poniedziałek, 2 maja 2016

Byk**


Nadrzędne hasło Byka to : być skutecznym i stwarzać.
Planety, które znajdują się w tym znaku, działają niczym impulsy, które pomagają w tworzeniu materii.
Jeśli planeta będzie w harmonijnych układach, to plan stwarzania powiedzie się. Byk zademonstruje swoje twórcze możliwości. Jeśli planety będą w układach nieharmonijnych, dzieło stwarzania nie powiedzie się lub będzie następowało z wielkimi trudnościami. Możemy mieć także do czynienia z sytuacją, kiedy proces powstawania materii powiedzie się, jednak późniejsze skutki tych dokonań będą niesatysfakcjonujące lub wręcz tragiczne. Świetnym przykładem jest Robert Oppenheimer /"ojciec" bomby atomowej/, który w znaku Byka ma Słońce, Wenus i Merkurego - niestety Saturna ma w Wodniku, co tworzy układ kwadratury.
Po eksperymentalnym wybuchu bomby jądrowej w Los Alamos powiedział : "Stałem się śmiercią, niszczycielem światów".

Działanie planet w znaku Byka:

Słońce - człowiekowi niekiedy wydaje się, że jego możliwości twórcze nie mają granic. Bardzo ceni sobie materię /pułapka "złotego cielca"/. Jeśli układ jest harmonijny to z powodzeniem realizuje swoje pragnienia w tej dziedzinie. Potrafi ciężko i wytrwale pracować. Może uzyskać pomoc i wsparcie tzw. osób wpływowych. Często osiąga powodzenie materialne i dobrobyt a nawet ekskluzywne życie.
Człowiek jest skuteczny i potrafi finalizować swoje zamierzenia. Można zażartować, że "takiemu to nawet byk się ocieli".
W przypadku układów nieharmonijnych  występuje ciągła pogoń za materią /pieniędzmi, dobrobytem, władzą itp./. Często występują kłopoty finansowe /błędne decyzje lub prowadzenie rozrzutnego i nieodpowiedzialnego trybu życia/. Niekiedy występuje potrzeba dochodzenia do celu nawet "po trupach".

Księżyc - człowiek uzyskuje wiele inspiracji do tworzenia, dzięki obserwacji świata zewnętrznego.
Może z powodzeniem korzystać z doświadczeń innych ludzi /szczególnie doświadczenia przeszłych pokoleń/. Dużą pomoc może mu zaoferować partner życiowy /finanse, nieruchomości/.
Bardzo często osoba z takim położeniem Księżyca staje się atrakcyjna /ważna, przydatna/ dla innych ludzi - można na niej zarobić pieniądze /łakomy kąsek dla agentów gwiazd/.
Jest to także sygnał, że dzięki popularności może zrealizować się przeznaczenie.
Jeśli układ z Księżycem jest nieharmonijny to człowiek często jest wykorzystywany, na pomoc ze strony innych nie ma co liczyć a sława przyniesie mu troski i rozczarowania.

Merkury - człowiek działa zgodnie z pewnymi wyznaczonymi sobie zasadami. W realizacji materialnego bytu pomaga mu wykształcenie /szczególnie to na wyższym poziomie/, nauka obcych języków, obcowanie z innymi kulturami oraz tzw.ludzie oświeceni. Niekiedy szuka inspiracji/pomocy w instytucjach kościelnych i finansowych.
W układach nieharmonijnych staje się ignorantem, który lekceważy wiedzę, zasady i bogactwo płynące z różnorodności.

Wenus - człowiek może się spodziewać pomocy i inspiracji ze strony ludzi mających duże wpływy lub tych, którzy osiągnęli wysoką pozycję. Może być przez nich sponsorowany lub uznany za pupilka. Z pomocą w realizacji materialnych celów może przyjść matka. Człowiek powinien zwracać uwagę na subtelne znaki, które przekazuje mu Absolut /poprzez przyrodę, sztuki piękne/ i obcować z nimi. Bardzo często człowiek znajduje doradcę w osobie jasnowidza, astrologa, numerologa itp.
W nieharmonijnych układach pojawia się ignorancja w stosunku do dobrych rad i brak poważania dla tych którzy "widzą i rozumieją więcej".

Mars - dzięki swojej wolnej woli, człowiek realizuje swoje materialne potrzeby. Wolna wola ukierunkowana jest na zabezpieczenie materialne, zdobywanie pieniędzy i przedsięwzięcia biznesowe.
Człowiek lubi chełpić się tym, że jest skuteczny w realizacji swoich zamiarów. Często pojawia się swoiste ADHD w działaniu - dużo działania, dużo zmian i niewiele znaczące wyniki.
Jeśli układy z Marsem są nieharmonijne to mamy zadufanego w sobie dorobkiewicza, oszusta lub bezwzględnego wyzyskiwacza. W skrajnych przypadkach mamy człowieka, który porównuje swoją moc twórczą do boskiej mocy /np.A.Hitler/.

Jowisz - duży wpływ na wyniki twórcze mają plany i marzenia. Człowiek powinien dokonywać wizualizacji swoich działań. Jest duża tendencja do wchodzenia w nurt wydarzeń społeczno-politycznych i to niesie człowieka niczym nurt rzeki.
W układach nieharmonijnych człowiek nie umie korzystać z planów i prognoz a wizualizacje nie przynoszą spodziewanego efektu. Ma też tendencje aby przeciwstawiać się występującym zmianom w skali globalnej- przynosi to poważne ograniczenia w osiągnięciu materialnej satysfakcji.

Saturn - materia ponad wszystko. Człowiek bardzo wytrwały w dążeniu do celu. Z wielką satysfakcją obserwuje każdy akt tworzenia materialnego świata. Wyjątkowo mocno wyczulone zmysły ale jednocześnie zupełna nieumiejętność odbioru bodźców pozazmysłowych. Przymus nieustannego obcowania z materią.
W układzie nieharmonijnym - bardzo poważne straty materialne i syndrom "nic się nie udaje".
Niekiedy człowiek nie posiada umiejętności tworzenia najprostszych rzeczy oraz może mieć problemy z korzystaniem ze swoich zmysłów /nawet stany chorobowe, np.brak powonienia/.
Występuje nieustanny lęk o przetrwanie /także strach przed wojną, kataklizmem/.

Uran - na możliwości twórcze człowieka mają wpływ znajomi, sąsiedzi i to czego dowiedział się w początkowym etapie edukacji. Człowiek może kształtować swój materialny byt, zaspakajając potrzeby innych ludzi. Z dużym powodzeniem może także kreować system wartości i potrzeby innych.
Osoby mające Urana w Byku mają obecnie 74-83 lata i na ogół "najlepiej wiedzą co jest dla kogo dobre a co złe".
Planeta Uran wejdzie do znaku Byka w połowie maja 2018 r. i zaczną rodzić się ludzie, którzy będą próbowali urządzać innym świat.

Neptun - ostatnio planeta gościła w znaku Byka w latach 70-tych i 80-tych XIX wieku i był to czas kiedy idee zaczęły materializować się /np.powstanie Międzynarodówek/.
Planeta Neptun ponownie wejdzie w ten znak pod koniec maja 2038 r. i ponownie jakieś organizacje lub partie wymodelują nam materialny świat na następne blisko 150 lat.

Pluton - ..... to bardzo daleka przyszłość. Ostatnio Pluton tranzytował znak Byka w latach 1850-85.
Wnosi chęć panowania nad Ziemią ..... a może i nad Wszechświatem.

0 komentarze:

Prześlij komentarz