piątek, 4 listopada 2016

Skorpion***


Merkury w Skorpionie
Człowiek w swojej świadomości ma "zaszczepiony" system wartości uniwersalnych. Jest do nich przywiązany i wszelkie mody i tendencje nie są w stanie ich zmienić. Bo czy ludzkie systemy wartości są w stanie zmienić coś, co pochodzi z Absolutu?
Obecność planety sugeruje poglądy konserwatywne oraz umiejętność wykorzystania nadarzających się okazji /płynięcie z prądem/ - występuje w horoskopie J. Piłsudskiego i W. Churchilla.
Merkury w układach nieharmonijnych pokaże człowieka łamiącego uniwersalne zasady - wyznaje zasadę, że "cel uświęca środki". Bardzo często taki układ występuje u kłamczuchów i obłudników - "świętszy od papieża". Niemniej także sugeruje umiejętność wykorzystywania tzw. okazji. "Uszkodzony" Merkury występuje w horoskopie D. Camerona, A. Kwaśniewskiego, J. Palikota, R. Abramovicha, H. Clinton.
Układ nieharmonijnego Merkurego występuje często u ludzi sztuki, którzy poszukują nowych, niestandardowych środków wyrazu i często osiągają sukces - w horoskopie J. Lennona, P. Picasso.
Merkury w Skorpionie występuje także u osób, którzy stosują stare, zapomniane procedury, np. zielarze, rolnicy, ogrodnicy, kucharze, znachorzy, kręglarze itp. Nieharmonijny Merkury może wnieść eksperymentowanie w tych dziedzinach.

Wenus w Skorpionie
Człowiek poszukuje spełnienia w życiu, w skorpionicznych sferach - naczelne tematy to Bóg/władza, seks i pieniądze. W przypadku harmonijnych układów, Wenus może przynieść sukces i powodzenie.
Człowiek sięga po władzę i pieniądze bez trudu a szczególną satysfakcję daje mu możliwość wpływania na losy świata.
Zaznacza się wyraźny seksualny magnetyzm - szczególnie widoczne jest to u mężczyzn. To w tym przypadku można powiedzieć, że władza i gruby portfel są najlepszym afrodyzjakiem.
Nieharmonijne układy z Wenus spowodują nieustanną pogoń za władzą i bogactwem, problematyczne nienasycenie seksualne /niekiedy chorobliwe/ oraz niebezpieczeństwo utraty autorytetu.
Harmonijna Wenus sugeruje, że rodzina w linii matki coś nam ważnego pozostawi /może to być spadek/.
Wenus w Skorpionie występuje w horoskopie S. Berlusconiego, W. Putina, B. Gates'a, Leonardo DiCaprio, S. Spielberga, H. Clinton, P. Poroszenko, K. Marcinkiewicza /a niby taki niepozorny Kazio/, A. Kwaśniewskiego, K. Holmes, S. Marceau.

Mars w Skorpionie
W sferach skorpionicznych człowiek poszukuje wewnętrznej wolności. Jeśli Mars jest w układach harmonijnych to mimo pewnej agresywności w działaniu, wszystko przebiega właściwie - seks, pieniądze, władza i ...... skupienie prowadzą do wewnętrznego spokoju. W układach nieharmonijnych pojawia się agresja - tu już nie chodzi o nienasycenie, to wymuszenia, żądania i przemoc.
Mars w Skorpionie, bardzo często przynosi upodobania do posługiwania się bronią, do polowań, do ekstremalnych doznań /niekiedy z pogranicza życia i śmierci/.
Marsowa energia często przynosi zawód wojskowego, chirurga, polityka odpowiedzialnego za obronność kraju, handlarza bronią lub kogoś, kto uwolni boską energię.
Nieharmonijne układy z Marsem mogą powodować poważne choroby prowadzące do zabiegów chirurgicznych oraz groźne uszkodzenia ciała.
Mars w Skorpionie występuje w horoskopie np. Leonardo DiCaprio, Mela Gibsona, Patrica Swayze, Józefa Stalina /opozycja z Plutonem/, B. Komorowskiego, M. Skłodowskiej, Bruce Lee.

Jowisz w Skorpionie
Jowisz to koncepcja, pomysł, plan a znak Skorpiona pozwoli ocalić od zapomnienia ten plan.
Jowisz w Skorpionie pozwala aby nasza myśl trwała nawet wtedy, kiedy nas już nie będzie.
Człowiek pragnie zostawić coś po sobie dla przyszłych pokoleń.
Jowisz to także przekaźnik kodu genetycznego, który pozostawiamy swojemu potomstwu - skorpioniczne energie życia, śmierci i seksu mieszają się nieustannie.
Jowisz w Skorpionie występuje w horoskopie L. Balcerowicza, W. Jaruzelskiego, R. Regana, S. Spielberga, Dalaj Lamy. Bardzo ciekawy układ Jowisza w Skorpionie występuje w horoskopie Elona Muska, prezesa Tesli.

Saturn w Skorpionie
Człowiek pragnie okiełznać świat, zapanować nad nim. Człowiek nie lubi być zaskakiwany.
Człowiek pragnie kontrolować Boga, seks, pieniądze, kapitał, ludzkie istnienia, itp.
W układach harmonijnych możemy mieć naukowca, który odkrywa tajemnice istnienia lub twórcę religijnego ruchu, który prezentuje swoją wizję Boga. W układach nieharmonijnych występują tendencje do narzucania swojej woli, wymuszeń /niekiedy przemocy/. Człowiek jest na ogół bardzo konsekwentny w swoich działaniach. Jeśli układy są nieharmonijne to doznaje porażki i bardzo mocno ją przeżywa.
Saturn w Skorpionie występuje w horoskopie A. Kwaśniewskiego, A. Leppera, A. Merkel,
J. Piłsudskiego, M. Thatcher, M. Lutra, S. Jobsa, M. Gibsona, M. Skłodowskiej, J. Keplera,
B. Gatesa.

* W przypadku Urana, Neptuna i Plutona trzeba zwrócić uwagę na konfigurację z innymi planetami.
Uran w Skorpionie
Biorąc pod uwagę osoby żyjące, to położenie Urana dotyczy roczników 1974-1981.
Uran racjonalizuje świat Skorpiona - określa funkcje pieniądza i kapitału, tłumaczy seksualność człowieka i odziera ją z otoczki romantyzmu. Pojawiają się próby opisania boskości a postęp naukowy pokazuje człowiekowi świat zgodny z zasadami logiki a nie określany wiarą w Boga.
Człowiek ma tendencje do wykorzystywania wszelkich nadarzających się okazji /wyciska z życia więcej niż można/. W przypadku nieharmonijnych układów z Uranem w Skorpionie należy liczyć się z kłopotami finansowymi /nagłe straty, popadanie w długi/. Możemy liczyć, że nasze rodzeństwo coś nam ofiaruje lub wręcz przeciwnie ..... pozbawi nas czegoś /np. spadku/.
Uran w Skorpionie /w istotnych konfiguracjach/ występuje w horoskopie np. M. Kopernika, I. Newtona, J. Cooka, J. Krishnamurti

Neptun w Skorpionie
To położenie Neptuna dotyczy osób urodzonych w latach 1956-1970.
Neptun zainicjował różnego rodzaju ruchy wspólnotowe. Oczekiwano międzyludzkiego porozumienia i życia w szczęśliwości opartej na wspólnych celach. Przykładem takich działań są np. hippisowskie komuny oraz wielkie bloki międzypaństwowe /NATO, Układ Warszawski, RWPG EWG/.
Człowiek ma tendencje do działania na rzecz wspólnoty i często deklaruje to. Wiele mówi o wspólnym działaniu, porozumieniu, kooperacji, współpracy itp. Jeśli Neptun jest w układach nieharmonijnych deklaracje o współpracy są pozorne i służą jedynie niewielkiej grupie osób.
Harmonijny Neptun sugeruje, że rodzina w linii ojca coś nam ważnego pozostawi /może to być spadek/.
Neptun w Skorpionie /w ciekawych konfiguracjach/ występuje w horoskopie np. B. Obamy,
J. Palikota, P. Poroszenko, D. Tuska, M. Kopernika.

Pluton w Skorpionie
To położenie Plutona dotyczy osób urodzonych w latach 1983-1995.
Powiedzenie, że każda żywa istota jest obrazem Boga, pokazuje znaczenie Plutona w Skorpionie - "(....) A jak tu sprostać tej przeklętej ciąży, co wiecznie wylęga płód ludzki i zwierzęcy ? Tylem zagrzebał tych set i tysięcy; Nie .... świeża, nowa krew  krąży a krąży. Bez końca. (......)"
J.W.Goethe Faust
Dla człowieka wielkim kapitałem jest ciało, organizm, sprawność, zdrowie - człowiek musi zadbać o te sprawy. Bardzo często dzięki sprawnemu i zadbanemu ciału, człowiek zdobędzie majątek, sławę, władzę lub przynajmniej może czerpać korzyści z wykonywanej pracy.
Pluton w Skorpionie przyniósł modę na traktowanie ciała z nabożną czcią. To także czas wyniesienia na piedestały seksualności.
Pluton w Skorpionie może sugerować zawód  związany z różnego typu służbami /policja, straż miejska i pożarna, firmy ochroniarskie, komornik, kontroler skarbowy, agenci i detektywi itp./.
Niekiedy taka pozycja Plutona sugeruje, że możemy mieć "spotkania" /także nieprzyjemne/ z ludźmi o takiej profesji.
Harmonijny Pluton wskazuje na silny organizm, natomiast Pluton w nieharmonijnych układach może wskazywać na zabiegi chirurgiczne oraz choroby związane z układem hormonalnym a przede wszystkim z gruczołami dokrewnymi.
Opisywany Pluton /w ciekawych układach/ występuje w horoskopie np. Lady Gaga, Miley Cyrus, Roberta Lewandowskiego /bardzo dobry/, Cristiano Ronaldo /bardzo trudny, kontrowersyjny/.

0 komentarze:

Prześlij komentarz