poniedziałek, 25 lipca 2016

Lew *


Słońce weszło w znak Lwa

Znak Lwa jest świetnym przykładem powiedzenia "jak na górze, tak i na dole".
Lew czuje się niby namiestnik Najwyższego, który dostał możliwość rządzenia tu na Ziemi.
Najważniejszym słowem Lwa jest .... "JA".
"Samopoczucie Lwa jest naturalne,
I dla każdego łatwo dostrzegalne.
Życiowo plany ma wyolbrzymione,
Niejeden własną przyjąłby koronę.
Lew żądny władzy, chciałby kimś dowodzić,
Być naczelnikiem, za kogoś uchodzić.
Patrząc do lustra widzi swe zalety,
Od "ja" zaczyna rozmowy, niestety."   /Leszek Szuman, "Wesoły horoskop"/

Zodiakalny Lew uwielbia błysk fleszy, brawa, gratulacje, czerwone dywany i rozmodlone spojrzenia fanów.
Ma się dziać a on ma być centrum tego działania.
Uwielbia skupiać uwagę bo przecież ..... jest wyjątkowy.
Lew lubi mieć /podobieństwo do Byka/ ..... lubi mieć wszystko co najpiękniejsze, najdroższe, ekskluzywne. To smakosz życia. Lew lubi wydawać - to co Byk zarobi przez 30 lat, Lew potrafi przepuścić przez godzinę. To właśnie z tego powodu tak niebezpieczne są nieharmonijne układy Byk-Lew. Taki Lew często wikła się w beznadziejne romanse, gry hazardowe i ...... płaci, płaci, płaci.
Natomiast kwadratura Lew-Skorpion przynosi ludzi, którzy niosą na swoich barkach kredyty, pożyczki lub nieudane inwestycje w przyszłość.
Lew jest znakiem niezwykle energetycznym, jest połączeniem Ziemi i Słońca.
Można go porównać do soczystego owocu, nagrzanego promieniami Słońca - przyciąga i wabi. A bardzo lubi wabić ponieważ nie może obyć się bez ziemskich rozkoszy.
Lew może mieć wrażenie, że jest idealny i niepowtarzalny a w związku z tym może żądać od życia dużo, więcej niż inni. Jeśli Słońce i inne planety w znaku Lwa są harmonijne to zobaczymy szczęściarza, pupilka losu. Jeśli te planety będą nieharmonijne, zodiakalny Lew bardzo szybko przekona się co oznacza nieprzychylność losu. Przeżywa niepowodzenia bardzo boleśnie a jego obroną jest ucieczka od kłopotów - zrzuca swoje błędy na innych, ukrywa się, nie zauważa problemów, udaje zdziwienie i niezrozumienie - innymi słowy robi teatr i cyrk.
Bo Lew to urodzony aktor. Jeśli los da mu talent, możliwości zgłębienia artystycznego rzemiosła to możemy mieć wspaniałego artystę /sceny, filmu, opery, baletu itp./. Osiągnie wtedy to co lubi najbardziej ..... uwielbienie, notatkę w encyklopedii i może Oskara.
Harmonijny układ Lwa bardzo często występuje u bardzo zdolnych, twórczych ludzi, prawdziwych artystów.

Dominujący znak Lwa występuje bardzo często u polityków /bardzo często tych, którzy wiele osiągają/ - prawdopodobnie dlatego, że polityka to także teatr a politycy muszą zaskarbić sobie popularność i uznanie.
Znak Lwa zaznaczony jest także u ludzi zajmujących się spekulacjami finansowymi, hazardem ale także u osób, które tworzą systemy finansowe lub banki.

Cechy Lwa /te pozytywne i te negatywne/ przejawiają się niezwykle intensywnie jeśli w tym znaku posadowione jest Słońce. Obecność innych planet pokazuje co będzie wpływało na poczucie naszej pewności siebie, na naszą radość życia i możliwości twórcze.

Ascendent horoskopu występujący w znaku Lwa także wskazuje na na osobę o "lwich cechach" - według moich obserwacji to właśnie ascendent w Lwie daje najbardziej wyraźne cechy tego znaku.
A gdzie takie lwie cechy zademonstrują się ?
W znaku i domu horoskopowym w którym znajduje się Słońce oraz w znaku i domu przeciwległym położeniu Słońca.
Przykłady Ascendentu w Lwie:
- Galileo Galilei ..... Słońce w Rybach /ego rozbudowuje się poprzez wolność poglądów/
- Pablo Picasso i Marcin Luter ...... Słońce w Skorpionie /ego rozbudowuje się poprzez kreowanie nowych jakości/
- Donald Trump, Marilyn Monroe, Johnny Deep, Andrzej Lepper i George Bush, ojciec ....... Słońce w Bliźniętach /ego rozbudowuje się w kontaktach z tzw. wielkimi tego świata/
- George Bush, syn ....... Słońce w Raku / ego rozbudowuje się poprzez ród, pochodzenie, ojczyznę/
- Albert Gore ....... Słońce w Baranie /ego rozbudowuje się w wyniku wysokiej samooceny - pewności siebie/
- Roger Moore i Lech Wałęsa ........ Słońce w Wadze /ego rozbudowuje się w wyniku popularności /
- Al Pacino, Jack Nicholson i Karol Wojtyła ....... Słońce w Byku /ego rozbudowuje się w wyniku możliwości wpływania na kreowaną rzeczywistość oraz w wyniku wysokiego statusu materialnego/

W obrazie astrologicznym bardzo ważny jest tzw. układ opozycyjny czyli np. Byk-Skorpion, Baran-Waga, Rak-Koziorożec, itd. Układ opozycyjny Lew-Wodnik jest wyjątkowo znaczący ponieważ patronuje mu jedna planeta ..... Ziemia. Wodnik to płaszcz energetyczny, Lew to materia. Niestety bardzo często występuje problem pogodzenia tego co niematerialne /nasze pragnienia i wyobrażenia/ z tym co przynosi realne życie - niemożność stworzenia "raju na Ziemi".

0 komentarze:

Prześlij komentarz