wtorek, 26 kwietnia 2016

Byk*


20 kwietnia Słońce zagościło w znaku Byka i można powiedzieć...... przeszliśmy do konkretów.
Znak Byka to potęga materii. To prawdopodobnie tutaj zaczyna się nasz materialny byt i nasza materialna świadomość.
Kiedy już "Najwyższy" ustalił wszelkie zasady istnienia oraz pozwolił aby rządziły się swoją własną energią, niczym perpetum mobile, przyszedł czas na tworzenie koncepcji i planów. Tym tematem zajmował się Baran. Ale musi przyjść przecież zwieńczenie tych wszystkich wysiłków, i koncepcja przyobleka się w materię. Procesem materializowania się koncepcji i planów zajmuje się właśnie Byk.
Jego pole działania jest ogromne. Pierwszą pracę wykonał kiedy nastąpił "wielki wybuch" i pojawił się materialny Wszechświat z planetami, gwiazdami, galaktykami, czarnymi dziurami itd.

Większość astrologów łączy ten znak z planetą Wenus..... ja nie podzielam tej koncepcji.
Znak Byka jest niewątpliwie najmocniejszą demonstracją materii i należy go połączyć z naszym ziemskim losem, z przeznaczeniem. Reprezentantem tych energii jest oczywiście Saturn.
Drugą planetą ściśle związaną z tym znakiem jest nasza ukochana Ziemia bo przecież "jak na górze tak na dole". Znak Byka symbolizuje możliwości stwarzania świata materialnego.

Zodiakalny Byk nie jest w stanie żyć bez konfrontowania się z materią.
Ma głęboką potrzebę tworzenia materialnych bytów - a to zbuduje dom, a to zorganizuje coś, a to zrobi interes życia i zapełni konto bankowe, a to założy firmę lub partię, a to przeprowadzi wojnę i zbierze łupy.
Ma także potrzebę kontaktu z materialnymi bytami, stworzonymi przez naturę lub przez autorytety i sławy w jakiejś dziedzinie. Lubi się więc delektować widokiem pięknych krajobrazów, pięknem i sprawnością ludzkiego ciała. Podziwia piękne rośliny i zwierzęta a także dzieła wielkich mistrzów sztuk pięknych.
Byk ma organiczną potrzebę nieustannego korzystania ze swoich zmysłów. Patrzy, wącha, smakuje, dotyka, słucha i opiera świat swoich emocji na tym postrzeganiu.

Energetycznie, znak Byka związany jest z pierwszą czakrą /czakrą podstawy/.
Energia tej czakry pokazuje potrzebę zachowania logiki, porządku i struktury. Pozwala nam odnajdywać się w czasie i w przestrzeni oraz opierać się na własnych zmysłach. Z perspektywy pierwszej czakry nie jesteśmy w stanie postrzegać życia w sposób symboliczny.
Zodiakalny Byk ma tendencję aby odbierać świat w sposób zbyt dosłowny. Trudno się temu dziwić bo przecież całe swoje życie opiera na zmysłach, które opisują materialny świat.
Byk każdą ulotną ideę, uczucie, marzenie czy myśl zmienia w twardy materialny byt ...... w ten sposób porządkuje swój świat.
Słowa, które opisują niematerialny świat, są dla Byka impulsem aby natychmiast stworzyć materię.
Stwierdzenie, "jakie to piękne!", nie jest dla Byka tylko wyrażeniem zachwytu. To chęć aby coś posiąść /kupić, ukraść lub po prostu mieć./. Słowo "kocham" bez fizycznych doznań zupełnie nic nie znaczy. Deklaracja "jesteś dla mnie ważny" musi być poparta dowodami /może coś mi załatwisz?/, bo inaczej przestaje istnieć.
Niestety poprzez nieustanną potrzebę materializacji Byk wpada w pułapkę, która jest jego największym dramatem, pułapkę śmierci.
Każda materia musi umrzeć więc Byk /twórca materialnego świata/ skazany jest na porażkę. Cokolwiek nie stworzy to i tak na końcu nastąpi rozpad. Najpotężniejsza gwiazda, najpiękniejsza istota ludzka czy najwonniejsza róża musi umrzeć. To jest największy dramat zodiakalnego Byka - rozpad materialnego świata. Byk wyczuwa ten dramatyzm sytuacji i tym samym wprowadza w swoje życie "smugę cienia".  Prawdopodobnie odczułby ulgę gdyby zrozumiał, że oprócz potężnej materii istnieje jeszcze świat potężniejszych niematerialnych energii, które są wieczne. On jednak tego nie zrozumie ponieważ niematerialny świat wymyka się zmysłom.
Polecam wszystkim Bykom /i nie tylko/ przepiękną piosenkę Johna Lennona Imagine .
Lennon nie jest zodiakalnym Bykiem jednak w jego horoskopie posadowiony jest Jowisz z Saturnem w tym znaku. Artysta świetnie rozumiał wzajemne przenikanie się energii.
Identyczny układ w znaku Byka /Jowisz z Saturnem/, znajdziemy w horoskopie Bruce'a Lee - on był mistrzem kumulacji energii i przeistaczania jej w materię /siłę/.

0 komentarze:

Prześlij komentarz