poniedziałek, 3 października 2016

Waga**


Planety, które znajdują się w znaku Wagi, pokażą w jaki sposób odnosimy się do innych ludzi, w jaki sposób traktujemy społeczeństwo, jakich partnerów przyniesie nam los.

Słońce - partner o tzw. dobrej pozycji społecznej, często zamożny /w przypadku układów nieharmonijnych może to być jedynie wrażenie lub pozycja partnera zmieni się - "miałeś chamie złoty róg"/. Partnerstwo jest bardzo ważne w życiu /jest naszym kapitałem/, staramy się zaistnieć w społeczeństwie i zostawić po sobie znaczący ślad. Zawodowa ścieżka często prowadzi w stronę polityki, zawodów prawniczych, negocjatorów i rozjemców.
Nieharmonijny układ Słońca może przynieść wykluczenie społeczne, złą opinię, narcyzm, infantylizm, zarozumialstwo.
Wśród zodiakalnych Wag można znaleźć polityków, którzy zmieniają wielkie grupy społeczne /np. Lech Wałęsa ze Słońcem, Neptunem i Księżycem w Wadze, w harmonijnym układzie /. Politycy ze znaku Wagi bardzo łatwo nawiązują kontakt ze swoimi wyborcami i umieją zdobywać ich serca, są mili i czarujący /np. Silvio Berlusconi, Dawid Cameron/.
Wśród zodiakalnych Wag możemy także znaleźć wielu artystów /szczególnie aktorów/. Niektórzy z nich stają się symbolami pewnych czasów /np. Brigitte Bardot, Roger Moore, John Lennon/.

Księżyc - umiejętność nawiązywania kontaktów społecznych i partnerskich. Pęd aby zyskać uznanie społeczne. Księżyc najczęściej opisuje naszego partnera i w przypadku położenia w Wadze wskaże człowieka miłego, zrównoważonego oraz kogoś, kto umie zyskać popularność. W przypadku układu nieharmonijnego partner sprowadzi kłopoty w nasze życie lub to my będziemy niszczyć partnera /w zależności czy Księżyc uszkadza inną planetę czy to on jest uszkadzany/.

Merkury - przestrzeganie społecznych zasad jest ważne dla człowieka. Bardzo często wnosi sporą dawkę konserwatyzmu. W przypadku układów nieharmonijnych człowiek ma tendencję do łamania zasad i społecznych konwencji. Partner może być nieprzystosowany do pewnych społecznych zachowań  lub pochodzić z innego kręgu kulturowego.

Wenus - "jestem piękny i uroczy" ....... wybraniec, który ma uwodzić świat. Trudno mu się oprzeć.
Bardzo często wielki autorytet społeczny, sława i popularność. Może się zdarzyć, że to nasz partner jest takim autorytetem.
W przypadku uszkodzonej Wenus możemy mieć do czynienia z uwodzicielem, manipulantem, oszustem lub ewentualnie ze "słodką idiotką" lub "fircykiem w zalotach".
Wenus w znaku Wagi można znaleźć w horoskopie Seana Connery, Billa Clintona, Dawida Camerona, Pablo Picasso, Michaela Douglasa.
Na nasze społeczne postrzeganie zasadniczy wpływ miała matka.

Mars - "słoń w składzie porcelany" ...... zaznacz się znaczna bezkompromisowość i chęć zaprezentowania społeczeństwu swoich wolnościowych postaw. Pojawia się często próba zmian układów społecznych. Nawet w układach harmonijnych, Mars jest kiepskim prognostykiem dla małżeństwa, partnerstwa i wszelkich układów i spółek.
W układzie nieharmonijnym może występować agresja, narzucanie się innym, tzw. wtykanie nosa w cudze sprawy, arogancja lub po prostu chamstwo. Mars w Wadze, w horoskopie kobiety, bardzo często sugeruje przemoc domową.
Mars występuje w horoskopie Karola Wojtyły, J.M.Bergoglio, Georga Orwella, Nelsona Mandeli, Abrahama Lincolna, W.Churchilla, M.Thatcher.

Jowisz - opisałam w postach "Jowisz w znaku Wagi".
Człowiek lubi towarzystwo i pragnie zaznaczyć swoje znaczenie. Często udaje mu się wprowadzić swoją filozofię życiową w życie innych ludzi ...... lub przynajmniej narzucić swoją wizję życia partnerowi lub współmałżonkowi. Człowiek zajmujący się aktorstwem dzięki Jowiszowi jest przekonujący.
Nieharmonijne układy przyniosą manipulanta, skrajnego egocentryka lub tzw. wampira energetycznego. Człowiek urządza życiowy teatr i cyrk /niekiedy osobowości psychopatyczne/, co nie jest miło przyjmowane przez innych ludzi.
Jowisz występuje w horoskopie Georga Washingtona, Marcina Lutra, George Sand ..... i wielu aktorów.

Saturn - pracowicie tworzy trwałe struktury partnerstwa, małżeństwa, spółki, itp. Związki te są bardzo trudne do rozerwania. Człowiek bardzo poważnie podchodzi do wszelkich kontaktów międzyludzkich, jest stabilizatorem wszelkich układów. Na ogół chłodny, konserwatysta. Umiłowanie do regulowania związków międzyludzkich poprzez prawo. Świetny prognostyk dla poważnego odpowiedzialnego polityka/męża stanu. Podnosi znacząco odpowiedzialność za innego człowieka a nawet za całe grupy społeczne.
Uszkodzony Saturn wypacza powyższe tendencję i wnosi pozór trwałości. Niekiedy związki i układy są wielkim obciążeniem /przymus społeczny/.
Saturn w znaku Wagi znajduje się w horoskopie USA, w horoskopie Szymona Peresa, księcia Williama i jego żony. Koniunkcja Saturna z Neptunem występuje w horoskopie Tony Blaira i Pierce Brosnana /przypadek szczególnie ciekawy z perspektywy filmu "Autor widmo"/.

Uran - dotyczy ludzi urodzonych w latach: koniec 1968-1975. Przyniósł początek społeczeństwa informacyjnego. Przyniósł także większą mobilność społeczną czyli tendencję do gwałtownych zmian pozycji społecznych /np. szybki awans lub nagłe bogacenie się/. Wnosi tendencje do rozwarstwienia społecznego i wartościowania grup społecznych.
Wnosi krytykanctwo i walkę o pozycję społeczną /wyścig szczurów/. W znaku Wagi stworzył bazę do mocnej ekspansji w znaku Wodnika i Ryb - społeczeństwo informatyczne, portale społecznościowe, popularyzacja telefonii komórkowej, świat wirtualny.
Powoduje wewnętrzny przymus walki o swoją pozycję społeczną a jednocześnie poczucie niespełnienia. Bardzo zły prognostyk dla małżeństwa i partnerstwa. Jest duże prawdopodobieństwo, że współmałżonkiem zostaje kolega /znajomość z lat szkolnych lub z pracy/. Powoduje egocentryzm, łamanie umów, zmianę obowiązujących umów.
Jednocześnie jest nośnikiem nowoczesnych technologii. Uczy społeczeństwa funkcjonować na nowych zasadach.
Jest kluczowym "rozgrywającym" w tworzeniu "nowego światowego porządku". Jest świetną inspiracją dla szpiegujących/inwigilujących służb. Umie także indoktrynować nie wywołując społecznego oporu /indoktrynacja w białych rękawiczkach/.

Neptun - dotyczy ludzi urodzonych w latach 1944-56.
Człowiek poszukuje wspólnoty rodzinnej wśród partnerów, współmałżonków lub w szeroko pojętym społeczeństwie. Neptun w tej pozycji dał początek globalizacji i pojęciu "wielka, wspólna wioska".
Bardzo często daje poczucie, że jako ludzkość jesteśmy zintegrowani a nasza przyszłość zależna jest od zrozumienia tego współistnienia. W horoskopie Lecha Wałęsy, Neptun jest właśnie w tej pozycji i daje głębokie zrozumienie dziejowych zmian i konieczności popłynięcia z nurtem tej rzeki.
Człowiek często wypowiada się w kwestiach społecznych i deklaruje swoje oddanie tym sprawom. Może także podkreślać ważność swojego związku lub wyjątkowość współmałżonka.
Jeśli układ z Neptunem będzie nieharmonijny /szczególnie z pozycji Księżyca lub Merkurego/ otrzymamy manipulanta i kłamcę. Człowiek nie będzie myślał o szeroko pojętym interesie społecznym a raczej o interesie wąskiej grupy /interes klanowy/.
Prawdopodobnie ojciec miał istotny wpływ na naszą społeczną świadomość.

Pluton - dotyczy osób urodzonych w latach 1971-1984.
Człowiek szuka "napędu dożycia" w partnerstwie, w kontaktach z ludźmi. Ważna jest fizyczność i powierzchowność człowieka. Pluton w tej pozycji "daje" ludzi wyzwolonych i znających swoją wartość. Inicjuje konkurencyjność ale inaczej niż Uran. Walka o społeczne wyróżnienie odbywa się poprzez fizyczność ...... atrakcyjność ciała, kondycja ciała, diety, sposób ubierania się itp.
Zły prognostyk dla partnerstwa i małżeństwa, często przynosi konflikty i walkę, której podłożem są kompleksy dotyczące fizyczności.
Pluton przyniósł rozwój znaczenia służb publicznych i administracji. W istotny sposób wpłynął na formowanie się systemów korporacyjnych - tworzy z ludzkiego zespołu coś na kształt żywego organizmu.

Tranzyt Jowisza przez znak Wagi daje okazję, aby każdy mógł odegrać rolę życia i może choć przez chwilę poczuć pod stopami ....... czerwony dywan !!!!

0 komentarze:

Prześlij komentarz