czwartek, 27 października 2016

Skorpion**


Słońce w Skorpionie
Zodiakalny Skorpion dzięki swojej ekspansywnej energetyce bardzo znacząco wpływa na innych ludzi - przyciąga lub odpycha. Można odnieść wrażenie, że taki ktoś ma coś do zaoferowania ..... coś co może nam się przydać w życiu. Dzięki takiej aurze Skorpion zawłaszcza dusze innych ludzi, niekiedy zawłaszcza dusze tłumów.
Świetnym przykładem, dla tego typu oddziaływania, jest postać Jordana Belforta z filmu "Wilk z Wall Street". W rolę idealnie wcielił się Leonardo DiCaprio - być może dlatego, że aktor w swoim horoskopie, w znaku Skorpiona ma Słońce, Wenus i Marsa.
Zodiakalny Skorpion emanuje tajemniczością i często wzbudza tym zaciekawienie. Niekiedy przez całe życie pozostaje nieodgadniony. Potrafi intrygować swoim charakterem, poglądami, wykonywaną pracą, sposobem zachowania, itp.
Skorpion nie lubi zwykłej codziennej pracy / chyba, że będzie związana z pasją lub wewnętrznym przekonaniem o jej sensie/.  Los bardzo często daje mu możliwości korzystania z tzw. łatwych pieniędzy /spadki, tantiemy, zyski z nieruchomości, zyski z zarządzania cudzymi pieniędzmi, zyski z giełdowej lub hazardowej gry, zyski z działalności przestępczej/.
Zodiakalny Skorpion ma dosyć ambiwalentne poglądy na temat boskości. Bliżej mu do Absolutu i uświęconego istnienia wszystkiego i wszystkich niż do osobowego Boga. Często krytykuje prostackie wyobrażenia na temat boskości a niekiedy próbuje rewolucjonizować ten obszar życia.
Reformator kościoła, Marcin Luter, w znaku Skorpiona ma Słońce, Saturna, Wenus i Marsa.
Skorpion to także magnetyzm i czar, to silna seksualność - jednak nie jest to nachalne, raczej trochę ascetyczne i pełne niuansów. Skorpion działa poprzez kuszenie ..... niczym wąż w Raju.
Bardzo często zodiakalny Skorpion emanuje głębokim spokojem a nawet swoistym smutkiem czy nostalgią. Widać to np. u Sophie Marceau, która w znaku Skorpiona ma Słońce,Wenus, Merkurego i Neptuna. Skorpion bardzo często wnosi w swoje życie rozważania o śmierci, przemijaniu i sensie życia - przykładem jest autor "Zbrodni i kary", Fiodor Dostojewski.
Zodiakalnymi Skorpionami są np. : Hillary Clinton, Bill Gates, T. Roosevelt, R. Abramovich, Pablo Picasso, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot.

Księżyc w Skorpionie
Człowiek pragnie uchodzić za kogoś tajemniczego, chce to eksponować. Tworzenie tajemnicy wokół własnego życia staje się często chwytem marketingowym.
Bardzo często człowiek znajduje oparcie kapitałowe poprzez swojego partnera lub ludzi, z którymi wchodzi w różnorakie relacje. Może także otrzymać spadek po współmałżonku. Często występuje przypadek tzw. małżeństwa z rozsądku w celach finansowych.
Magnetyzm i seksualność jest zupełnie inna niż w przypadku Słońca w Skorpionie - jest bardziej nachalna a niekiedy prostacka. Człowiek często lubi "obnosić się" ze swoim kapitałem /obojętnie czy tym kapitałem są pieniądze, wiedza, sprawne ciało, jakieś umiejętności itp./.
Księżyc bardzo często zostawia swoiste "piętno" w wyglądzie osoby - dziwny wyraz oczu /zdziwienie?, niedowierzanie?, niezrozumienie?/, zaczepny wyraz twarzy.
Kobiety z taką pozycją Księżyca mogą uchodzić za wulgarne i jest duże prawdopodobieństwo, że zostaną kiedyś nazwane "tanią dziwką". W horoskopie Miley Cyrus występuje koniunkcja Księżyca, Plutona i Merkurego w Skorpionie.
Księżyc w znaku Skorpiona występuje w horoskopie: S. Spielberga, Lady GaGa, J. Assange'a, Elizabeth Taylor, Ch. Chaplina, Bruca Lee.

Ascendent w Skorpionie
1-szy dom horoskopowy obejmujący znak Skorpiona bardzo mocno podkreśla naturę tego znaku.
Przede wszystkim zwraca uwagę wygląd człowieka - poważna skupiona twarz, spokojne i zrównoważone ruchy ciała, brak widocznych emocji. Bardzo charakterystyczne są oczy, które zdają się niczym rentgen prześwietlać wszystko i wszystkich.
Skorpion w 1-szym domu horoskopowym daje człowiekowi przekonanie, że największym kapitałem i wartością jest on sam. Jednocześnie człowiek ma głębokie poczucie zjednoczenia z Absolutem.
Jeśli Słońce /obojętnie, w którym znaku/ w horoskopie posiada harmonijne układy z innymi planetami to człowiek jest pogodzony ze swoim losem i rozumie czym jest gra nazywana Życiem.
Ascendent w Skorpionie występuje w horoskopie : W. Putina, Bruca Lee, filozofa Rudolfa Steinera, Eda Harrisa i prawdopodobnie Daniela Craiga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz