niedziela, 25 września 2016

Waga*


Społeczny charakter znaku Wagi dosyć szeroko omówiłam w postach poświęconych tranzytowi Jowisza przez ten znak.
W horoskopie osobistym znak Wagi ma podobne znaczenie /jedynie zakres oddziaływania może być trochę mniejszy/.

Zodiakalna Waga pragnie zaznaczyć swoją obecność w społeczeństwie. Bardzo ważne są kontakty z ludźmi /jednostki/ lub z grupami społecznymi /np. działalność społeczna lub pracownik administracji publicznej/.
Największa uwaga kierowana jest na partnerstwo/partnera, małżeństwo, umowy i porozumienia.
Niestety, nawet przy harmonijnych układach planetarnych w znaku Wagi, partnerstwo i małżeństwo są często bardzo problematyczne. Prawdopodobnie wynika to ze zmiennego nastroju Wagi, zbytniej ugodowości lub znacznym wpływom środowiskowym.
Waga ma tendencje do oceniania i wartościowania /symbol równoważenia szal/ a w dobrym, harmonijnym układzie planet, potrafi znaleźć idealną równowagę i harmonię oraz zapewnić porozumienie i pokój /np. wybitni prawnicy czy negocjatorzy/. Być może zodiakalną Wagą był legendarny król Salomon.
Zodiakalna Waga sprawia wrażenie osoby miłej, grzecznej i zrównoważonej, bardzo często jest wręcz urocza /czy jest to jedynie wrażenie czy rzeczywistość - o tym decyduje położenie i charakter planet w tym znaku oraz położenie Księżyca/.
Urokliwość Wagi bardzo często wiąże się z jej rozbrajającą szczerości i otwartością /-Po co ci czarna garsonka nad morze? - Mój mąż nie umie pływać ...../. Waga jest bardzo często kokieteryjna.
Znak Wagi jest często akcentowany w przypadku sławnych ludzi /celebryci, artyści, którzy stali się symbolem, politycy, którzy potrafią porwać za sobą wielkie grupy społeczne/.
Harmonijny układ planet w znaku Wagi pozwala zrozumieć głęboki sens demokracji i pokojowego współistnienia jednostek.
Nieharmonijne układy planet w znaku Wagi przynoszą trudny do społecznego zaakceptowania charakter. Osoba jest próżna i wyniosła. Lubi manipulować i uwodzić. Jest niesprawiedliwa w ocenach innych ludzi. Salonowe gierki są jej ulubionym zajęciem a marzenia o "czerwonym dywanie" często stają się sensem życia. Bardzo często jest osobowością narcystyczną.

Znak Wagi symbolizuje także naszego partnera/współmałżonka oraz osoby, które stanowią nasze otoczenie /szczególnie w kontekście stosunków cywilno-prawnych/.
Z tego właśnie powodu można powiedzieć, że zanim pan/pani Waga podda kogoś krytyce powinna popatrzeć w lustro. Każda planeta w znaku Wagi, która pokazuje cząstkę naszego charakteru, prędzej czy później sprowadzi w nasze życie człowieka, reprezentującego takie właśnie cechy.

W rozważaniach na temat Wagi należy wziąć pod uwagę planety, które są tam posadowione oraz pozycję Księżyca /partnerzy i ludzie, którzy nas otaczają/. Pomocnicza będzie też pozycja Wenus /czy potrafimy zaprezentować swój autorytet w zewnętrznym świecie/.

Położenie znaku Wagi w domu horoskopowym pokaże z kim/czym utożsamiamy naszego partnera oraz w jaki sposób zaprezentujemy się społeczeństwu.
- w 1-szym domu ..... jestem najlepszy i jedyny w swoim rodzaju, partner jest tłem dla nas /Ascendent w znaku Wagi ma Adolf Hitler i J.F.Kennedy/
- w 2-gim domu ..... partner jest wartością i własnością, dobrze jeśli jest majętny. Pragniemy pokazać światu nasz stan posiadania.
- w 3-cim domu ..... partner powinien być naszym kolegą, kumplem. Popularności szukamy w najbliższym środowisku.
- w 4-tym domu ....... partner to nasz dom, partner powinien tworzyć dom i rodzinę. Nasz wizerunek to dom i rodzina.
- w 5-tym domu ...... partner-kochanek, z którym jest miło, przyjemnie i bezproblemowo. Pokazujemy światu nasze miłe i bezproblemowe życie.
- w 6-tym domu ...... wzajemna pomoc w partnerstwie, może wspólna praca. Pokazujemy światu naszą pracę i codzienne starania oraz gotowość niesienia pomocy.
- w 7-mym domu ....... klasyczny układ ..... partner to partner. Społeczeństwo to także swoisty partner.
- w 8-mym domu ....... partner jest dla nas niczym kapitał - często zbyt duże uzależnienie od partnerstwa. Aprobata społeczna warunkuje nasze dobre samopoczucie.
- w 9-tym domu ..... partnera szukamy wśród osób o podobnym systemie wartości. Może to być osoba z innego kręgu kulturowego. Społecznego spełnienia szukamy w innym kraju, w innej kulturze.
- w 10-tym domu ...... partnerstwo to najważniejsza sprawa życiowa. Partner, który będzie autorytetem. Być może sami staniemy się autorytetem, o którym będzie się mówiło. A może małżeństwo ma być trampoliną do sukcesu?
- w 11-tym domu ...... partner-przyjaciel, brat łata. Nasze myślenie o partnerstwie i społecznym zaistnieniu może pozostać w sferze marzeń i pogoni za ideałem.
- w 12-tym domu ..... wolne i często ukrywane związki partnerskie. Problemy ze społeczną akceptacją lub obracanie się w kręgach osób, które wolą pozostać w ukryciu / w horoskopie W.Putina/.

0 komentarze:

Prześlij komentarz