piątek, 2 września 2016

Panna***


Duża ilość planet w znaku Panny powoduje, że człowiek jest mocno związany ze swój cielesnością, ze swoimi przyzwyczajeniami, ze swoją pracą. Swoje istnienie postrzega poprzez swoje ciało, kondycję fizyczną. Skupiony jest na ćwiczeniach, jedzeniu, witaminkach itp. Pracuje, przyjmuje pokarm, ubiera się aby przeżyć i utrzymać ciało w jak najlepszej kondycji. Duchowe i emocjonalne potrzeby spychane są na dalszy plan.  Nieharmonijne układy bardzo często powodują problemy z nadwagą, złym systemem wchłaniania, kłopotami z narządami w obrębie brzucha.

Planety w znaku Panny:

Słońce - naszym kapitałem jest nasze ciało i nasza codzienna praca, sens życia utożsamiany jest jedynie z fizycznymi jego aspektami. Możemy zbić kapitał zostając sławnym kucharzem, dietetykiem, krawcem, fryzjerem, trenerem, sportowcem, modelem.
W nieharmonijnych układach może przynieść fizyczne dolegliwości lub złą kondycję fizyczną. Fizyczny wkład w wykonywaną pracę może być niewystarczająco rekompensowany.
Mogą wystąpić operacje związane z układem trawienia, choroby zakaźne przenoszone drogą pokarmową. Zalecana jest właściwa dieta.

Księżyc - ludzie mogą okazać nam pomoc /także nasz partner/. My sami możemy sprawiać wrażenie, że można na nas liczyć w potrzebie /często nasz zawód związany jest ze służbą na rzecz społeczeństwa/. Możemy stać się popularni zajmując się gotowaniem, krawiectwem, fryzjerstwem, ogrodnictwem, itp.
W układach nieharmonijnych pomoc ze strony innych a także i z naszej strony może być jedynie pozorna. Wysiłki, aby zaistnieć dzięki swojej pracy czy pasji, mogą okazać się płonne.
Możliwe problemy z jelitami, kolki, obrzęki brzucha, niestrawności.

Merkury - jesteśmy bardzo przywiązani do wszelkich zasad i reguł /postępujemy zgodnie z nimi/. Bardzo często prowadzi to do przesadnego pedantyzmu. Bardzo lubimy porządek. Jesteśmy pracowici i obowiązkowi.
W układach nieharmonijnych Merkury wnosi niechlujstwo, bylejakość, nieumiejętność zadbania o swoje zdrowie. Niekiedy człowiek traktuje wszystko zbyt dosłownie /-Zenek, obudź się, za 15 minut odjeżdża twój pociąg. - A czy ja leżę na torach?/.
Może występować nerwica jelit, kłopoty z trawieniem w wyniku błędnej diety.

Wenus - sławę i autorytet możemy zdobyć poprzez pracę oraz poprzez cielesność /praca nad ciałem - modelowanie ciała, ćwiczenia, chirurgia plastyczna itp./. Bardzo dużo czasu poświęcamy naszemu ciału i kondycji. Jesteśmy bardzo wrażliwi na wszelkie znaki jakie przekazuje nam ciało. Wenus może podarować ładne i atrakcyjne ciało.
Naszym autorytetem może być ktoś o cechach Panny. Prawdopodobnie matka wpoiła nam szacunek do pracy.
W układach nieharmonijnych mamy tendencję do handlowania swoim ciałem. W przypadku nieharmonijnego układu z planetami ciężkimi /Uran, Neptun, Pluton/ może występować prostytucja,  zniewolenie cielesne lub różnego rodzaju eksperymenty z ciałem.
Mogą występować kłopoty z perystaltyką jelit. Mogą wystąpić choroby genetyczne po linii matki.

Mars - ekscentryk czyli "wolnoć Tomku w swoim domku". Człowiek pokazuje swoim zachowaniem, wyglądem, zwyczajami, że jest "inny" - oryginalny i niepowtarzalny. Może być nowatorski w dziedzinie ubioru, fryzury, chirurgii estetycznej, dbałości o zdrowie, upodobań kulinarnych, swojej pracy itp. Zrobienie tzw. pierwszego wrażenia jest bardzo ważne.
W układach nieharmonijnych daje dziwaka lub człowieka-pozoranta. W życiu codziennym panuje chaos, bałagan i generowanie niepotrzebnych zmian.
Możliwy ostry nieżyt jelit, wyrostka robaczkowego, otrzewnej, trzustki, śledziony. Możliwe zakażenia drogą pokarmową.

Jowisz - człowiek chce zaznaczyć swoją wyjątkowość / gatunek dominujący/. Chce po prostu żyć, życiem godnym i harmonijnym. Pragnie korzystać z tego co daje mu planeta Ziemia. Dba o przyrodę. Z satysfakcją pracuje i pomaga innym.
W układach nieharmonijnych zawłaszcza przyrodę, cudzą pracę - panoszy się na planecie, odbierając przestrzeń i zasoby innym stworzeniom. Często występuje brak umiaru w jedzeniu, piciu, zabiegach pielęgnacyjnych, konsultacjach lekarskich itp. Jowisz i Wenus w negatywnym aspekcie z Neptunem występuje w horoskopie Kim Kardashian.
Możliwe choroby wątroby, żółtaczka, nadmierny poziom cholesterolu, otyłość.

Saturn - wytrwałość, solidność i cierpliwość. Człowiek odczuwa satysfakcję kiedy widzi rezultaty swoich wysiłków. Intensywne skupienie na cielesności i przyrodzie. Człowiek może zajmować się ochroną klimatu, roślin, zwierząt. Może pisać poradniki, które ułatwiają codzienne życie.
W układach nieharmonijnych człowiek jedynie sprawia wrażenie "wszechwiedzącego" - teoretyzuje ale rezultatów nie widać. Zdarza się, że jest zupełnie nieporadny w codziennym życiu - nie potrafi zadbać o siebie ani o otoczenie, w którym przebywa /Saturn w Pannie występuje w horoskopie braci Kaczyńskich/.
Możliwe trudności z trawieniem w wyniku zbyt małej ilości enzymów trawiennych.

Uran - ostatnio przebywał w znaku a latach 1962-70. W zależności od aspektów najbliższe środowisko będzie oceniało co robisz dobrze a co źle. Możliwe, że ktoś z tego środowiska okaże pomoc. Prawdopodobnie pod wpływem Urana wymyślono ocenę hoteli, restauracji i innych punktów usługowych.
W układach nieharmonijnych możliwa choroba rodzeństwa, znajomych, sąsiadów.
Możliwe gwałtowne skurcze jelit, nerwice jelit.

Neptun - ostatnio był w znaku w latach 1929-43. Nawet w układach harmonijnych jest dosyć uciążliwy-człowiek lubi bezustannie opowiadać o tym co je, co go boli, w co się ubiera, jak ciężko pracuje-niekiedy powoduje nadaktywność ruchową. Człowiek oczekuje na pomoc ze strony rodziny bądź grupy, którą postrzega jako rodzinę.
W układzie nieharmonijnym Neptun sprawia, że człowiek jest trudny do wytrzymania-ustawiczne narzekanie na wszystko, gderanie, mądrzenie się, narzucanie się innym, infantylne podejście do ciała i zdrowia. Trudno kogoś takiego zadowolić i skutecznie udzielić pomocy-lepiej uciekać.
Nieustanne kłopoty z narządami trawienia, kłopoty z dobraniem odpowiedniej diety. Często błędna diagnoza lekarska. Mogą wystąpić choroby genetyczne po linii ojca.

Pluton- ostatnio był w znaku w latach 1958-72. Zapewnia dobrą kondycję fizyczną oraz umiejętność współistnienia z przyrodą. Człowiek właściwie gospodaruje swoją energią. Potrafi pomagać innym. Umie efektywnie pracować i mieć dużą satysfakcję z wykonywanej pracy.
W układzie nieharmonijnym praca może być niedoceniona, człowiek może czuć się wykorzystany.
Kondycja fizyczna nie będzie najlepsza a człowiek nie będzie przykładał należytej uwagi do swego zdrowia. Człowiek może odczuwać brak akceptacji ze strony innych na poziomie fizycznym /np. negatywny układ z Księżycem-ze strony partnera, z Wenus-ze strony matki, z Neptunem-ze strony ojca, z Uranem-ze strony bliskiego środowiska, z Jowiszem-nie akceptuje sam siebie/.
Możliwe infekcje jelitowe, zaburzenia w funkcjonowaniu trzustki oraz chroniczne problemy z cukrem.0 komentarze:

Prześlij komentarz