracji Niepodległości wskazał bardzo sprawny astrolog, wróż, szaman ewentualnie mason lub iluminata /oni chyba też robili horoskopy ?/.

Co wskazuje ten wyjściowy horoskop:
- budowanie państwa w warunkach wolności. Jednocześnie należy nadmienić, że wyobrażenie wolności było tożsame z wyobrażeniami założycieli. Z tym faktem wiąże się tendencja do tworzenia bytu na tzw. spalonej ziemi /wtedy nic i nikt nie przeszkadza w realizacji zamierzeń/.
- bardzo mocno zarysowany jest trygon znaków powietrznych /Saturn w Wadze, Uran i Mars w Bliźniętach oraz Księżyc w Wodniku/. Trygon ten wskazuje na kluczową rolę konstytucji, która ma gwarantować swobody i wartości obywatelskie a tym samym stworzyć "ziemię obiecaną" dla obywateli.
- bardzo mocna obsada znaku Raka /Wenus, Merkury, Jowisz i Słońce/ wskazują, że najwyższym dobrem- kapitałem jest zbiorowość ludzka, zamieszkująca dany teren. Tu także pojawia się wspólnota wartości oraz wielkie możliwości wykreowania państwa zgodnie ze  swoimi wyobrażeniami.
- równie mocna obsada znaku Bliźniąt /Mars i Uran/ wskazuje na wprost gigantyczny wpływ państwa na tzw. resztę świata - Bóg jest po naszej stronie i .... już. Układ ten pokazuje także władzę prezydencką i jej dominującą rolę /Mars sugeruje jednoczesne zwierzchnictwo nad siłami militarnymi/ a zarazem filozofię "każdy może zostać prezydentem". Uran w Bliźniętach na descendencie pokazuje tzw. wielkiego brata.
- kwadratura Słońca do Saturna jest wyśmienicie wykorzystywana. Społeczeństwo wymusza zmiany w zasadach społecznego funkcjonowania. Z tym wiąże się gigantyczna ilość tzw. poprawek do konstytucji, które umiejętnie modelują społeczeństwo.
- Ascendent położony 9-13 stp. Strzelca  /prawdopodobnie w 11 lub 12 stp., ale to moja opinia - mam nadzieję, że ostatnie dni sierpnia i początek września tego roku, rozwieją moje wątpliwości - będzie przemieszczał się tam Mars, który zakończy właśnie swój retrogradacyjny kurs/ wskazuje na bardzo duże znaczenie prawa i instytucji finansowych. Instytucje te bardzo mocno zakorzeniają się w organizmie państwa a zasady, które wprowadzają, stają się powszechnie obowiązującymi / Merkury w Raku/.
- Księżyc w Wodniku /raczej harmonijny układ/ pokazuje społeczeństwo zadowolone ze swojego życia, zdyscyplinowane w przestrzeganiu zasad /niekiedy do przesady/, raczej konserwatywne.
Jednak Księżyc należy traktować jako wizerunek i nie jest on całkowicie spójny z prawdziwymi odczuciami i zachowaniami społecznymi.
Istnieje pewien nieharmonijny układ Księżyca z Neptunem i Merkurym /pozornie nieistotny/ i to właśnie on jest odpowiedzialny za kontrolowanie społecznych zachowań, za inwigilację.
- Neptun w znaku Panny pokazuje, że ludzie mówią o swojej pracy, zarobkach i wygodnym życiu.
Neptun w trygonie do Plutona w Koziorożcu wskazuje, że praca ta jest postrzegana jako wspólny wkład w bogacenie się państwa i narodu.
Neptun w układzie z Plutonem pokazuje także amerykańskie służby wszelakiej maści.
- Pluton posadowił się w Koziorożcu /28 stp./ i uosabia amerykański sukces, karierę /bardzo mądrze podsycaną przez PR /ze strony Neptuna/.
Pluton jest w układzie opozycji z Merkurym a to wskazuje, że amerykański sen daje fałszywe poczucie wolności a sukces i tak w znaczącej części trafi do tych, którzy mają władzę /ojcowie założyciele i ich potomkowie/.
- amerykańskich Indian, ich życie, ich ziemie i ich bizony reprezentuje Słońce czyli kapitał, którym dysponowali osadnicy. Odsyłam do postu z 5 sierpnia 2013 r. "Okiem astrologa-czego boi się Ameryka".

*ciekawostka : W horoskopach Polski, Księżyc na ogół znajduje się w Wodniku.
W ostatnim horoskopie z 1990 r. znajduje się dokładnie w tej samej pozycji co w horoskopie amerykańskim. Prawdopodobnie z tego właśnie powodu Polacy i Amerykanie patrzą na siebie z dużą sympatią /a nawet niektórzy są skłonni do robienia l....łaski/. Jednak Księżyc zawsze należy traktować jako pozoranta a ponadto w horoskopie Polski jest on bardzo mocno uszkodzony.

0 komentarze:

Prześlij komentarz