piątek, 25 listopada 2016

Strzelec*


O społecznym znaczeniu znaku Strzelca pisałam już w okresie wrzesień-grudzień 2014 r. /posty "Czas Strzelca ......."/.
Dzisiaj więc tylko krótkie przypomnienie.
Skorpion symbolizuje początek - coś co już jest ale zarazem nie ma - boska cząsteczka, dzięki której pojawiła się materia - potencjał, dzięki któremu zaistniało wszystko inne. Skorpion to gigantyczny potencjał, który jest jeszcze chaotyczny.
Potencjały te i "to coś" nieokreślone i niepoznane sprawiają wrażenie logicznie uporządkowanych i działających wedle jakiegoś określonego klucza.
Co to za klucz ? Dlaczego tak a nie inaczej ? Czy jesteśmy zależni od jakiegoś nieznanego bytu ?  - to pytania, które zaprzątają ludzkie umysły od zawsze.
Odpowiedzi na te pytania poszukujemy właśnie w znaku Strzelca. Znak Strzelca zawiera wszelkie zasady funkcjonowania Wszechświata. Znak Strzelca porządkuje skorpioniczny chaos.
Znak Strzelca to "wielka matryca", "boska inteligencja" - to wielki scenariusz przedstawienia pod tytułem "Życie".
Strzelec jest bardzo niematerialny, jednak bez niego, nasz ludzki materialny świat nigdy by nie powstał. W potencjałach Strzelca znajdujemy tajemnice "boskiej matrycy". Zgłębiamy te zasady poprzez rozwój matematyki, fizyki, biologii, chemii i astronomii. Dzięki temu lepiej rozumiemy zasady rządzące Wszechświatem.
"Chcę wiedzieć, jak Bóg stworzył ten świat. Nie interesuje mnie to czy inne zjawisko. Chcę znać jego myśli, reszta to szczegół." / Albert Einstein/

Tradycyjna astrologia łączy ten znak z filozofią, naukami wyższymi, poznawaniem świata i innych kultur, z duchowieństwem, bankierami oraz z prawem /wydawanie wyroku oraz postać sędziego/.
Znak Strzelca bardzo często wykorzystywany jest przez tzw. "władzę" /polityczną, finansową, religijną/ w celu tworzenia ram prawnych i moralnych a tym samym podporządkowywania sobie społeczeństw - prawodawstwo, doktryna, dogmat, indoktrynacja.

W ocenie znaku Strzelca kluczową rolę odgrywa położenie planety Merkury i planety Mars. Jak zawsze w istotny sposób wpływają planety położone w danym znaku.
Merkury pokaże w jakiej dziedzinie życia i w jaki sposób stosujemy zasady, podarowane nam przez "niebo".  Merkury w układach nieharmonijnych z Księżycem, Uranem, Neptunem i Plutonem wskazuje, że prezentowane zasady i filozofia życia jest nieprawdziwa, obłudna. Występuje tendencja do kłamstwa, przypisywania sobie nieprawdziwych zasług. Nie umiemy stosować przyjętych zasad, procedur - możemy mieć problemy z prawem lub może nas dotknąć społeczny ostracyzm. Może to także pokazywać ludzi z najbliższego otoczenia, którzy kłamią, manipulują, łamią zasady.
Nieharmonijne układy Merkurego z Marsem, Jowiszem i Saturnem mogą wskazywać na "poszukiwacza" nowych, nieznanych zasad i wartości. Układy takie występują często u naukowców, odkrywców i osób, które łamią obowiązujące doktryny i dogmaty /np. twórcy nowych kościołów, grup wyznaniowych itp./.
Położenie Marsa pokaże naszą otwartość w stosunku do świata oraz umiejętność wykorzystania obowiązujących zasad aby osiągać wybrany cel /tzw. płynięcie z nurtem/.
Harmonijne układy Marsa wskazują na otwartość, ciekawość, chęć uczenia się i poznawania ...... pokazują duchową wolność.

*Dzisiaj ma miejsce ścisła koniunkcja Wenus-Pluton w 16 stp. Koziorożca
W takim czasie można usłyszeć jakiś głos "z nieba", który pokaże nam kawałek prawdy o nas, o innych lub o świecie. Przekaz może być bardzo konkretny.
Jednocześnie występuje kwadratura Wenus i Plutona z Jowiszem - prawdopodobnie wykluwa się bardzo silna mafia medialna - uwaga na medialne manipulacje !

0 komentarze:

Prześlij komentarz