środa, 18 maja 2016

Bliźnięta*


20 maja Słońce wchodzi w znak Bliźniąt.
Kiedy już zaistniał materialny świat /poziom Byka/ pojawiła się potrzeba aby nadać porządek rzeczy, temu materialnemu światu. Należało świat nazwać i opisać. Objawił się znak Bliźniąt, symbolicznie związany z nazewnictwem, słowotwórstwem, oceną i opinią. Mówi się o nim, że to znak dualizmu.
Opowieść o "wieży Babel" jest przykładem objawienia się tego znaku. Bóg Jahwe mieszając języki, a tym samym nie dopuszczając do zjednoczenia się ludzkości, musiał wykazać się energią Bliźniąt.
Bliźnięta to znak z trygonu powietrza. W przeciwieństwie do Wodnika /też znaku powietrznego/ jest mocno związany z materią. O ile Wodnik zatopiony był w wyobrażeniach i odczuwaniu to Bliźnięta szukają konkretu .... "szkiełka i oka".
Chcesz się dowiedzieć co jest dobre a co złe, chcesz się dowiedzieć co jest czarne a co białe, chcesz się dowiedzieć co "w trawie piszczy" ...... porozmawiaj z osobą, która ma mocno zaznaczony znak Bliźniąt.
Bliźnięta to przede wszystkim informacja. To ona daje napęd do życia, poczucie wolności i bezpieczeństwa a niejednokrotnie poczucie władzy.
Oprócz zbierania, przechowywania i przekazywania informacji, znak Bliźniąt to także wydawanie opinii.
Znak Bliźniąt poprzez opozycję związany jest ze znakiem Strzelca.
Świat Strzelca jest w swojej wyjściowej formie światem ducha - zasadami, które stanowią podstawę do zaistnienia materii. Świat Bliźniąt określa zasady, jakimi zaistniała materia rządzi się.

Znak Bliźniąt można w sposób symboliczny powiązać z dłońmi i palcami, ramionami, oskrzelami, płucami.
Związany jest z oddychaniem i układem nerwowym.
Zadaniem Bliźniąt jest mówienie, także w obcym języku.
Znak Bliźniąt to nasze rodzeństwo, krewni, sąsiedzi i znajomi.
Pokazuje naszą naukę na poziomie podstawowym, ogólnym i zawodowym /nauki wyższe, które są pasją i ubogacają ducha to Strzelec/.
Jest symbolem mediów, książek, pisarzy, fotografów, publicystów i dziennikarzy. Patronuje tym, którzy wykorzystują np.do pracy dłonie, palce lub tych, którzy posługują się słowem.
Jest związany z przepływem informacji oraz ze sposobami przemieszczania się.
Jest to symbol plotki i pomówienia, podglądania, podpuszczania, knucia i siania wątpliwości.
Bliźnięta są znakiem społecznym i lubią jeśli "dzieje się". Często wykazuje swoiste ADHD /lub całkiem realny stan chorobowy/.
Zodiakalne Bliźnięta bardzo często przedkładają formę nad treścią. Często są bardzo czepialscy i szukają dziury w całym. Potrafią do znudzenia udowadniać jakieś, im tylko znane, prawdy. Myślą, kombinują .....a w rezultacie sami nie wiedzą, o co im chodziło.Wychwytują różnego typu niuanse /szczególnie w wypowiedzi  lub tekstach/ i dlatego świetnie sprawdzają się jako cenzorzy, krytycy lub redaktorzy.
Rodzina /rodzeństwo i kuzyni/, znajomi i sąsiedzi mają dość duży wpływ na życie zodiakalnego Bliźniaka - nie zawsze są to miłe wpływy.
Okres nauki /szkolne przyjaźnie, nauczyciele, wycieczki, itp./ wspominają całe życie z wielkim sentymentem.
Obowiązkową książką dla znaku Bliźniąt jest "Alicja w krainie czarów" i "Po drugiej stronie lustra", Lewisa Carroll'a.
Jeśli chcesz zirytować Bliźnięta zacytuj słowa jednego z bohaterów tej książki :
"- Kiedy JA używam jakiegoś słowa - głos Hampty Dampty brzmiał dość pogardliwie - SAM decyduję, co ono będzie znaczyć, i dokładnie to znaczy.
- Problem w tym - powiedziała Alicja - że nie wiadomo, czy może pan tak nadawać słowom dowolne znaczenie.
- Problem w tym - powiedział Hampty Dampty - kto kim rządzi. To wszystko."*Znak Bliźniąt wchodzi do gry a w dniach 19-22.05 odbędą się Warszawskie Targi Książki.
Bardzo polecam.0 komentarze:

Prześlij komentarz