wtorek, 3 maja 2016

Byk***


Słońce w znaku Byka podlega modelowaniu ze strony planet w innych znakach zodiaku.

Najistotniejsze jest działanie trygonu Ziemi : Byk-Panna-Koziorożec.
Jeśli w stosunku do Słońca w znaku Byku występują konfiguracje ze znaku Panny, wzmacnia się skuteczność działań zodiakalnego Byka. Człowiek jest bardziej wytrwały, ma więcej siły i zdrowia do wykonywania ziemskich zadań. Jest przezorny i rozsądny. Pojawiają się ludzie /często są to współpracownicy lub osoby pomagające/, którzy z dużym zaangażowaniem wspomogą w tych zadaniach. Warunki pracy także będą korzystne.
Bardzo często taki zodiakalny Byk zajmuje wysokie stanowiska kierownicze i zarządza zespołem ludzkim.
Pozytywne konfiguracje ze Słońcem w znaku Byka pochodzące z znaku Koziorożca przynoszą znajomości, koneksje i pozytywne relacje z ludźmi sukcesu. Dzięki takim kontaktom, możliwości realizacyjne Byka umacniają się. Bardzo korzystne mogą okazać się kontakty z administracją publiczną.
Ludzie władzy i sukcesu mogą przed Bykiem otworzyć wiele drzwi i w znaczący sposób ułatwić mu realizację życiowych zadań.
Zachodzi w tym przypadku zależność, że sukces rodzi następny sukces.
Jest także bardzo prawdopodobne, że na swojej życiowej ścieżce Byk spotka kogoś, kto mu dobrze doradzi, podpowie lub wesprze duchowo.
Byk docenia pomoc ze strony innych ale wyłącznie tą materialną, konkretną.
Na przyjaźń, miłość czy pozytywne myślenie nawet nie zwróci uwagi jeśli będą miały wymiar jedynie duchowy. On nie rozumie, że czyste energie działają i są praprzyczyną całego materialnego istnienia.
Wdzięczność Byka także będzie miała wymiar czysto materialny - przyzna premię albo podniesie pensję swojemu pracownikowi, obdaruje prezentem, zaprosi na kolację, powie kilka miłych słów i połechce ego swojego poplecznika ....... i w ten sposób zamyka ścieżkę wzajemnych zobowiązań.
Zodiakalny Byk i tak będzie żył w przekonaniu, że wszystko co zdziałał jest jego i tylko jego zasługą.
Nie można się dziwić takiemu myśleniu bo przecież zadaniem Byka jest ciągłe udowadnianie sobie i światu, że potrafi stwarzać.

Następną istotną konfiguracją, która modeluje Słońce w znaku Byka jest układ krzyża : Byk-Lew-Skorpion-Wodnik.
Układy te są mocno kontrowersyjne bo przecież występują między nimi kwadratury.
Układy te potrafią zniszczyć cały dotychczasowy dorobek życia miłego "byczka". Powodują często poczucie wielkiej życiowej przegranej i egzystencjalny chaos.
Jeśli w stosunku do Słońca w znaku Byka występują konfiguracje ze znaku Lwa, mamy na ogół sybarytę, który nie może opanować chęci by sobie dobrze i wygodnie żyć, często ponad stan.
Kłopoty mogą także przynieść transakcje giełdowe, romanse i dzieci.
Jeśli takie niepomyślne konfiguracje występują ze strony Skorpiona to można się spodziewać trudnych spraw sądowych, podziału majątku /np. w wyniku rozwodu/, kłopotów ze spadkami, nietrafionymi inwestycjami lub utratą oszczędności i innych zabezpieczeń finansowych.
Negatywny układ ze strony Wodnika wnosi dużą dozę nieodpowiedzialności i marzycielstwa. Budowane są przysłowiowe zamki na piasku. Często mamy do czynienia z "byczkiem Fernando", który lubił leżeć na łące i wąchać kwiatki.

Bez względu na to czy konfiguracje planet ze Słońcem w znaku Byka są pozytywne czy negatywne zodiakalny Byk lubi gdy jest pięknie i miło. Lubi dobre ubrania, ładnie urządzony dom, ekskluzywne perfumy, kosztowne samochody, itp. Uwielbia piękno natury i ceni dzieła artystów /im droższe tym bardziej ceni/. Nie lubi gdy jest smutno i brzydko a tym samym wszelkie problemy bardzo mocno go frustrują. Chce smakować życie i nie lubi sobie odmawiać tych przyjemności.
"Ileż na kuli ziemskiej wspaniałych rzeczy, od których śmieją się oczy i wyciągają ręce" /R.Rolland/
".... wyznaję, że wolę jeden tłusty grzeszek od siedmiu cnót chudych." /R.Rolland/
Słodkiego miłego życia

Bardzo istotną informację dotyczącą możliwości i obszarów tworzenia materialnego bytu daje nam planeta Saturn /położenie w znaku i w domu horoskopowym oraz konfiguracje z innymi planetami/.

0 komentarze:

Prześlij komentarz