środa, 19 października 2016

Melancholia


Dzisiaj około godziny 17-tej /czasu polskiego/ nastąpiła ścisła koniunkcja Marsa i Plutona w znaku Koziorożca.
Jest to jednocześnie początek budowania się bardzo mocnego układu kwadraturowego Mars + Pluton a Jowisz w Wadze.
Układ bardzo dynamiczny, często zmieniający znany nam obraz rzeczywistości.
Układ ten będzie rozbudowywał się aż do 1-4 grudnia - Jowisz wejdzie w ścisłą kwadraturę z Plutonem i jednocześnie stworzy trygon z Marsem w Wodniku.
Całość tej konfiguracji pokazuje czym jest wolna wola i jakim podlega ograniczeniom. Pokazuje także w jaki sposób zmienia się nasze postrzeganie w zależności od możliwości eksponowania wolnej woli.

Jednocześnie dzisiaj także około godziny 17-tej /czasu polskiego/ zaplanowano lądowanie na Marsie lądownika Schiaparelii, wysłanego przez europejską i rosyjską agencję kosmiczną.
Jest to już kolejna ekspedycja dotycząca Marsa /i nie tylko/ i warto zadać  pytanie czy wynika ona z chęci poznania i rozwoju nauki czy jest to konieczność, która zapewni przetrwanie ludzkości.

Dwanaście lat temu, kiedy Jowisz ostatni raz tranzytował znak Wagi odkryto planetoidę Apophis /19.06.2004/, której orbita znajduje się niepokojąco blisko Ziemi. Ponownie obiekt został zidentyfikowany 18.12.2004. Naukowcy ocenili , że będzie to pierwszy tak duży obiekt w znanej historii, który minie Ziemię w tak małej odległości /38 000 km/. Obiekt będzie widoczny gołym okiem w Europie, Afryce i zachodniej Azji a nastąpi to 13.04.2029 r. Pierwotny raport NASA z 24.12.2004 określał prawdopodobieństwo  zderzenia z Ziemią na około 1:300, raport z 27.12.2004 określił to prawdopodobieństwo na 1:37. Prawdopodobieństwo zderzenia Apophis ze sztucznymi satelitami określono jako małe, jednak nie wykluczono go. Wzięto pod uwagę również ewentualną zmianę kursu Apophis w wyniku takiego zderzenia i jego powtórne spotkanie z Ziemią w 2036 r.
NASA wstępnie oszacowała, że uderzenie Apophisa wyzwoliłoby energię równoważną 510 megaton trotylu /erupcja wulkanu Krakatau w 1883 r. wyzwoliło energię równoważną ok. 200 megaton trotylu/.

Obraz astrologiczny planet w roku 2029 i 2036 pokazuje, że Ziemia może w tym czasie podlegać istotnym wpływom z Kosmosu. Należy liczyć się przede wszystkim z istotnymi zmianami pogodowymi oraz z intensywnym uaktywnieniem się żywiołów /np. wyjątkowo silne wybuchy wulkanów lub trzęsienia ziemi/. W obydwu przypadkach mocno zostaje zaakcentowany znak Byka, a znak ten symbolizuje materialny akt tworzenia /także tworzenie Układu Słonecznego, poszczególnych jego planet, kształtowanie się planety Ziemia/.
Słowem - kluczem jest GRAWITACJA /przeznaczenie, nieuchronność, początek końca/.
Melancholia
* Lądownik powinien już osiąść na Marsie jednak naukowcy nie doczekali się jeszcze sygnału, który potwierdza to wydarzenie.0 komentarze:

Prześlij komentarz