poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej****


Bardzo ciekawie prezentuje się także "Solariusz USA na 2016 r." czyli horoskop pokazujący układy planet, które będą dominowały w okresie 4.07.2016-3.07.2017.
Solariusz USA na 2016 r. opiera się na danych : 4.07.2016, godz.18, Waszyngton.
Horoskop jest bardzo charakterystyczny ponieważ układ domów /a więc także ascendent/ pokrywa się z horoskopem natalnym - nie zdarza się to dosyć często.
Także w solariuszu,  w istotny sposób zaznaczony jest Saturn, który "zawisł" nad ascendentem i będzie przez najbliższy rok umacniał układ półkrzyża Jowisz-Saturn-Neptun. Wskazuje to ponownie na wprowadzanie nowych doktryn i zasad przez amerykańską administrację. Już w sierpniu mogą pojawić się ograniczenia w stosunku do pojawiających się tendencji wolnościowych. Natomiast w 2-giej połowie stycznia 2017 r. możemy mieć do czynienia ze zmianami w zakresie gospodarki, pracy, ubezpieczeń i stylu życia /może to być nowa polityka prezydenta/.
W konsekwencji zmian administracyjnych a zarazem nowych społecznych oczekiwań mogą następować dalsze zawirowania w administracji USA. Nie można wykluczyć kłopotów z nową prezydenturą lub wprowadzenie nietypowych działań, dotyczących nominacji na urząd prezydenta.
Solariusz przede wszystkim wskazuje na "kłopoty" z urzędem prezydenta - pojawią się prawdopodobnie już w grudniu /zakłamane wybory, ponowne liczenie głosów, niejasności prawne, itp./.

Następnym elementem podkreślającym wyjątkowy czas dla Stanów Zjednoczonych jest horoskop progresywny tego kraju.
Horoskop progresywny to horoskop dynamiczny pokazujący czas, w którym kraj musi zmierzyć się z zadaniami jakie przygotowało Przeznaczenie. Horoskop ten pokazuje także, w jaki sposób zmieniają się warunki życia, świat zewnętrzny, rola władzy, możliwości ekspansji itp.
Tak jak wspominałam w 1-szej części moich rozważań na temat USA, od momentu zaistnienia państwowości mija 240 lat czyli horoskop progresywny ustawił się w trygonie do swojej sytuacji wyjściowej z 1776 r. Co to oznacza ?
- energie planetarne działają z dużo większą siłą
- występują demonstracje Przeznaczenia czyli nieuchronnych wydarzeń, które mają kluczowe znaczenie dla kraju
- większego znaczenia nabierają idee, które leżały u podstaw tworzenia państwowości
- następuje powrót do "korzeni" - mogą pojawić się tendencje do "nowej secesji"
- problemy pomiędzy południem a północą kraju
- wprowadzanie nowej polityki zagranicznej
- duża ekspansywność
- oddziaływanie na resztę świata poprzez doktryny, plany strategiczne, systemy bankowe /np.FED/ - zaznaczają się różnorakie ograniczenia
- rozszerzające się idee wolności obywatelskich
- mogą następować zmiany wewnątrz partii republikańskiej i demokratycznej /np. powstawanie frakcji/
- zmiany w polityce dotyczącej Meksyku
- mogą nastąpić konflikty /różnego typu/ z Chinami
- zmiany w polityce migracyjnej
- w horoskopie progresywnym także widać zmiany w systemie rządzenia krajem i w samym urzędzie prezydenta /mogą to być zmiany prawne ale także takie, które związane są z niespodziewanymi zdarzeniami jak procedura impeachmentu, utrata zdrowia lub życia przez urzędujących//
- zarysowuje się także początek zmian w amerykańskiej armii i różnego typu służbach specjalnych i agencjach federalnych

Prognozy, które wskazują horoskopy /natalny z tranzytami, solariusz, progresywny/ w wielu wypadkach pokrywają się lub przynajmniej uzupełniają. Wskazuje to, że zmiany w Stanach Zjednoczonych mogą być bardzo znaczące a tym samym mocno oddziaływać na resztę świata.
Jest to jednocześnie rok wyborów prezydenckich i już ten fakt może prowadzić do istotnych zmian.
Wyzwania, przed którymi stoją Stany Zjednoczone wskazują, że potrzebny jest dość silny prezydent o przekonaniach raczej konserwatywnych. Należy się więc spodziewać wygranej partii republikańskiej.
Obecnie już wiadomo, że nominowanym z ramienia tej partii do startu w wyborach prezydenckich będzie prawdopodobnie Donald Trump.
Donald Trump urodził się 14 czerwca 1946 r. w Nowym Jorku o godz. 10:54.
Patrząc na jego horoskop można wywnioskować, że dość często mija się z prawdą i wchodzi w konflikty z prawem. Jednak nie ulega wątpliwości, że jego horoskop wyjątkowo dobrze współgra z horoskopem Stanów Zjednoczonych. Ma bardzo duże szanse na prezydenturę, jednak należy brać pod uwagę jakieś przeszkody prawno-proceduralne.
Jego główna przeciwniczka Hillary Clinton /26.10.1947, godz, 8:02, Chicago/ także prezentuje się całkiem nieźle jednak mogą jej zaszkodzić .... nieujawnione transakcje finansowe.


0 komentarze:

Prześlij komentarz