niedziela, 22 maja 2016

Bliźnięta***


Znak Bliźniąt modelowany jest przez planety, które się tam znajdują.
Jak działają planety położone w znaku Bliźniąt ?
- Słońce ..... "bliźniacze" środowisko staje się polem/okazją do realizacji życiowych celów. Osoba jest "mile widziana" przez bliskie środowisko.
- Księżyc ..... sprzyja popularności. Człowiek promuje swoje dokonania lub swoją osobę. Osoba jest postrzegano jako "człowiek z koneksjami". Bardzo często widzi się w człowieku "dobrego partnera" /tego życiowego a także biznesowego czy towarzyskiego/.
- Merkury .... wyższa wiedza i mądrość innych ludzi lub przeszłych pokoleń wykorzystywana jest aby zaistnieć w środowisku. Osoba odbierana jest jako mądra. Umiejętność argumentowania
- Wenus ..... człowiek odbierany jest jako osoba z autorytetem. Ludzie okazują szacunek. Być może, w dzieciństwie, siostra zastępowała matkę.
- Mars ..... człowiek czuje się wolny w swoim środowisku i ma tendencje do narzucania swoich zasad innym. Często zachowuje się jak obserwator, nie angażuje się ale manipuluje. Ludzie widzą w nim autsaidera, jednak może zaciekawiać swoją postawą. Niekiedy traktowany jest jak społeczny wyrzutek.
- Jowisz .... człowiek może realizować swoje koncepcje w "bliźniaczym" środowisku. Człowiek z charyzmą. Staje się pomysłodawcą różnego typu inicjatyw, które będą kontynuowane przez środowisko. Planeta daje możliwości ekspansywnego działania oraz rozległe znajomości i kontakty
- Saturn .... człowiek jest stały w swoich zasadach i konsekwentny. Odbierany jest jako ktoś skuteczny w działaniu. Saturn wnosi ograniczenia środowiskowe, człowiek tworzy sobie określoną grupę środowiskową.
- Uran ...... przywódca, wybraniec. Środowisko instynktownie widzi w człowieku przywódcę.
- Neptun .... człowiek umie skonsolidować środowisko wokół swojej idei. Człowiek zmieniający porządek rzeczy, reformator. W środowisku może zaszczepić "nową jakość". Być może, w dzieciństwie, brat zastępował ojca.
- Pluton ..... duża doza próżności i samozadowolenia ale i olbrzymi wpływ na środowisko. Człowiek umie eksponować swoją wartość. Niekiedy staje się reprezentantem swojego pokolenia w jakiejś dziedzinie życia.
* Komentarz dotyczy planet w układach harmonijnych.

Duża ilość planet /lub tzw. ciężkie planety/ w znaku Bliźniąt dają pewien rodzaj nachalności oraz umiejętność dominacji. Zaznacza się także uporczywe prezentowanie swojej wizji świata i chęć aby ta wizja stała się obowiązująca. Bardzo często udaje się to osiągnąć.
Prawdopodobnie właśnie z tych powodów energię Bliźniąt prezentują tzw. doradcy, ludzie mediów oraz
politycy. Polityk, który nie ma w istotny sposób zaznaczonego znaku Bliźniąt to "żaden polityk". W dzisiejszych czasach jest to warunek wręcz niezbędny.
Wcześniej wspominałam, że znak Bliźniąt na ascendencie /dom 1-szy/ daje reprezentanta środowiska.
W przypadku mocnego zaznaczenia tego znaku przez planety także mamy podobną sytuację i człowiek staje się tym reprezentantem w dosłownym sensie /poseł, senator, prezydent/.
W postach z 28.04-8.05.2015 r. "Wybory prezydenckie 2015" pokazałam dominację znaku Bliźniąt w horoskopach kandydatów.

Znak Bliźniąt to także miejsce, gdzie rodzi się nieodparta chęć do manipulowania, podsłuchiwania, zbierania danych i ich archiwizowania. To znak tajnych służb, detektywów i paparazzich. Wielki trygon Bliźnięta-Waga-Wodnik daje obraz Wielkiego Brata /właśnie taki trygon występuje w horoskopie USA/.
13.07.2015 r. w poście "Świat na podsłuchu" szerzej opisywałam wpływ znaku Bliźniąt na przepływ informacji i instytucje z tym związane.

Przykładowe, znane osoby z mocno zaznaczonym znakiem Bliźniąt :
William Szekspir ...... Wenus i Neptun /proszę zwrócić uwagę na wyszukany, finezyjny język, którym się posługiwał/,
Albrecht Durer ....... Słońce, Księżyc, Wenus, Saturn /proszę zwrócić uwagę na skomplikowaną i precyzyjną kreskę, której używał/,
I. Newton ..... Księżyc i Pluton,
G.Washington ...... Neptun,
F.D. Roosevelt ...... Mars,
J.E.Hoover ...... Neptun i Pluton,
Coco Chanel ....... Mars, Saturn i Pluton /proszę zwrócić uwagę na precyzję i skupienie na zdobniczych akcentach w jej projektach/.
E. Hemingway ..... Neptun i Pluton,
G. Orwell ..... Merkury i Pluton,
Muammar Kadafi ...... Słońce, Merkury, Jowisz, Saturn, Uran - super Bliźniak - niekwestionowany lider, który wywarł olbrzymi wpływ na zmiany społeczne w swoim kraju, regionie a także na świecie.
D. Eisenhower ...... Neptun i Pluton
J.F.Kennedy  ..... Słońce i Wenus,
Ronald Regan ..... Pluton,
G. Bush /ojciec/ ...... Słońce,
G. Bush /syn/ ....... Uran,
Bill Clinton ...... Uran,
Donald Trump ...... Słońce i Uran,
Hillary Clinton ...... Uran,
B.Obama ...... tylko Księżyc /wyjątkowo słaby "bliźniak" jak na prezydenta USA/
J. Assange ...... Wenus i Saturn,
W.Jaruzelski ....Merkury i Wenus,
Lech Wałęsa ...... Mars, Saturn i Uran,
bracia Kaczyńscy ...... Słońce, Merkury, Mars, Uran, który ledwo co, opuszcza ten znak
B. Komorowski ...... Słońce, Merkury, Wenus,
A. Duda ........ Saturn,
T. Rydzyk ......Uran,
J.Owsiak ...... Jowisz,
W. Cejrowski ...... Wenus i Mars,
A. Lepper ..... Słońce,
L. Miller ....... Uran,
Donald Tusk ...... Mars,

* Znak Bliźniąt jest w szczególny sposób zaznaczony w horoskopach prezydentów


0 komentarze:

Prześlij komentarz