środa, 26 października 2016

Skorpion*


Znak Skorpiona to niewątpliwie najbardziej energetyczny znak zodiaku.
Daje on początek "wszystkiemu". Skupia zasoby energetyczne potrzebne do życia.
To właśnie ten znak odpowiada za poszukiwanie początków istnienia, za tzw. boską cząsteczkę.
Symbolicznie, znak związany jest z siódmą czakrą, która jest centrum życiowej siły człowieka.
Czakra ta należy do sfery mistycznej, tworzy rzeczywistość, w której następuje świadome zespolenie z boskością. Wiara w obecność boskiej siły /wglądy, uzdrowienia, zaufanie, przewodnictwo wewnętrzne/ usuwa ludzkie lęki. Obawy związane z siódmą czakrą dotyczą "ciemnej strony duszy", lękiem przed duchowym osamotnieniem, utratą kontaktu z życiem i otoczeniem.
Skorpion reprezentowany jest przez światło białe oraz jego widmo ale także przez doskonale czarną materię /ciemnia fotograficzna, camera obscura, legendarne zwierciadło Nostradamusa/.
Skorpion to jednocześnie koniec i początek, to czarna dziura wchłaniająca materię i jednocześnie nowy rozbłysk, który da początek nowemu istnieniu.

Społeczny sens znaku Skorpiona dosyć szeroko opisałam w postach w październiku i listopadzie 2013 r. "Astrologiczny plan perspektywiczny czyli wojna o kapitał" oraz w styczniu i lutym 2014 r. "Czas Skorpiona".
Tematyka znaku obejmuje: znaczenie Boga i boskości, poszukiwanie sensu istnienia, seksualność i zdolność prokreacji, zbrojenia i wojny, gromadzenie i rozporządzanie kapitałem, tworzenie i zarządzanie wojskiem i służbami specjalnymi, występowanie przestępczości zorganizowanej, masowe morderstwa, morderstwa ze szczególnym okrucieństwem, itp.

W horoskopie osobistym znak Skorpiona pokazuje naszą siłę życiową, nasz napęd do życia, oraz sposób dysponowania tą siłą. Pokazuje także niepotrzebne straty energii oraz najlepsze sposoby jej wykorzystania. Skorpion pokaże jaki kapitał mamy do dyspozycji /majątki, spadki, tantiemy, emerytury i renty itp./. Może nam wskazać czy nasz zawód będzie związany z wojskiem, służbami specjalnymi /w horoskopie Edgara Hoovera znajduje się Uran i Saturn/, prokuraturą, urzędem kontroli skarbowych lub urzędem komorniczym, bądź ..... mafią. Zaznaczony znak Skorpiona może wskazywać na naukowca /nauki ścisłe lub przyrodnicze/ - w horoskopie Marii Skłodowskiej w znaku Skorpiona posadowione jest Słońce, Saturn, Wenus i Mars.
Zaakcentowany Skorpion będzie wspomagał twórców horrorów i kryminałów ale także całkiem realnych morderców /szczególnie seryjnych i masowych/, psychopatów - np. niemiecki zbrodniarz wojenny Klaus Barbie ma w swoim horoskopie  Słońce z Merkurym w znaku Skorpiona, skonfigurowane w układ półkrzyża. Co ciekawe, bardzo duże podobieństwo wykazuje horoskop Andersa Breivika.

Skorpion pokazuje naszą seksualność i możliwości prokreacji /in vitro to także zajęcie dla Skorpiona/.
Znak ten pokazuje także zabiegi chirurgiczne oraz zdarzenia niebezpieczne, które zagrażają życiu.
Skorpion pokaże także przemoc, na którą możemy być narażeni, oraz którą możemy stosować wobec innych.
Skorpion jest także symbolem śmierci - pokazuje jak i kiedy nasze ziemskie baterie wyczerpią się.

Oceniając znak Skorpiona, w horoskopie urodzeniowym, należy wziąć pod uwagę jego położenie w domu horoskopowym, planety znajdujące się w znaku, położenie Słońca oraz punkt horoskopu leżący po przeciwnej stronie horoskopu w stosunku do Słońca.


0 komentarze:

Prześlij komentarz