niedziela, 15 maja 2016

Nasz naród jest jak lawa


"Nasz naród jest jak lawa,
Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,
Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;
Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi."
Tak pisał A.Mickiewicz w 1832 r. Od tamtego czasu minęło blisko 200 lat i można zadać pytanie czy wewnętrzny ogień narodu został już wyziębiony czy jeszcze tli się ostatkiem sił. A jeśli się tli czy przyniesie oczekiwaną zmianę czy jedynie wprawi naszego "narodowego chochoła" w ekstatyczny taniec.
Póki co, sytuacja przypomina właśnie taki chocholi taniec i do "głębi" nikt nie wstępuje.
Z prawa powiewa biało-czerwona, orzeł stroszy pióra a wszyscy przykładnie okładają tzw. innych, krzyżem po głowie. Z lewa nawołują do demokracji /chociaż nie bardzo wiedzą gdzie jej szukać/ i poszanowania człowieka /chociaż najchętniej swoim przeciwnikom poucinali by głowy/. Jest tak jak zawsze.
......."bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy".


Retrogradujący Mars 27.05 ponownie zagości w znaku Skorpiona i będzie tam przebywał do pierwszych dni sierpnia. Mars, swoją wolnościową energią i bezkompromisowością rozjątrzy wszelkie niezagojone rany, otworzy szafy pełne trupów i wymiecie spod dywanów skrywane śmieci. Zrobi to z pełną satysfakcją a może wręcz lubością. Taki jest, ten niebiański osobnik.
O sprawach, którymi będzie się "Pan Mars" zajmował pisałam już 19.11.2014 r. w poście "Okiem astrologa- Rzeczpospolita czy układ zamknięty" oraz 22.11.2014 r. w poście "Po nitce do kłębka".
Już w czasie pierwszego, retrogradującego przejścia Marsa przez ostatnie stopnie Skorpiona /na przełomie lutego i marca tego roku/ całkiem sporo się wydarzyło. Uzyskaliśmy nowy /jakże gorzki/ obraz naszego kraju. Teraz musimy się przygotować na ostatni akt tej tragifarsy.
Będzie składał się on z kilku odsłon :
1-sza .... koniec maja-początek czerwca tego roku
2-ga  ..... wystąpi w październiku /ostatnia dekada/ i listopadzie tego roku /15-22.11/
3-cia .... tu musimy poczekać trochę dłużej bo aż do drugiej połowy stycznia 2018 r.
4-ta ..... listopad 2018 r. ...... przewiduję efekty specjalne
Jak zawsze, pod wpływem Marsa następować będą nagłe zwroty akcji. Kiedy przebywał w tej pozycji we wrześniu 2014 r., przyniósł zmianę rządu /z urzędu premiera rezygnuje D.Tusk/. Nie jest wykluczone, że obecnie także nastąpią pewne przetasowania /łącznie ze zmianą premiera/. Sytuacja polityczna Polski jest bardzo niestabilna. Zwycięstwo PiS w wyborach prezydenckich i parlamentarnych w dużej mierze oparte było na pewnych impulsach, pochodzących z niewiadomych kręgów /publikowane podsłuchy/. O takim zewnętrznym sterowaniu można powiedzieć, że "łaska pańska na pstrym koniu jeździ". Kiedy mocarstwa załatwią swoje sprawy sytuacja może się radykalnie zmienić. Może obecnie wydaje się to niemożliwe ale zapewniam, że wszystko jest możliwe. Ludzie tracą zdrowie i życie, występują wypadki samochodowe a samoloty także co jakiś czas spadają. PiS utrzyma władzę tylko wtedy kiedy jego polityka będzie współgrała z polityką "wielkich graczy".
Nie istniał  w Polsce żaden samodzielny rząd i nigdy taki nie powstanie. Nie na samodzielności polega rządzenie w Polsce ale na wykorzystywaniu nadarzających się okazji /im większy cynizm tym lepiej/.
Opozycja także może dokonywać wewnętrznych zmian /szczególnie PO/.
Będzie to także czas ponownych zawirowań giełdowo-bankowych, więc należy zachować wyjątkową czujność. Mogą wystąpić zmiany prawne w dziedzinie bankowości dotyczące Państwowego Funduszu Gwarancyjnego
Będziemy mogli ponownie obserwować agresywną politykę Niemiec /także w stosunku do Polski/ oraz dalsze próby zdominowania UE przez ten kraj /umowy, porozumienia/.
Kontrowersyjne położenie Marsa będzie sprzyjać wojennym harcom /w różnych miejscach na świecie/.
Niebezpieczne sytuacje mogą dotyczyć także Polski ponieważ obecność amerykańskich wojsk na Morzu Bałtyckim i w pobliżu granic Rosji może skutkować nagłymi i nieprzewidzianymi zdarzeniami.
Obecność wojsk amerykańskich w naszym kraju może się jeszcze mocniej zaznaczyć /przynajmniej do nowej prezydentury w USA/.

Marzec, kwiecień i maj pozostawały pod wpływem układu mocnej kwadratury Jowisz /Panna/-Saturn /Strzelec/. W tym układzie pozostaniemy jeszcze do końca czerwca. To właśnie z tego układu wynika ten irracjonalny wysyp wystąpień, marszów, pochodów i innych demonstracji. Już wcześniej określałam to zjawisko w symboliczny sposób : "lud pracujący miast i wsi, sprzeciwia się funkcjonującym zasadom prawnym".
Konfiguracja Jowisz-Saturn będzie powoli zanikać a kiedy Jowisz przejdzie do znaku Wagi /11.09/ zapomnimy o demonstracjach i zajmiemy się czymś zupełnie innym.

Żeby nie było zbyt nudno, powtórnie wchodzi w stan dużej aktywności kwadratura Neptun /Ryby/-Saturn /Strzelec/. W tych energiach pozostaniemy aż do połowy października.
Ponownie pojawią się problemy z migracjami ludności. Mogą pojawić się także różnorakie konfrontacje na płaszczyźnie religijnej.
Jest to także czas walki o prawa jednostki do samostanowienia. W tym przypadku nastąpi tzw dalszy ciąg, kiedy planeta Jowisz wejdzie do znaku Wagi.
W Polsce okres ten może być i straszny i śmieszny. Kościół i środowiska ultrakatolickie mają szanse wznieść się na wyżyny absurdu /pamiętajcie, chrońcie czarne koty!/.

Jeszcze jedną ciekawą konstrukcją astrologiczną jest tzw. krzyż /Słońce z Wenus-Jowisz-Saturn-Neptun/.
Nie jest to wprawdzie konstrukcja idealnie ścisła ale według mnie bardzo znacząca.
Będzie miała miejsce w ostatnich dniach maja i pierwszych dniach czerwca /szczególnie 3-4.06/.
Występują energie negatywne dla porozumienia społecznego.
Uwaga na : manipulacje, braki wiadomości lub ich nagły nadmiar, niemożność skontaktowania się, podsłuchy. Układ aktywuje tzw. służby specjalne.
Układ krzyża bardzo mocno współgra z horoskopem J.Kaczyńskiego więc możemy o nim lub od niego coś usłyszeć.


*W moich postach, kilkakrotnie zwracałam uwagę na spółkę KGHM. Zainteresowanym radziłam trzymać rękę na "giełdowym pulsie". Niedawne informacje pokazały, że KGHM boryka się z bardzo poważnymi trudnościami **** .
Jednocześnie prognozowałam zmiany polityczno-społeczne w krajach Ameryki Południowej - prognoza już się realizuje. W związku z tymi wydarzeniami sytuacja KGHM /kopalnie w Chile/ może być nieprzewidywalna i całkowicie zależna od sytuacji w tym regionie świata.0 komentarze:

Prześlij komentarz