wtorek, 19 kwietnia 2016

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej***


Prognoza dla Stanów Zjednoczonych musi uwzględniać wiele czynników i układów astrologicznych. Każdy z tych czynników pokaże te elementy horoskopu, które w kluczowy sposób będą modelowały przyszłość.

 Jak tranzyty planet, będą wpływały na przyszłość USA ?
- nad Ascendentem /9-13 stp. Strzelca/ horoskopu USA przemieszcza się Saturn. Planeta będzie przemieszczała się przez 1-szy dom horoskopowy do końca 2018 r. Jest to czas tworzenia nowych podstaw funkcjonowania państwa. Saturn, w tym przypadku, związany jest z prawodawstwem i konstytucją więc należy się spodziewać, że nastąpią zmiany w tej dziedzinie. Nastąpi w pewnych określonych dziedzinach nowy porządek prawny.
Możemy się spodziewać nowych doktryn / wizja polityczna o szerokim zasięgu/ oraz ewentualnie, różnego typu układów i porozumień USA-reszta świata.
Z podobnym tranzytem Saturna, mięliśmy do czynienia w 1957-59 r. i powstała wtedy sławna doktryna Eisenhowera, dotycząca krajów Bliskiego Wschodu, mająca jednocześnie przeciwdziałać agresji komunistycznej. Ostatni taki tranzyt występował w 1986-88 r. i przyniósł układ o wolnym handlu z Kanadą, wielki proces rodzin mafijnych oraz traktat z ZSRR o likwidacji broni średniego zasięgu.
Obecnie, spodziewam się nowych rozwiązań prawnych dotyczących azylu, obywatelstwa, możliwości legalnej pracy oraz możliwości inwigilowania obywateli. Mogą także wystąpić zmiany dotyczące wyboru prezydenta lub pewnych instytucji, które reprezentują państwo.
- nad Ascendentem przemieszcza się retrogradujący Mars i proces ten będzie miał miejsce do końca sierpnia tego roku.
Mars może wnieść tendencje do rozszerzania wpływów USA na świecie, bardzo często wnosi agresję i konieczność działań wojennych /często w przypadku tego mocarstwa zwanymi "interwencjami"/.
Silny Mars może także wnieść wydarzenia z dziedziny podboju kosmosu oraz inne wydarzenia, które pokażą potęgę mocarstwa /budowle, instrumenty finansowe/.
Podobny tranzyt miał miejsce w 1969 r. i przyniósł pierwsze lądowanie na Księżycu oraz zainstalowanie sieci ARPANET /przodek internetu/.
Obecnie Mars tranzytuje prawie jednocześnie z Saturnem /koniunkcja planet nastąpi w trzeciej dekadzie sierpnia/ więc wydarzenia mogą przybierać charakter saturniczny /patrz powyżej/. Może wnosić jednak narrację o konieczności zadbania o potrzeby, bezpieczeństwo i dobre życie obywateli USA - może to wiązać się z koniecznością finansowania określonych dziedzin gospodarki a z oszczędnościami w innych dziedzinach.
- planeta Jowisz już od pewnego czasu tranzytuje 10-ty dom horoskopowy i prawdopodobnie wymusi zmiany w dziedzinie pracy, ubezpieczeń zdrowotnych, zapewnienia bezpieczeństwa i stylu życia.
Jowisz w 10-ty domu przynosi często sukces i dominację /tak było w 1991/92 r. kiedy załamał się sowiecki układ/. Te tendencje mogą pojawić się także teraz. I w tym przypadku należy brać pod uwagę eksplorację kosmosu /może coś nowego o wyprawie na Marsa?/- tu już nie chodzi o sukces wizerunkowy ale o wymierne korzyści. Jednak Jowisz pozostaje dosyć długo w nieharmonijnych układach z Saturnem, Marsem i Neptunem więc wiele z tych przedsięwzięć może okazać się porażką.
Interwencje zbrojne, które są inicjowane przez Jowisza także mogą być nieudane.
Ta pozycja Jowisza przynosi także afery, dotyczące sfer rządowych /często wychodzą na światło dzienne po około 3 latach/ np. afera Watergate czy afera Iran-Contras.
- tranzytująca planeta Uran /w Baranie/ tworzy układ kwadratury z Merkurym w horoskopie USA a to wskazuje, że reprezentanci narodu nie działają na korzyść swojego państwa. Opozycja tranzytującego Plutona /w Koziorożcu/ do natalnego Słońca i Merkurego wskazuje, że władza korporacyjna wykorzystuje swój kraj i obywateli. W przeszłości podobne układy objawiały się kryzysami finansowymi, wojnami, które pochłaniały znaczne środki finansowe i ludzkie życie.
- tranzytujący Neptun /Ryby/ wskazuje na głęboką potrzebę wolności i zmian - możliwe demonstracje niezadowolenia i buntu przeciwko władzy.

Układy planet tranzytujących z planetami w horoskopie natalnym sugerują także wydarzenia :
- Alaska ??
- spadające meteoryty / jak dopisze szczęście to może pojawi się jakiś zbłąkany latający spodek z obcymi/
- akty agresji wobec prezydenta, wiceprezydenta itp.
- niebezpieczeństwo dla amerykańskich obywateli, obiektów-budowli /np.ambasady/, jednostek latających i pływających, które są poza granicami USA /ciekawa data: 2-ga połowa lipca/.0 komentarze:

Prześlij komentarz