wtorek, 31 maja 2016

Szał niebieskich ciał


"A planety szaleją, szaleją, szaleją
I śmieją się, śmieją się, śmieją. " /Maanam/
****

Dzisiaj przypomnienie mapy nieba na najbliższy czas.

Największymi planetarnymi graczami jest obecnie Jowisz /Panna/ i Saturn /Strzelec/. Właśnie dzisiaj ustawiły się ponownie w mocnej kwadraturze i niezwykle umiejętnie kształtują wydarzenia społeczne.
O Jowiszu w Pannie pisałam 19 i 21 lipca 2015 r., natomiast o Saturnie w Strzelcu piszę systematycznie od 1,5 roku.
Ostatnie wydarzenia we Francji /strajki, rozruchy/ oraz strajk pielęgniarek w CZD to klasyczna demonstracja tej kwadratury. Jeszcze trochę "podzieje się" do około 5-6 czerwca - być może nawet nastąpi jakieś pozorowane rozwiązanie konfliktu. Dalszy ciąg wydarzeń nastąpi na wiosnę przyszłego roku i będzie trwał blisko dwa lata. Siła i zasięg protestów, strajków i zamieszek będzie dużo większy i prawdopodobnie będzie można go porównać do Wiosny Ludów 1848/49.
Świat wejdzie na nowy etap rozwoju społecznego, ustrojowego oraz prawdopodobnie narodowego.
Największą intensywność zmian przewiduję w grudniu 2017 r. oraz maj-sierpień 2018 r.
Możemy mieć do czynienia z dużym chaosem. Tendencje wolnościowe będą dotyczyły grup społecznych i narodowych. Sprawiedliwość społeczna podkreślana będzie na każdym kroku. Pojawi się także pewien rodzaj beztroski w stosowaniu rozwiązań siłowych.
Ta burzliwa sytuacja wygaśnie z początkiem 2019 r. a zmęczeni "rewolucjoniści" sami siebie zdyscyplinują.

Już pod koniec czerwca Jowisz /Panna/ stworzy trygon z Plutonem /Koziorożec/. Jowisz, który "niesie" niezadowolenie społeczne wchodzi w bardzo konstruktywny układ z Plutonem i wyłania reprezentantów niezadowolonego ludu. Taki układ występował już dwukrotnie od jesieni 2015 r. i pojawiły się w przestrzeni społecznej nowe twarze /np. w Polsce KOD/. Nie warto jednak przywiązywać się do tych krzykliwych postaci. Popularność tych osobników i organizacji dosyć szybko wygaśnie - przewiduję, że już w grudniu tego roku wystąpi spadek popularności a w sierpniu 2017 r. nikt nie będzie o nich pamiętał.

Natomiast super rozgrywający, czyli retrogradujący Mars, do końca czerwca pozostaje w ruchu wstecznym.
Cofnie się do 24 stp. Skorpiona a 30.06 wejdzie w ruch prosty i 2.08 pożegna się ze znakiem Skorpiona.
Cały ten okres ukaże nam esencję znaku Skorpiona. O tym, jak wielu zagadnień dotyka ten znak, także już wielokrotnie pisałam /posty "Czas Skorpiona"/.
Wraca więc kwestia wojennych gier, zbrojenia, tworzenia wrogich sobie obozów. Skorpion to także gromadzony kapitał. Należy więc zwrócić uwagę na giełdowe i walutowe ruchy oraz na "wyjątkowe inwestycyjne okazje", które mogą okazać się bardzo ryzykowne /szczególnie kontrowersyjny jest przełom lipie-/sierpień/.
Powróci czas polowań na czarownice i szukanie diabła na łebku od szpilki.  Nastąpi wielki wysyp obrońców Boga a wszyscy oni będą uważali, że mają jedyny patent na obronę tej boskości.
Zaostrzy się fanatyzm religijny a kościoły i religie różnych opcji  będą pławić się w oparach absurdu.
Jeśli mówimy o Skorpionie to nie można pominąć seksualności i prokreacji. Kościół Katolicki /a szczególnie ten np. w Polsce, który jest tworem wyjątkowo skostniałym / da dalszy popis swoich umiejętności doktrynerskich i pokaże swoją, iście diabelską twarz - bo jeśli szukać diabła, to tam gdzie jest "najciemniej" czyli pod latarnią - seksualność i prokreacja to prawdziwa obsesja religijnych sekt, więc niejednym nas jeszcze zaskoczą. Żeby została zachowana równowaga, pojawią się także popularyzatorzy seksualności, wolnej miłości, gender, in vitro. Całe to towarzystwo z wielkim upodobaniem będzie okładało się a to krzyżem, a to sztucznym penisem.
Przy tak mocnym podkreśleniu znaku Skorpiona następuje także intensywny wysyp terrorystów lub po prostu świrów, którzy poczuli zew krwi /trudno powiedzieć, którzy są bardziej niebezpieczni/.

Retrogradujący Mars bardzo mocno wpisuje się w horoskop Polski. Wpisuje się także w horoskop Unii Europejskiej. Czyżby szykowały się niespodzianki ?
Myślę, że nie można wykluczyć zmian w strukturach UE /zerwanie układów, tzw.Europa różnych prędkości/. Pod znakiem zapytanie może stanąć pozycja Polski w UE. Jest to także bardzo kontrowersyjny układ dla systemów bankowych - mogą wystąpić daleko idące zmiany.
Mars w ostatnich stopniach Skorpiona przypomina także czasy, kiedy w Polsce tworzyły się podwaliny nowej państwowości czyli lata 1993-96 .... pisałam o tym, miedzy innymi w poście "Rzeczpospolita czy układ zamknięty" z 19.11.2014 r.
Czas pomiędzy 15 lipca a 22 sierpnia powinien przynieść odpowiedzi na te pytania.
Taka konfiguracja jest także bardzo niekorzystna dla dużych zgromadzeń świętujących coś lub bawiących się /defilady, pochody, koncerty, huczne obchody świąt narodowych itp./.

0 komentarze:

Prześlij komentarz